Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 18:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 střílení z vstřikovací jednotky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Kdybys uměl pořádně změřit tlak paliva, nemusel si se stále ještě plácat s hadičkami.
BMM je jednoduchý systém, při diagnostikování závady je potřeba postupovat systematicky, bude to nějaká drobnost.


12.5.13, 00:15
Profil
Příspěvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Martis píše:
Jojo, na to se chci podívat zítra, ted jsem konečně vymněnil lambdu sondu, která byla total na šrot i s předním dílem výfuku, ten výfuk jsem ještě dosvárnul ( byl jsem ho nucen v místě lambdy rozříznout, páč hasák ani konkor nestačili).
Jo ještě k tomu víku nad čerpadlem, to bohužel někdo zakytoval, takže pokaždé musím sundat nádrž, ale na druhou stranu si myslím, že to stačí rozpojit v místě kde končí kovové hadičky(dál je gumová kterou kdyžtak profouknu).
Dík za rady :D




měření tlaku, vemeš Tkus napíchneš ho pžed střikovač kde je šipka do vstřikovače, na t kus napojíš hadicí tlakoměr a jedeš

nejlépe najezdit víc jak dvacet kiláků a sledovat tlak měl by se hýbat tak O.9 až 1,1 někde uvádějí O.8 až 1.2 atm, přitom tomu dávej i trojka plný kotel,

pokud bude tlak v normě můžeš palivovou sostavu vyločit :oops:


12.5.13, 12:51
Profil

Registrován: 6.3.13, 11:42
Příspěvky: 80
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
No jo, ale s tím se nedá jet, níkam bych nedojel (sotva přejedu z garáže ven a tak tak to utáhne zpátečku že to nechcípne).
Ta přepadová trubička je OK a je průchozí, ale všiml jsem si, že se nějak zvýšil průtok (když zapnu zapalování před startem, tak slyším jak teče proudem benzín zpět do nádrže) což mě nedělalo.


12.5.13, 13:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Po zapnutí zapalování se musí čerpadlo na cca 2 sekundy zapnout. Pokud zůstává zaplé, jsou spečeny kontakty palivového relé. Na provoz motoru to ale nemá vliv, je to jen bezpečnostní prvek, aby čerpadlo nečerpalo když např. nabouráš a zhasne ti motor ;-)


12.5.13, 16:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
dal dole filter box a skontroluj pre istotu ten regulator tlaku paliva

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


14.5.13, 06:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Do regulátoru paliva se nesmí amatérsky zasahovat, rozjebal by ho! Píšu to s vykřičníkem, protože už to pár lidí udělalo a nedopadlo to dobře.
Jediná kontrola kterou už měl dávno udělat je změřit tlak paliva.


14.5.13, 10:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
ale nestraš, vieme čo píšu v príručkách a čo sa dá skutočne urobiť...

normálne ho rozober, vyčisti a zlož, ak tam bude nejaký bordel, alebo zakusnutý to zistíš...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


14.5.13, 11:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Pokiaľ človek nieje vyslovene lemra,tak tam toho veľa k rozjebaniu nieje.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


14.5.13, 13:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
tam nieje čo dojebat :D len nech si dava pozor pri utahovani aby utahovanim to nepoohybal a aby mu pri pretoceni klucikom nestriekal benzin kade tade

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


14.5.13, 15:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Já nestraším. Ale je zbytečné se v něm hrabat, když ještě ani nezměřil tlak paliva.


14.5.13, 17:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
meral, však to má 2 - 2,2Bar... to je jednoznačne veľa a tvrdí že prepad do nádrže je v poriadku, tak kde bude asi chyba?

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


14.5.13, 22:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Nečteš pozorně. On neměřil tlak omezovaný regulátorem tlaku, ale, jak sám na můj dotaz přiznal, tlak čerpadla - tedy změřil tlak jeho pojistného ventilu! To je potom jasné že naměřil přes dvě atmosféry.
Musí změřit tlak v přívodní palivové hadičce připojené na vstřikovací jednotku pomocí téčka, tak jak mu poradil Miloš. I když jezdit s tím nemusí, stačí to dělat na místě a protůrovat motor. To on zatím zjevně neudělal. Nebo udělal ale nenapsal že to udělal.


15.5.13, 00:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
no dobre, môj predpoklad je mýlny, samozrejme odporúčam zmerať tlak paliva poriadne, "T"

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


15.5.13, 18:27
Profil

Registrován: 6.3.13, 11:42
Příspěvky: 80
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Jo, už se na to chystám, ale momentálně na to nemám čas.
Díky za rady :D


15.5.13, 18:31
Profil

Registrován: 6.3.13, 11:42
Příspěvky: 80
Příspěvek Re: střílení z vstřikovací jednotky
Tak ten tlak by měl být v pořádku.
Jo a teď mě napadlo, zda tatík omylem nenatankoval místo benzínu naftu, když s tím jel naposledy. Páč jsem vycucnul trochu benzínu a barva je jiná. Tatík si nic nepamatuje, takže vim prd.
Setkal se s tím už někdo?


17.5.13, 19:09
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.022s | 10 Queries | GZIP : Off ]