Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 18:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Vnutorne osvetlenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.07, 22:04
Příspěvky: 114
Příspěvek Vnutorne osvetlenie
Mate nejake navrhy ako vyriesit to slabe svetielko nad dverami? Je v nom 5W ziarovka. Skusil som tam dat 15W.Ta svietila pekne ale ta bola po chvili doslova vrela. Mate nejake lepsie nalady ako docielit viac svetla vo vnutri?

_________________
Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem


26.10.07, 13:42
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
15W je nesmysl, tu vyndej nebo se ti lampička rozteče.

řešením je ty díry kudy se strká žárovka překlenout např. lesklým plechem. Podle modelového ročníku máš buď jednu nebo dvě lampičky. Pokud máš od 1987 výš tak máš lampičku jednu, ale druhá jde přidat nad dveře spolujezdce, je tam na ni připravený otvor :)

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


26.10.07, 13:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.07, 22:04
Příspěvky: 114
Příspěvek 
mam jednu. Tu 15W som dal prec, presne preto co pises. Nechcel som aby mi to roztavilo tu umelu hmotu. Staci dat pod to aj alobal?

_________________
Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem


26.10.07, 13:47
Profil

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Peter-Sweter píše:
mam jednu. Tu 15W som dal prec, presne preto co pises. Nechcel som aby mi to roztavilo tu umelu hmotu. Staci dat pod to aj alobal?


Ano, ten bude stačit. Tam na ty obdélníkové díry nad a pod žárovku :wink:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


26.10.07, 13:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.06, 09:24
Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
Zkusil bych dát těsně k sobě pár supersvítívých LED diod, ale opravdu supersvítivých - 20000mcd. Hřát se to nebude a bude to žrát nula nula nic. Pokud by ti teda vadilo bilý světlo dají se koupit LEDky s nižší světelnou teplotou, takže svítí trochu žlutěji. Já si teď z LEDek dělám osvětlení do velké autoledničky.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


26.10.07, 13:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.07, 22:04
Příspěvky: 114
Příspěvek 
Aj to je dobre riesenie. Nieco z toho skusim. Dik za rady

_________________
Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem


26.10.07, 13:53
Profil

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
S těmi Ledkami jsem to zkoušel, je to nedobré řešení. Příliš bodový zdroj světla, je to spíše horší..

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


26.10.07, 14:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.06, 09:24
Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
Šemik píše:
S těmi Ledkami jsem to zkoušel, je to nedobré řešení. Příliš bodový zdroj světla, je to spíše horší..


Musíš použít LEDky s velkým úhlem vyzařování. Pokud koupíš LEDku s úhlem 20°, tak je to bodovka, když použiješ úhel 160°, tak už je to krásně rozptýlené světlo.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


29.10.07, 07:38
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.06, 11:31
Příspěvky: 10612
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
jeste sem nezazil LEDku, co by mela 20000mcd a uhel 160st. kdyztak sem hod nejakej odkaz at se priucim, jinak ja mam nade dverma svetlo z kufru oktavie combi..nema sice vypinac, ale ma za sebou odrazovou plosku a patri tam zarovka 10W

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


29.10.07, 12:32
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.06, 09:24
Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
kachnis píše:
jeste sem nezazil LEDku, co by mela 20000mcd a uhel 160st. kdyztak sem hod nejakej odkaz at se priucim, jinak ja mam nade dverma svetlo z kufru oktavie combi..nema sice vypinac, ale ma za sebou odrazovou plosku a patri tam zarovka 10W


Já taky netvrdím, že LEDka se svítivostí 20000mcd má úhel 160°, ta má pouze 20°. Pokud někdo chce rozptýlené světlo, je lepší použít LEDky v provedení SMD. Já mám LEDky z mobilu které se používají jako přídavné světlo k fotoaparátu a ty mají úhel zhruba 160° a svítí tak, že stačí 2kousky a je to jako rozsvítit malou zářivku.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


29.10.07, 12:51
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.06, 11:31
Příspěvky: 10612
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
Já mám LEDky z mobilu které se používají jako přídavné světlo k fotoaparátu a ty mají úhel zhruba 160° a svítí tak, že stačí 2kousky a je to jako rozsvítit malou zářivku.[/quote]

aha :P tak me chybi ten mobil :(

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


29.10.07, 12:55
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.06, 10:06
Příspěvky: 337
Bydliště: Kolárovo
Příspěvek 
kachnis píše:
Já mám LEDky z mobilu které se používají jako přídavné světlo k fotoaparátu a ty mají úhel zhruba 160° a svítí tak, že stačí 2kousky a je to jako rozsvítit malou zářivku.


aha :P tak me chybi ten mobil :([/quote]
Uz len kúp mobil :lol: :lol: :lol: :lol:


29.10.07, 13:29
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.06, 11:31
Příspěvky: 10612
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
uz pro nej utikam, minimalne za 7000 aby mel poradny LEDky :)

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


29.10.07, 13:30
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.06, 10:06
Příspěvky: 337
Bydliště: Kolárovo
Příspěvek 
ale skús vypítat aj náhradné ledkí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


29.10.07, 13:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.06, 20:11
Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
pánové a co říkáte na tohle?
http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... 6d11f726fe

http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... 6d11f726fe

http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... 6d11f726fe

Celkově na těchto stránkách mají obrovský výběr LED diod a ani nestojí moc peněz


29.10.07, 14:04
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.030s | 11 Queries | GZIP : Off ]