Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 18:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Výměna svíček felicia 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Výměna svíček felicia
Zdarec,
měním svíčky na feldě a tři z nich jdou povolilt hezky, ta čtvrtá nejde a nejde. Zohnul jsem si trubkovej klíč..
Nějaké návrhy, co s tím?

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


15.4.13, 09:37
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 12.10.09, 21:26
Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
chtělo by to pořádnej klíč a golu skus nejdřív opatrně přitáhnout a pak povolit a takhle furt dokola až pude ven
ještě mi napadá co to nejdřív motorem ohřát a pak to povolit

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


15.4.13, 09:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Gola bohužel nevedu.. ale můžu se poptat po známejch.
A o výměně svíček za tepla jsem slyšel, že se to dvakrát nedoporučuje, kvůli náchylnosti k strhnoutí závitu, tak se mi do toho moc nechce :?

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


15.4.13, 16:13
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.07, 23:48
Příspěvky: 6704
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
obycajna gola ti nepomoze, orechy su kratke, budes potrebovat kluc co sa da nasadit na golu cez sviecku. inac ale mohlo by pomoct pomlatit po tom, ALE NIE PO SVIECKE, ALE PO JEJ ZAVITE. cez hore zminovany gola kluc napr.

za tepla by som to tiez nepovoloval ja osobne. ale mozno bol niekto taky majster, ze zavit strhol a sviecka je zalepena Schraubensicherungom

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


15.4.13, 16:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Přímo gola ořech na svíčky je na to. Dá se koupit v obchodech s nářadím obvykle.


15.4.13, 16:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Myslíš nějak lehce poklepat zboku?
Jinak našel jsem doma nějaký šroubováky, který jsou delší než ta hloupá tyčka od trubkáče, tak to zkusím s nima - s větší pákou.

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


15.4.13, 16:50
Profil ICQ

Registrován: 13.11.11, 13:11
Příspěvky: 107
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Ja mam pre podobne pripady golu ktora ma v strede dieku takze mozem srobovat hoc aj metrovu zavitovku :D


15.4.13, 16:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Väčšina novších gola sád má na to už origo nástavec.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


15.4.13, 18:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
S dosud nepoznanou bolestí v zádech a černými prsty si dovoluji oznámit, že všechny 4 svíčky jsou vyměněné a auto jede :-)
..ale sám se divím, že to funguje a že sem nic nerozbil.. :D

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


15.4.13, 19:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Ještě bych se rád zeptal.. Auto jede parádně, i bych řekl, že se mírně zvýšil výkon, ale:
- Studenej start je horší, jak před tím (a to docela o podstatně..)
- Vlažnej a teplej start je naopak lepší

Může to být tím, že předtím tam byly tříelektrodový svíčky, a teď jsou tam jednoelektrodový, nebo jsem je třeba málo dotáhnul? Nebo že teď je tam odtrh 0,5mm, zatímco na těch předchozích byl 0,7.. :?:

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


18.4.13, 20:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Aké sviečky presne si tam dal?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


18.4.13, 20:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Teď jsou tam Brisky DR15YS a byly tam DR15TC

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


18.4.13, 20:50
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.08, 09:49
Příspěvky: 3491
Bydliště: Kopřivnice > (okr. Novy Jicin > Kraj Moravskoslezký > CZ > Evropa > Planeta země >
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
vliv by to nemelo mit, spis si nechej seridit ventily :)


21.4.13, 10:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
A proč seřizovat ventily, když se tahle změna udála v závislosti na výměně svíček? :-) To mi teda nejde do hlavy..

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


21.4.13, 13:14
Profil ICQ

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Ventily seřiď taky, mělo by se to čas od času dělat.

Změna svíček je relativně velká, z troj elektrody na obyč. Dle www.brisk.cz to sice sedí dobře, ale realita může být jiná. Pro začátek bych zvětšil odtrh a uviděl, 0.5mm je sakra málo.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


21.4.13, 13:36
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.051s | 10 Queries | GZIP : Off ]