Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 20:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Kladka? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Kladka?
Ahojte.... už dlouhou dobu pozoruju na autě když jedu, takové trochu hučení někde jak je klínovej řemen...sem si myslel, že třebas někde špatné ložiska u klikovky dole nebo tak...ale potom sem si všimnul, že pod alternátorem jakoby je asi nějaká kládka a má nahoře takový zobáček, který jde po šířce toho kolečka a msylím si ,že ta kladka se toho dotýká trochu jak se to točí a to dělá ten zvuk. Je to možné, že by to byla ta kladka a už byla na kraji své životnosti nebo tak? Podotýkám, že jde o feldu 1.6 s posilovačem řízení....Díky

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 11:44
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
a nemáš delší řemen nebo vytahanej?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


3.11.07, 12:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No to já nevím... každopádně to pořeším, ale jak daleko by měl být ten zobáček od toho kolečka? Je to opravdu nějaká napínací kladka, která až se řemen vytahá a já nevím co ještě, tak se začne šoupat o ten zobák, aby to bylo poznat?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 12:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
No to já nevím... každopádně to pořeším, ale jak daleko by měl být ten zobáček od toho kolečka? Je to opravdu nějaká napínací kladka, která až se řemen vytahá a já nevím co ještě, tak se začne šoupat o ten zobák, aby to bylo poznat?
to by nemělo a není ten zobáček jen ohnutej?

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


3.11.07, 12:38
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
A je to teda ta napínací kladka nebo něco jiného, abych věděl, jak to vůbec funguje....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 14:54
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Koukni na auto kelly tam ji najdeš v poho tak podle toho poznáš jestli je to to co myslíš nebo ne.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


3.11.07, 16:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Jo tak je to ono..... ale ted sem se na to koukal a ještě je tam trocha mezírka, ale ono to dělá ten zvuk jen když je auto zahřátý a po jízdě.... Tak nevím, jestli tam na něco má vliv to teplo....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 16:55
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Klidně už může mít slabý předepnutí a po zahřátí může řemen trochu plandat. Nejjednodušší je sundat řemen, jde to docela blbě chce to prstýnek, a dáš ho na středovej šroub tej kladky a jako by jsi ho chtěl utáhnout, tím začneš přetlačovat pero a někdo ti sundá řemen z kola. POZOR na ruce a prsty ta kladka má docela slušnej zpětnej chod takže když budeš ten klíč pouštět tak pujde docela daleko, no a pokud máš posilovač řízení a ještě třeba klimu tak si nejdřív radši namaluj nebo vyfoť kudy ten řemen vede. No a až to sundáš tak si se vším zatoč, altík, čerpadla, kladka a uvidíš co bude chrastit. Hlavně se nesnaž povolit ten středovej šroub jinak už bY jsi to nemusel nikdy dát zpět a vyndat napínací kladku když tam je plná výbava to někdy stojí za to.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


3.11.07, 17:24
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Myslíš, že by ten řemen plandal? Nebo je možné, že se ten řemen tolik vytahá? Mě přijde, že je tam hodně napevno.... Nebo třeba ložiska v té kladce hučí po zahřátí? Asi to chce fakt sundat a zatočit si kladkou a alternátorem atd... Přijde mi divný, že by se ten řemen vytahal tolik, aby ta kladka byla až skoro na tom zobáčku, ale zase jiná příčina mě nenapadá...

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 18:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Jura píše:
Myslíš, že by ten řemen plandal? Nebo je možné, že se ten řemen tolik vytahá? Mě přijde, že je tam hodně napevno.... Nebo třeba ložiska v té kladce hučí po zahřátí? Asi to chce fakt sundat a zatočit si kladkou a alternátorem atd... Přijde mi divný, že by se ten řemen vytahal tolik, aby ta kladka byla až skoro na tom zobáčku, ale zase jiná příčina mě nenapadá...


No já zase na to čumim jak čumim tak pokud oba myslíme stejnej zobáček tak by se na něj kladka neměla dostat za žádnejch okolností takže jedině jestli opravdu není přihnutej

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


3.11.07, 19:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No já se na to taky díval...oni sou tam dva...jeden je taková kulatá tyčka a jeden placatej, tak já myslím ten placatej a díval sem se na to a přihnutej není asi... a za studena je tam trocha mezera, ale když jsem se na to koukal na běžící motor po30km, tak to vypadalo jakoby to štráchalo o to (ale je možný, že se mi to jen zdálo a byli to třeba ložiska v té kladce to je taky možný ne?)

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 19:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
nejednodussi je sundat remen a nastartovat bez remenu pokud to delat nebude tak kontrola kladek alternatoru... atd vseho co tam je ale pokud to bude delat i bez remenu tak to muze taky delat kladka v rozvodech


3.11.07, 20:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Rozvody mám nový..... alternátor to není ten je blízko a to bych slyšel...jsem si na 80 procent jistej, že je to ta kladka co napíná drážkovej řemen (alternátor posilovač atd...) Nastartuju za studena a je docela ticho, ale po jízdě, jak se to zahřeje to hučí. Jdou vyměnit jen ty ložiska v té kladce? Sem se koukal a nová stojí 1600-2000Kč. A to se mi moc nelíbí...nebo se s tím dá jezdit dokud se to neposere úplně? Když jsem měl favorita, tak se mi zadřel alternátor (ložiska) a nerad bych aby se opakovalo něco podobnýho

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


3.11.07, 20:52
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
jen loziska... nevim... ale myslim ze asi ne... nevim co tam je za kladku....


3.11.07, 20:59
Profil ICQ

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Kladka se prodává jenom jako kus, zeber paní Jurové punčocu, zhoď řemen a přes tu punčochu zkus postupně spřáhnout všechny řemenice, jednu po druhé ke klice a dozvíš se hned, co hučí.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


3.11.07, 22:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz