Problém s výměnou tlumičů na fáčku
| Autor |
Zpráva |
|
Ritchma
Registrován: 6.11.06, 10:39 Příspěvky: 322
|
 Problém s výměnou tlumičů na fáčku
_________________ Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo
Audi A4 B5 1,8T
|
| 9.2.08, 19:59 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Naklep s rozumem do té drážky šroubovák, ono se to trochu roztáhne a mělo by to jít.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 9.2.08, 20:03 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
Jo, to mi taky nešlo, nacpat tam ten novej až dolu, ale jen na jedný straně.
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 9.2.08, 20:05 |
|
 |
|
Ritchma
Registrován: 6.11.06, 10:39 Příspěvky: 322
|
Drak píše: Naklep s rozumem do té drážky šroubovák, ono se to trochu roztáhne a mělo by to jít.
Já tam původně ten tlumič nemoh moc zasunout, tak mě právě tohle dopadlo. Výsledek? Ohlej šroubovák  Nevim co dostatečně tvrdýho bych tam zasunul
Mě nejde ten levej, prostě tomu chybí tak 0,5cm abych tam ten šroub moh dát, nakonec sem musel i bez toho šroubu odjet 
_________________ Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo
Audi A4 B5 1,8T
|
| 9.2.08, 20:05 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
No zkusil bych nějakej dospělej šroubovák místo blatovýho z obi a nebo tenoučkej majzlík, taky olej dělá divy.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 9.2.08, 20:15 |
|
 |
|
Ritchma
Registrován: 6.11.06, 10:39 Příspěvky: 322
|
Ok, zítra zkusim pořádnej šroubovák a nějakej mazací sprej, snad si to sedne. Díky za rady 
_________________ Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo
Audi A4 B5 1,8T
|
| 9.2.08, 20:17 |
|
 |
|
Ritchma
Registrován: 6.11.06, 10:39 Příspěvky: 322
|
Pomohlo pár dobře mířených ran kladivem zespoda do těhlice a trošku sem to ještě očistil
Kladivo sem radši nechal v kufru, jak se zdá, tak se s nim dá opravit celý auto 
_________________ Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo
Audi A4 B5 1,8T
|
| 13.2.08, 12:25 |
|
 |
|
krysolet007
Registrován: 23.7.07, 16:19 Příspěvky: 597 Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
|
O víkendu budu měnit přední tlumiče. Zajímalo by mě, co mám všecko kromě samotného tlumiče ještě koupit. Co bývá často opotřebené? Ložisko, pružné lůžko apod... Nejsou to drahé věci, tak abych to koupil rovnou a nemusel pak znovu valit do mototechny, kdyby to bylo opotřebené
_________________ Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302
|
| 14.2.08, 18:45 |
|
 |
|
Neex
Registrován: 18.10.07, 18:16 Příspěvky: 1036 Bydliště: Šumperk
|
krysolet007 píše: O víkendu budu měnit přední tlumiče. Zajímalo by mě, co mám všecko kromě samotného tlumiče ještě koupit. Co bývá často opotřebené? Ložisko, pružné lůžko apod... Nejsou to drahé věci, tak abych to koupil rovnou a nemusel pak znovu valit do mototechny, kdyby to bylo opotřebené
Určitě horní uložení tj. ložisko a pryžové lůžko + kroužek... taky doraz tlumiče a ten gumový kryt...taky bych vyměnil šrouby a matky horního upevnění v karoserii. Mimochodem jaké tlumiče budeš dávat? Já mám Kayaba a max. spokojenost už 3 roky.
_________________ Favorit 135 LX r.v.93
|
| 14.2.08, 19:20 |
|
 |
|
Ritchma
Registrován: 6.11.06, 10:39 Příspěvky: 322
|
Já sem dával monroe reflex a nemůžu si to vynachválit. Oproti normálnim je to podle mě určitě tvrdší. KYB mam na saxu, ale verzi AGX, ta je asi kapičku někde jinde a ty si taky nemůžu vynachválit  Já to ale jinak naštěstí koupil celý, takže sem měnil jenom ty matky a šrouby s matkama dole.
_________________ Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo
Audi A4 B5 1,8T
|
| 14.2.08, 19:32 |
|
 |
|
krysolet007
Registrován: 23.7.07, 16:19 Příspěvky: 597 Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
|
Citace: Určitě horní uložení tj. ložisko a pryžové lůžko + kroužek... taky doraz tlumiče a ten gumový kryt...taky bych vyměnil šrouby a matky horního upevnění v karoserii. Mimochodem jaké tlumiče budeš dávat? Já mám Kayaba a max. spokojenost už 3 roky.
Dikec za rady. Koupim Sachs, uvidim co to bude dělat, a při té příležitosti tam vrazim aj rozpěrnou tyč
_________________ Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302
|
| 14.2.08, 19:55 |
|
 |
|
krysolet007
Registrován: 23.7.07, 16:19 Příspěvky: 597 Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
|
Tak nakonec sem vzal Ateso 
_________________ Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302
|
| 15.2.08, 12:34 |
|
 |
|
Vít
Hluchoň
Registrován: 23.1.07, 15:00 Příspěvky: 11873
|
to rozhodně není nic špatného, dodávaly se i do prvovýroby
|
| 15.2.08, 12:37 |
|
 |
|
krysolet007
Registrován: 23.7.07, 16:19 Příspěvky: 597 Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
|
Citace: to rozhodně není nic špatného, dodávaly se i do prvovýroby
jj, jsou i lepší (dražší) značky, ale i mnohem levnější (v Ostravě no-name za 400,-). Ruku na srdce, favo neni mercedes, Atesa mu stačí 
_________________ Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302
|
| 15.2.08, 13:20 |
|
 |
|
Vít
Hluchoň
Registrován: 23.1.07, 15:00 Příspěvky: 11873
|
přesně tak
|
| 15.2.08, 13:21 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|