| Autor |
Zpráva |
|
Peter-Sweter
Registrován: 18.8.07, 22:04 Příspěvky: 114
|
 Vnutorne osvetlenie
Mate nejake navrhy ako vyriesit to slabe svetielko nad dverami? Je v nom 5W ziarovka. Skusil som tam dat 15W.Ta svietila pekne ale ta bola po chvili doslova vrela. Mate nejake lepsie nalady ako docielit viac svetla vo vnutri?
_________________ Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem
|
| 26.10.07, 13:42 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
15W je nesmysl, tu vyndej nebo se ti lampička rozteče.
řešením je ty díry kudy se strká žárovka překlenout např. lesklým plechem. Podle modelového ročníku máš buď jednu nebo dvě lampičky. Pokud máš od 1987 výš tak máš lampičku jednu, ale druhá jde přidat nad dveře spolujezdce, je tam na ni připravený otvor 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 26.10.07, 13:44 |
|
 |
|
Peter-Sweter
Registrován: 18.8.07, 22:04 Příspěvky: 114
|
mam jednu. Tu 15W som dal prec, presne preto co pises. Nechcel som aby mi to roztavilo tu umelu hmotu. Staci dat pod to aj alobal?
_________________ Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem
|
| 26.10.07, 13:47 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Peter-Sweter píše: mam jednu. Tu 15W som dal prec, presne preto co pises. Nechcel som aby mi to roztavilo tu umelu hmotu. Staci dat pod to aj alobal?
Ano, ten bude stačit. Tam na ty obdélníkové díry nad a pod žárovku 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 26.10.07, 13:48 |
|
 |
|
alda
Registrován: 24.4.06, 09:24 Příspěvky: 299 Bydliště: BRNO
|
Zkusil bych dát těsně k sobě pár supersvítívých LED diod, ale opravdu supersvítivých - 20000mcd. Hřát se to nebude a bude to žrát nula nula nic. Pokud by ti teda vadilo bilý světlo dají se koupit LEDky s nižší světelnou teplotou, takže svítí trochu žlutěji. Já si teď z LEDek dělám osvětlení do velké autoledničky.
_________________ Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání
|
| 26.10.07, 13:51 |
|
 |
|
Peter-Sweter
Registrován: 18.8.07, 22:04 Příspěvky: 114
|
Aj to je dobre riesenie. Nieco z toho skusim. Dik za rady
_________________ Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem
|
| 26.10.07, 13:53 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
S těmi Ledkami jsem to zkoušel, je to nedobré řešení. Příliš bodový zdroj světla, je to spíše horší..
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 26.10.07, 14:20 |
|
 |
|
alda
Registrován: 24.4.06, 09:24 Příspěvky: 299 Bydliště: BRNO
|
Šemik píše: S těmi Ledkami jsem to zkoušel, je to nedobré řešení. Příliš bodový zdroj světla, je to spíše horší..
Musíš použít LEDky s velkým úhlem vyzařování. Pokud koupíš LEDku s úhlem 20°, tak je to bodovka, když použiješ úhel 160°, tak už je to krásně rozptýlené světlo.
_________________ Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání
|
| 29.10.07, 07:38 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
jeste sem nezazil LEDku, co by mela 20000mcd a uhel 160st. kdyztak sem hod nejakej odkaz at se priucim, jinak ja mam nade dverma svetlo z kufru oktavie combi..nema sice vypinac, ale ma za sebou odrazovou plosku a patri tam zarovka 10W
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 29.10.07, 12:32 |
|
 |
|
alda
Registrován: 24.4.06, 09:24 Příspěvky: 299 Bydliště: BRNO
|
kachnis píše: jeste sem nezazil LEDku, co by mela 20000mcd a uhel 160st. kdyztak sem hod nejakej odkaz at se priucim, jinak ja mam nade dverma svetlo z kufru oktavie combi..nema sice vypinac, ale ma za sebou odrazovou plosku a patri tam zarovka 10W
Já taky netvrdím, že LEDka se svítivostí 20000mcd má úhel 160°, ta má pouze 20°. Pokud někdo chce rozptýlené světlo, je lepší použít LEDky v provedení SMD. Já mám LEDky z mobilu které se používají jako přídavné světlo k fotoaparátu a ty mají úhel zhruba 160° a svítí tak, že stačí 2kousky a je to jako rozsvítit malou zářivku.
_________________ Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání
|
| 29.10.07, 12:51 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
Já mám LEDky z mobilu které se používají jako přídavné světlo k fotoaparátu a ty mají úhel zhruba 160° a svítí tak, že stačí 2kousky a je to jako rozsvítit malou zářivku.[/quote]
aha  tak me chybi ten mobil 
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 29.10.07, 12:55 |
|
 |
|
wordy
Registrován: 2.8.06, 10:06 Příspěvky: 337 Bydliště: Kolárovo
|
kachnis píše: Já mám LEDky z mobilu které se používají jako přídavné světlo k fotoaparátu a ty mají úhel zhruba 160° a svítí tak, že stačí 2kousky a je to jako rozsvítit malou zářivku. aha  tak me chybi ten mobil  [/quote]
Uz len kúp mobil 
|
| 29.10.07, 13:29 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
uz pro nej utikam, minimalne za 7000 aby mel poradny LEDky 
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 29.10.07, 13:30 |
|
 |
|
wordy
Registrován: 2.8.06, 10:06 Příspěvky: 337 Bydliště: Kolárovo
|
|
| 29.10.07, 13:32 |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
|
| 29.10.07, 14:04 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|