Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 03:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Motorový olej 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek Motorový olej
Jaký použít motorový olej do upravenýho motoru favorita?Kupoval sem Castrol 10w-40 + příměs Prolong a písty mi opět praskly mezi kroužkami..... :oops:


20.12.06, 23:41
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 130
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
U oleje je hlavni kolik má aditiv nejlíp API SL. Viskozitu už bych tolik neřešil protože po zahřátí se chovaj oleje xxx-40 stejně. Určitě bych tam nedával žádné přísady protože cokoli dáš navíc tak se změní složení původního oleje a to může někdy být kontraproduktivní. Nejsem si jist že tvůj problém vyřeší změna oleje. pokud ti motor dost topí (velký výkon) pak zkus olej např castrol TWS/RS 10W-60, nebo namontovat přídavný chladič oleje jak to měly 120GLS.


21.12.06, 07:06
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Honzik.t píše:
U oleje je hlavni kolik má aditiv nejlíp API SL. Viskozitu už bych tolik neřešil protože po zahřátí se chovaj oleje xxx-40 stejně. Určitě bych tam nedával žádné přísady protože cokoli dáš navíc tak se změní složení původního oleje a to může někdy být kontraproduktivní. Nejsem si jist že tvůj problém vyřeší změna oleje. pokud ti motor dost topí (velký výkon) pak zkus olej např castrol TWS/RS 10W-60, nebo namontovat přídavný chladič oleje jak to měly 120GLS.




Motor se mi dost zahřívá a olejový chladič tam mám.Co see týče praskání pístu tak už asi možná vím čím to je,někde na netu sem vyděl článek kde byly fotky pístů různě poškozených a psaly k tomu jak ktomu došlo a co je špatně že to dělá,tak sem tam našel prasklý píst jako mám pokaždé já a tom bylo napsáno že to je moc velikým předstihem.Já mám v základu nastaveno 12 stupňů a mám upravený rozdělovač kde sou upravený pružinky v odstředivé regulaci ale nikdo neví jak je to udělaný a jaký to dělá předstih ve vyšších otáčkách..... :oops:

Ptal sem se už tady kluků jaký je dobrý rozdělovač a poradily mi ze 105tky že má lepší průběh.ehnal sem si zatím rozdělovač ze 100vky,tak se chci zeptat jestly je taky dobrý nebo ne..... :D


21.12.06, 08:16
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
zkus oleje pro přeplnované motory. ty zajištují mazání prvního kroužku při extrémním zatížení, třeba to pomůže i na píst já jsem dával M7ADSIIItrurboplus, a dávám M7ADSIVsuperturbo odborník na oleje by se mi třeba vysmál, ale peru to od sekačky, osobáky, nákladáky a nebyl zatím problém, nejvíc má forman 330.000km a motor 1A miloš


21.12.06, 08:37
Profil

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
No olej si dával dobrý,drž se Castrolu.Ale není to olejem jak si správně vystihl...ten předstih 12 st.v základu???!!!!to snad je brutalátní néé:lol: :) :wink.Moc ti to asi nejelo a hřálo se to jako ulítanej kanec,doslova neuchladitelnej motor!.A žralo to neskutečně...umim si představit. .Olej ti v tomto případě nic nevyřeší....


23.12.06, 12:52
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Kdyz by si chtel jeste vice chladit olej, tak si udelej chlazenou vanu, Volva to tak maji :)
(chladi se to vodou, jako motor :) nekde je tam odbocka do vany ... )

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


23.12.06, 20:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz