Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 16.9.24, 21:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3 BMM 
Autor Zpráva

Příspěvky: 24
Příspěvek Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3 BMM
Ahoj,
mám takový problém, měl jsem auto v servisu a měnily mi rozvody a seřizovali se ventily sací 0,25, výfuk 0,20 a auto stále vydává pazvuky jako by ventily klepali a je slyšet i řetěz. Samozřejmě motor komplet vyčištěn a vyměněn olej. V pátek jsem si auto vyzvedl chvíli byl klid, ale asi po 20km to zase vydává tyhle pazvuky. Auto jezdí na LPG.

Posílám ukázku zvuku motoru po výměně rozvodů a seřízení ventilů: https://www.youtube.com/watch?v=MnuLOOEIOE8


6.2.22, 17:23
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Tohle podle mě není zvuk volných rozvodů. Ty mají takový jakoby zvonivý zvuk. Ale mohu se mýlit

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


6.2.22, 17:59
Profil

Příspěvky: 24
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Tak v servisu tvrdili, že rozvody byli už vytahané, tak se vyměnily, ale tohle je po opravě rozvodů. Tak jedině že klepou ventily? Kontroloval jsem je a seřízené jsou ale pazvuky vychází asi od ventilů.


6.2.22, 18:04
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10219
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
nevěřím už servisu, že by uměl seřídit ventily. Nebo dělali hodnoty pro studenej motor na teplým motoru. Klepe to jako prase...
Vezmi spárovky a prověř sám.

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


6.2.22, 19:38
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Já bych na základě videa taky jako první udělal ventily. Tenhle zvuk to dělalo i předtím? Pokud ano, změřil bych tlak oleje. Pohledově to nahoře pod víkem ventilů maže? Od rozvodu mi přijde že je absolutní ticho, ale video často zkresluje..

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


6.2.22, 19:44
Profil

Příspěvky: 24
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
CROWACK píše:
nevěřím už servisu, že by uměl seřídit ventily. Nebo dělali hodnoty pro studenej motor na teplým motoru. Klepe to jako prase...
Vezmi spárovky a prověř sám.


Ano, dělal jsem to ještě před tím než jsem měnil rozvodový řetěz a taky to tak klepalo ale to bylo ještě víc, tak jsem osuzoval že je vytahaný rozvoďák. Podle servisu byl. Dnes jsem kontroloval vůle na ventilech tam byla pouze mírná na výfuku u 4 válce, ale po opravě a kontrole to klepe stále ale zajímavý je jak se to seřídí, tak minutu klid a pak se to postupně začne zvětšovat ta intenzita klepání až do té podoby na videu a už to tak zůstane.


6.2.22, 19:58
Profil

Příspěvky: 24
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Šemik píše:
Já bych na základě videa taky jako první udělal ventily. Tenhle zvuk to dělalo i předtím? Pokud ano, změřil bych tlak oleje. Pohledově to nahoře pod víkem ventilů maže? Od rozvodu mi přijde že je absolutní ticho, ale video často zkresluje..


Ano dělalo to i před tím i když se seřídili ventily, tak sem usuzoval, že je špatný rozvodový řetěz. Pod víkem jako by pracuje olej, tak tlak by měl být v pohodě. Olej je starý pár dní po kompletní výplachu a vyčištění vany. Měřil jsem tlaky válců a všechny měli kolem 11,5 baru, tak to by asi mělo být dobrý.


6.2.22, 20:02
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Koukám znovu na to video, nemohu si pomoct, ale ten motor má nějak velmi podivně těsnění pod hlavou - ten vršek s klaviaturou opravdu nemusí dostatečně mazat.

Můžeš udělat (pohled jako na videu) větší detail pravé strany hlavy v místě, kde přechází v blok a je vidět roh těsnění? Správně by tam měl být vidět nápis TEMAC, jiná značka nebo třeba jen plná plocha (těsnění třeba zde : https://aukro.cz/tesneni-hlavy-hlavu-hl ... gIbIPD_BwE ) a u tebe na videu tam vidím díru :?:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


6.2.22, 20:21
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Ještě koukám že vršek převodovky je v místě pod hlavou nějaký o dost tmavší, není to olej? Pokud ano, neuniká (nemusí moc) právě ze spoje hlava/těsnění/blok?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


6.2.22, 20:29
Profil
Online
rejpal

Příspěvky: 18213
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Podle zvuku to rozhodně nejsou rozvody.
Blbý dotaz, nechybí na vahadlech zajišťovací matky?


6.2.22, 20:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
To by byla hustá závada kdyby někdo ztratil matičky a v servisu jim to ani nepřišlo divný :lol: :mrgreen:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


6.2.22, 20:47
Profil

Příspěvky: 24
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Šemik píše:
Koukám znovu na to video, nemohu si pomoct, ale ten motor má nějak velmi podivně těsnění pod hlavou - ten vršek s klaviaturou opravdu nemusí dostatečně mazat.

Můžeš udělat (pohled jako na videu) větší detail pravé strany hlavy v místě, kde přechází v blok a je vidět roh těsnění? Správně by tam měl být vidět nápis TEMAC, jiná značka nebo třeba jen plná plocha (těsnění třeba zde : https://aukro.cz/tesneni-hlavy-hlavu-hl ... gIbIPD_BwE ) a u tebe na videu tam vidím díru :?:


Ano tam je díra, ale viděl jsem to i u jiných Felicií u jednobodu. Tak to asi tak je. Pro ukázku na jiném motoru https://skoda-virt.cz/cz/inzerce/auta-p ... -bmm-40kw/

Ano tam je trochu oleje, ale to servis promazával na převodovce táhlo. Ne dnes jsem si díval na ventily a zajišťovací matice tam jsou :-D


6.2.22, 20:54
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Zajímavé, s takovým těsněním jsem se nikdy nesetkal.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


6.2.22, 20:57
Profil

Příspěvky: 24
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Ale pod hrdlem, kde se dolívá olej kmitá, tak že tam olej jde. Fakt netuším čím to může být.


6.2.22, 21:01
Profil
Online
rejpal

Příspěvky: 18213
Příspěvek Re: Motor stále po výměně rozvodů vydává pazvuky Felicie 1.3
Jen taková technická vsuvka. Po startu studeného motoru je normální že to po chvíli začne trochu klepat, ale to by mělo brzo ztichnout do normálního stavu. Je to dáno ohřevem motoru a rozdílným roztažením některých částí, tuším že okolo cca 70stC se to projevuje. Ale nechápu čím by mohlo být způsobeno že seřídíš ventily a po chvíli běhu jsou rozštelované.


6.2.22, 21:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz