Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 06:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 CB - umístění v interiéru 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10219
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek CB - umístění v interiéru
Zdar pánové,

rozhodl jsem se využít zdejší think tank, abyste mi nápady pomohli najít řešení zapeklitého problému s umístěním CB stanice v mém novém autě. Jak už někteří vědí, pořídil jsem Citroen Xsara, a na jeho palubovce není moc příhodných míst, jak umístit CB stanici. Konkrétně interiér vypadá takto:
Obrázek

vlevo pod volantem jsou dvířka k pojistkové skřiňce, takže toto umístění taky není vhodné. Mám stanici President Teddy, celkem malá, ale klasické konstrukce - rozměry (šxvxh): 125x45x170 mm. Uvažuju i o tom, že pořídím jinou, která bude mít ovládání na zvláštním panelu, který nebude třeba zadlabávat do přístrojovky, nebo stanici, co má ovládání přímo na mikrofonu, a pak bych ji umístil někam pod palubovku, pod sedadlo nebo do prostoru v loketce mezi sedačkama - kdyžtak navrhněte, jaká vás napadá, nemusí to být nutně President, ale celkem jsem si oblíbil jejich ASC - autosquelch který opravdu funguje.... Teddyna by pak zůstala v domě jako základnovka...
Co se týče antény, mám rozbočku, takže přijde místo radioantény a rádio pojede z ní taky, ale budu tam muset vymyslet nějakou celkem krátkou, abych ji nelámal, když budu zajíždět do garáže...
Jakékoliv nápady a podnětné myšlenky k diskusi vítám :)
Zvykl jsem si mít v autě CB zejméne na dlouhé cesty a nějak se mi nechce se jí teď vzdávat :)

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


6.12.15, 11:52
Profil
Pspvek Reklama

   
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: CB - umístění v interiéru
Vzhledem k tomu, ze dneska stejne za jizdy teoreticky nesmis s CB nijak manipulovat, tak se nabízí dat stanici ke spolujezdci. UP/DN na majku se da u vetsiny stanic dodělat. Hlasitost a SQL asi stejne nevyresis.

Někdo ji dokonce dava do prihradky u spolujezdce, ale zalezi na konstrukci zavirani, jestli to jde nebo nejde.

Taky zalezi jestli si to auto chces nechat nebo za par let prodat, když do nej das CB tak ze nevratne poskodis palubovku (třeba ze vyriznes vetsi diru pod radiem) budes tam stanici muset nechat a to bych tam pak klidne koupil nejakou obyc. mr*ku z bazose.

Edit: Tak koukam, ze President primo nabízí majka s U/D jako prislusenstvi.

Edit2: Jo a ještě něco ... u takhle domr*anejch aut jsem taky videl ze hodej stanici na vejsku na opacnou stranu tunelu, u tebe by tim vysla vedle zásuvky na zapalovac.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


6.12.15, 12:04
Profil ICQ YIM
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9430
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: CB - umístění v interiéru
ke spolujezdci na stredovej tunel

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


6.12.15, 12:32
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10219
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: CB - umístění v interiéru
No ke spolujezdci na tunel jsem o tom taky uvažoval. Doufal jsem ale, že se mi podaří to vyřešit nějak elegantněji. Na tunelu do toho může spolujezdec kopat, a taky to bude zavazet, pokud budu potřebovat posunout sedačku spolujezdce úplně dopředu.
Ačkoliv si hodlám nechat auto dlouho, nerad bych řezal díry do palubovky... maximálně do ní zašroubuju samořezky, ale velkou díru na stanici nechci...
Kastlík před spolujezdcem je dost malej, a co se týče jinýho mikrofonu s U/D, to mě až tak nepálí, skoro furt to mám na 10, ale spíš si podle potřeby přidávám/ubírám hlasitost...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


6.12.15, 19:08
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: CB - umístění v interiéru
No tak uz jedine na strop! :mrgreen:
V techhle novejch autech s odulou palubkou si proste nepomuzes. Bude to nahovno tak jako tak. Ja osobne, ale holt je to trvalej zasah, bych uvazoval o zabudovani do spodni casti palubovky nejak vedle tunelu, ale asi to není ideal na kolena, zalezi jak to mas u spolujezdce s mistem na nohy.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


6.12.15, 23:14
Profil ICQ YIM

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: CB - umístění v interiéru
no a co na středovým tunelu zrušit ten kastlík a zapalovač a namodelovat to místo toho

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


7.12.15, 10:38
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9430
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: CB - umístění v interiéru
me spis zajima co je nad tim popelnikem za diru - hned mezi vypinaci oken

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


7.12.15, 17:13
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz