| Autor |
Zpráva |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Výměna svíček felicia
Zdarec, měním svíčky na feldě a tři z nich jdou povolilt hezky, ta čtvrtá nejde a nejde. Zohnul jsem si trubkovej klíč.. Nějaké návrhy, co s tím?
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 15.4.13, 09:37 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: Výměna svíček felicia
chtělo by to pořádnej klíč a golu skus nejdřív opatrně přitáhnout a pak povolit a takhle furt dokola až pude ven ještě mi napadá co to nejdřív motorem ohřát a pak to povolit
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 15.4.13, 09:41 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Gola bohužel nevedu.. ale můžu se poptat po známejch. A o výměně svíček za tepla jsem slyšel, že se to dvakrát nedoporučuje, kvůli náchylnosti k strhnoutí závitu, tak se mi do toho moc nechce 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 15.4.13, 16:13 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
 Re: Výměna svíček felicia
obycajna gola ti nepomoze, orechy su kratke, budes potrebovat kluc co sa da nasadit na golu cez sviecku. inac ale mohlo by pomoct pomlatit po tom, ALE NIE PO SVIECKE, ALE PO JEJ ZAVITE. cez hore zminovany gola kluc napr.
za tepla by som to tiez nepovoloval ja osobne. ale mozno bol niekto taky majster, ze zavit strhol a sviecka je zalepena Schraubensicherungom
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 15.4.13, 16:35 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: Výměna svíček felicia
Přímo gola ořech na svíčky je na to. Dá se koupit v obchodech s nářadím obvykle.
|
| 15.4.13, 16:39 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Myslíš nějak lehce poklepat zboku? Jinak našel jsem doma nějaký šroubováky, který jsou delší než ta hloupá tyčka od trubkáče, tak to zkusím s nima - s větší pákou.
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 15.4.13, 16:50 |
|
 |
|
crazy.a
Registrován: 13.11.11, 13:11 Příspěvky: 107
|
 Re: Výměna svíček felicia
Ja mam pre podobne pripady golu ktora ma v strede dieku takze mozem srobovat hoc aj metrovu zavitovku 
|
| 15.4.13, 16:52 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Výměna svíček felicia
Väčšina novších gola sád má na to už origo nástavec.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 15.4.13, 18:47 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
S dosud nepoznanou bolestí v zádech a černými prsty si dovoluji oznámit, že všechny 4 svíčky jsou vyměněné a auto jede  ..ale sám se divím, že to funguje a že sem nic nerozbil.. 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 15.4.13, 19:48 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Ještě bych se rád zeptal.. Auto jede parádně, i bych řekl, že se mírně zvýšil výkon, ale: - Studenej start je horší, jak před tím (a to docela o podstatně..) - Vlažnej a teplej start je naopak lepší Může to být tím, že předtím tam byly tříelektrodový svíčky, a teď jsou tam jednoelektrodový, nebo jsem je třeba málo dotáhnul? Nebo že teď je tam odtrh 0,5mm, zatímco na těch předchozích byl 0,7.. 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 18.4.13, 20:20 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Výměna svíček felicia
Aké sviečky presne si tam dal?
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 18.4.13, 20:35 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Teď jsou tam Brisky DR15YS a byly tam DR15TC
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 18.4.13, 20:50 |
|
 |
|
trady
Registrován: 2.10.08, 09:49 Příspěvky: 3491 Bydliště: Kopřivnice > (okr. Novy Jicin > Kraj Moravskoslezký > CZ > Evropa > Planeta země >
|
 Re: Výměna svíček felicia
vliv by to nemelo mit, spis si nechej seridit ventily 
|
| 21.4.13, 10:43 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
A proč seřizovat ventily, když se tahle změna udála v závislosti na výměně svíček?  To mi teda nejde do hlavy..
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 21.4.13, 13:14 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: Výměna svíček felicia
Ventily seřiď taky, mělo by se to čas od času dělat. Změna svíček je relativně velká, z troj elektrody na obyč. Dle www.brisk.cz to sice sedí dobře, ale realita může být jiná. Pro začátek bych zvětšil odtrh a uviděl, 0.5mm je sakra málo.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 21.4.13, 13:36 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|