Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 17:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Optozapalování do Škodovek 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 436
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Optozapalování do Škodovek
Zdravím tunery zapalování,už jsem tu čet,jak někdo úspěšně zabudoval optozapalování do 120,pak jsem ale náhodou narazil na tohle http://imfsoft.cz/hardware/produkty/jaw ... nition.asp
Jestli to funguje tak,jak to tam popisujou,tak po zabudování tohoto do rozdělovače si ze škodulí můžeme dělat pomocí PC formule a nějaký pružinky z regulátorů předstihu hodit do kanálu :)
Docela by mě zajímalo,co si o tom myslíte vy...

_________________
Felicia 1999 50kw
NEMÁM RÁD AUTOPOTAHY


31.7.06, 16:44
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Neni to spis do Trabose :shock: :?:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


31.7.06, 17:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 436
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek 
Je to sice pro traboše a jawy,ale da se to použít i pro jednoválcové motory,když to zabuduješ místo kladívek do rozdělovače,tak to bude fungovat i pro škodovky

_________________
Felicia 1999 50kw
NEMÁM RÁD AUTOPOTAHY


31.7.06, 19:04
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek 
Matthes píše:
Neni to spis do Trabose :shock: :?:


Hahaaa.... mam radost! :-) Do toho bych sel, hodi se to k LPG.

Ono je to tak: dvoutakt dvouvalec ma stejny pocet jisker na otacku jako ctyrtakt ctyrvalec. Je vhodny pouzit civky z Fiata (Punto apod.), ktery maji jedno buzeni ale dva vystupy na svicku.

Sice je pak v cyklu jedna jiskra navic, ale zrejme nevadi, kdyz to Fiat pouziva.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


31.7.06, 19:28
Profil ICQ YIM
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
No asi mate pravdu panove, ze to tam pude. Kazdopadne se bude muset rozdelovac vic upravit - myslite si ze to bude stat za tu namahu :?: Zkuste to nekdo nabastlit do skodovky a podelte se o zkusenosti :D

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


31.7.06, 19:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Ja asi nemam dostatecnou predstavivost ale:

Normalni rozdelovac za jedno otoceni hodi 4 jiskry, ale kdyz se podivate na ten sedivej kotoucek, kterej dela to opticky spinani mezi ledkou a cidlem, tak to podle me hodi za jedno otoceni jen 2 jiskry, pac se za jedno otoceni jen 2 krat zmeni svetlo/tma, nemelo by se to pro skodu upravit tak, ze by se mela tma/svetlo zmenit 4 krat :?: :?: :?:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


31.7.06, 20:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
ja by som s tym nešpekuloval, overené, odskúšané a prakticky beúdržbové bezkontaktné zapaľovanie Favorit pasuje...


31.7.06, 20:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 436
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek 
Já bych vyuzil 1 čidlo a stínitko něco na způsob vačky v pův.rozdělovači,však 1 kladívko ti taky upálí 4 válce,VN část by se nezměnila

_________________
Felicia 1999 50kw
NEMÁM RÁD AUTOPOTAHY


31.7.06, 21:34
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Kladivko pali 4x protoze vacka rozdelovace ma 4 kulate rohy :D ale to stinitko podle meho nazoru pali jen 2x, aby palilo taky 4x, muselo by se upravit.

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


31.7.06, 21:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Za sociku si kamos urobil nieco na ten sposob, ale bolo to dost nespolahlive. Vyrazne zvysenie vykonu alebo spolahlivosti zmenou zapalovania je iluzia. Vyhoda modernych ecu je skor v spolupraci so vstrekovanim a katalyzatorom. Dalej je tam lepsia dlhodoba stabilita nastavenia, co je zase len o emisiach. Pravdepodobne najlepsie co sa da so starou skodoveckou spravit je upravit tam komplet zapalovanie z fava. Ani takato uprava ale neprinesie velmi vyrazne vyhody. Ale aspon mas osvedceny seriovy tovarensky vyrobok.


31.7.06, 22:07
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek Re: Optozapalování do Škodovek
barton píše:
Zdravím tunery zapalování,už jsem tu čet,jak někdo úspěšně zabudoval optozapalování do 120,pak jsem ale náhodou narazil na tohle http://imfsoft.cz/hardware/produkty/jaw ... nition.asp
Jestli to funguje tak,jak to tam popisujou,tak po zabudování tohoto do rozdělovače si ze škodulí můžeme dělat pomocí PC formule a nějaký pružinky z regulátorů předstihu hodit do kanálu :)
Docela by mě zajímalo,co si o tom myslíte vy...


Jo, ale dvoutakty nepoužívají podtlakovou regulaci předstihu, takže co je tam psáno, není dáno... Chlpai, napsla jsem toho tady o předstihu a zapalování málo? Co zase spekulujete? Nejjednodušší je úprava Favo zapalování a hlavně vás s tím nikdo nevyhodí z STK a na silnici také projdete i přes blba.

Ta zapalování jsou stavěná na 2T jako náhrada starých kontaktkních na Jawách, ta firma dodává zapalování pro tuto formu a některé další, Ale je to vše jenom o 2T, nebo stacionární motory, kde se maká na jedněch otáčkách, nebo na výkonu zase tak moc nezáleží, nějaká ta sekačka na trávu si nechá líbit docela hodně...:-)

_________________
J.


31.7.06, 22:53
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek 
Matthes píše:
Kladivko pali 4x protoze vacka rozdelovace ma 4 kulate rohy :D ale to stinitko podle meho nazoru pali jen 2x, aby palilo taky 4x, muselo by se upravit.

.. nebo dat snimac na klikovku, aspon nebude delat bordel v casovani rozvodovej retez... ale JC ma pravdu, nema to podtlak, takze zase nic. :-( A mne se ta desticka tak liibila... :-(

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


31.7.06, 23:19
Profil ICQ YIM
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz