Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 23:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Hlučný výfuk 
Autor Zpráva

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
stinker píše:
nene, už to tam drží jak kdyby to bylo nové. fakt ten výfuk prdí...tak divně kovově. zkusím koupit nový držák, rorříznout ho a naprat tam silentbloky


A nekoupil jsi výfuk co je MADE IN POLAND? Jestli jo, tak bych doporučoval ho ihned velkým obloukem vyhodit. Třeba známy měl na Š125L origo výfuk přes 11let. Pak koupil nový (polský) a ten odešel po 1 roce. Ten kovový zvuk by mohly bejt třeba špatně přivařené přepážky uvnitř výfuku.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


28.7.06, 08:09
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Myslím že je vyrobený v Polsku. Opravdu je hlučnější, ale co. Je mi to jedno. Mnozí se o to snaží účelově (tuning).


28.7.06, 08:11
Profil

Příspěvky: 23
Příspěvek 
Nene, je to právě nějaký český. Zahodil jsem ten papírek co tam byl přilepený... :( takový malý modrý návod...


28.7.06, 19:03
Profil

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Mám pocit že všechny nové výfuky na Škody 105-130 jsou hlučnější než starší předchůdci. Nedovedu si to vysvětlit. Už mám druhý nový. Výsledek?? Mnohem hlučnější než starý děravý.......:-(


18.8.06, 22:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Herbie píše:
Mám pocit že všechny nové výfuky na Škody 105-130 jsou hlučnější než starší předchůdci. Nedovedu si to vysvětlit. Už mám druhý nový. Výsledek?? Mnohem hlučnější než starý děravý.......:-(


Má zkušenost je stejná - od doby, kdy jsem asi před 6ti lety vyměnil výfuk u máminé 120ky, změnil se zvuk výfuku na něco, čemu říkám "embéčkoidní" zvuk.
(Rozhodně nemám nic proti embéčkám) :D
Od té doby tam je už třetí výfuk a druhý motor a zvuk je stále víceméně embéčkoidní. Tento fenomén pozoruji i u jiných škodovek...

Jinak výfuky stojí za starou belu - na svojí stotříce mám stále původní - pohliníkovaný a zatím drží, jen na některých místech reziví. Zato na stodvácu nový výfuk po půl roce vypadá, jako ten starý a po roce až dvou je zralý na výměnu - prohnije. A to jsem vystřídal už tři výrobce - první byl Bosal - ten po třech měsících praskl ve sváru svodu s tlumičem, po reklamaci druhý Bosal taktéž praskl - tentokrát ve sváru příruby svodu a upadl skoro úplně (kdyby nebylo držáku) :evil: . Další výfuk byl asi polský - příšerně embéčkoidní (přepážky v tlumiči) - nakonec jsem ho vyměnil za nějaký český, který tam je dva roky a po zimě asi prorezne. Zvuk má ale méně embéčkoidní.

Tímto se chci zeptat, zda nevíte, kde by se dal sehnat antikorozně ošetřený (pohliníkovaný, nerezový) kvalitní výfuk na š 120 a š130. Už mne to s tou druhovýrobou pěkně ...vy víte co... :twisted:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


22.8.06, 19:23
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Treba toto vypada pekne: http://www.vltava2000.cz/reviloshop/Goo ... sID=SC-393 , ale za ty prachy :?




Kdyz meli rodicove 105L nechal tata udelat v praci nerezovej vejfuk, vydrzel tam asi 12 let, pak skodu prodali. Verim ze jesi ta skoda este jezdi, tak ma furt ten stejnej vejfuk :D

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


22.8.06, 19:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Matthes píše:
Treba toto vypada pekne: http://www.vltava2000.cz/reviloshop/Goo ... sID=SC-393 , ale za ty prachy :?




Kdyz meli rodicove 105L nechal tata udelat v praci nerezovej vejfuk, vydrzel tam asi 12 let, pak skodu prodali. Verim ze jesi ta skoda este jezdi, tak ma furt ten stejnej vejfuk :D


Je to hezký, ale opravdu za to nedám o litr víc, než za kolik jsem auto koupil :?
A navíc mám tažný a to na obou autech :cry:

A má to vůbec homologaci?

Já jsem myslel "klasický" výfuk, ale precizně vyrobený, kvalitní a trvanlivý.
A řekněme do 2K Kč. (optimum okolo 1000Kč) :)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


22.8.06, 20:23
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Bukaj píše:
Matthes píše:
Treba toto vypada pekne: http://www.vltava2000.cz/reviloshop/Goo ... sID=SC-393 , ale za ty prachy :?




Kdyz meli rodicove 105L nechal tata udelat v praci nerezovej vejfuk, vydrzel tam asi 12 let, pak skodu prodali. Verim ze jesi ta skoda este jezdi, tak ma furt ten stejnej vejfuk :D


Je to hezký, ale opravdu za to nedám o litr víc, než za kolik jsem auto koupil :?
A navíc mám tažný a to na obou autech :cry:

A má to vůbec homologaci?

Já jsem myslel "klasický" výfuk, ale precizně vyrobený, kvalitní a trvanlivý.
A řekněme do 2K Kč. (optimum okolo 1000Kč) :)


Já jsem si koupil nějaký český asi za 500kč. Nejsou s ním ještě žádné zkušenosti, mám ho v zásobě. Ale před dávnými desetiletími, za doby soudruhů a státní plánovací komise jeden čas nebyly výfuky. Otec si proto ještě s jedním kamarádem udělali na své škodovky (otec měl 110L, kamarád 1000MB) výfuk typu"tichý don". Vypadalo to tak, že to byla obdélníková "krabice" svařená z plechů tl.2mm a uvnitř místo přepážek byly napěchovány drátěnky na nádobí :P. Tlumilo to prý dobře, jen když se v noci do kopce přidal plyn tak byly vidět kousky žhavého drátu jak létají za automobilem...
Taky byla nutnost mít s sebou nějaké to balení drátěnek a občas zastavit, a kusem klacku pár drátěnek do výfuku přicpat...

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


23.8.06, 08:10
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
Šemik píše:

Já jsem si koupil nějaký český asi za 500kč. Nejsou s ním ještě žádné zkušenosti, mám ho v zásobě. Ale před dávnými desetiletími, za doby soudruhů a státní plánovací komise jeden čas nebyly výfuky. Otec si proto ještě s jedním kamarádem udělali na své škodovky (otec měl 110L, kamarád 1000MB) výfuk typu"tichý don". Vypadalo to tak, že to byla obdélníková "krabice" svařená z plechů tl.2mm a uvnitř místo přepážek byly napěchovány drátěnky na nádobí :P. Tlumilo to prý dobře, jen když se v noci do kopce přidal plyn tak byly vidět kousky žhavého drátu jak létají za automobilem...
Taky byla nutnost mít s sebou nějaké to balení drátěnek a občas zastavit, a kusem klacku pár drátěnek do výfuku přicpat...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


23.8.06, 09:06
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
teď sem si vzpoměl na ten muj šmejd vždycky po jízdě v ňom praská

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


23.8.06, 19:45
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Jak praska? To je normalni kdyz stydnou ty plechy vejfuku :shock:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


23.8.06, 20:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
Matthes píše:
Jak praska? To je normalni kdyz stydnou ty plechy vejfuku :shock:


tak jako dbyby se lámal plech takový kovový cinkání

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


23.8.06, 20:34
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Podle me je to normalni ...
To vis origos vejfuk uz nesezenes, jenom sracky z polska

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


23.8.06, 20:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
Matthes píše:
Podle me je to normalni ...
To vis origos vejfuk uz nesezenes, jenom sracky z polska


nevim odkud je kupoval sem ho v nouzi na benzínce

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


23.8.06, 20:57
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz