Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 16.9.24, 21:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Jaký olej do motoru po GO 
Autor Zpráva
Příspěvek Jaký olej do motoru po GO
Mám Š120 s motorem Š136-originál,je komplet po GO,první náplň na cca 4000km jsem dal polosyntetiku TRYSK,nyní mám plnou syntetiku TRYSK RACING.Poraďte zda plná syntetika nebo polosyntetika,v létě při vyšších teplotách problikává kontrolka mazání při volnoběhu-zvedl jsem trochu otáčky a vše OK.Někde jsem četl že do těchto motorů je plná syntetika nevhodná-kvuli zubovému čerpadlu(kola jsou nová).Má někdo zkušenosti či doporučení????
Jinak v zimě při -20 motor naskočil zecal bez problému na první otočení.


13.2.06, 09:56
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 75
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ano, plna syntetika je nevhodna, jelikoz na tak ridky olej motor neni staveny.


13.2.06, 11:54
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Neřekl bych, že bude vše OK, když ta kontrolka začne blikat, tak to už moc dobře nemaže...

Tyhle motory se ve své době zabíhaly na minerál a vlastně pak kolikrát i provozovaly. Plná syntetika je do těchto motorů blbost, to ničemu neprospěje, ba naopak...


13.2.06, 23:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
tento motor je navrzeny na MINERAL, tenkrat kdyz se konstruoval, zadna syntetika tu nebyla a tak do nej patri proste kvalitni mineral-ten bude rozhodne lepsi nez syntetika, za kterou akorat zbytecne vyhazujes prachy


14.2.06, 13:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Nechal by som tam polosyntetiku. Vracat sa k mineralu je podla mna zbytocne. Plna syntetika, ako uz bolo spomenute tam nepatri.


14.2.06, 14:21
Profil
Příspěvek 
nalij si tam paramo speed 10w40 za 3 kila kanystr a mas po srandě :-)


16.2.06, 15:21

Příspěvky: 162
Příspěvek 
ta sintetika neni prava volba do skodovek. ja doporucuji motorový olej firmy Paramon trisk M7ADIIIS nebo M7ADVS je to 15W-40 API SE/CF v hodna pro tyhle motory nez sintetika která se nalejvá do motoru ktere maji speciálne honovane válce a specialne upravené mazaní. Ja na nej jezdím už dost dlouho.P.S. Je zvláštní lejt do skodovky sintetiku která se pouzívá do Superbu apod. ---- :lol:


17.2.06, 23:21
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Když se Favo motor konstruoval, syntetika už dávno existovala.. Ale tento motor má rád maximálně polosyntetiku 10W-40. A hlavně se vyhni olejům typu M7ADS, jsou dávno překonané...

_________________
J.


25.2.06, 19:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Stejně jako ten motor... :D


26.2.06, 22:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
ŠádeMan píše:
ta sintetika neni prava volba do skodovek. ja doporucuji motorový olej firmy Paramon trisk M7ADIIIS nebo M7ADVS je to 15W-40 API SE/CF v hodna pro tyhle motory nez sintetika která se nalejvá do motoru ktere maji speciálne honovane válce a specialne upravené mazaní. Ja na nej jezdím už dost dlouho.P.S. Je zvláštní lejt do skodovky sintetiku která se pouzívá do Superbu apod. ---- :lol:


Nic speciálně honované nemají, protože honování je jenom jedno. A také mazání je zcela stejné, rozdíly jsou trochu někde jinde...

_________________
J.


26.2.06, 22:48
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Luboš píše:
Stejně jako ten motor... :D


No, nevím sice, v čem je překonaný, když se dlouho vyráběl se vstřikováním a měl jako 1,3 MPi vyšší výkon, než 1,4 16 V...;-) Jo, Favo měl karburátor, který je dnes překonaný...;-)

_________________
J.


26.2.06, 22:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek Re: Jaký olej do motoru po GO
Albundas@seznam.cz píše:
Mám Š120 s motorem Š136-originál,je komplet po GO,první náplň na cca 4000km jsem dal polosyntetiku TRYSK,nyní mám plnou syntetiku TRYSK RACING.Poraďte zda plná syntetika nebo polosyntetika,v létě při vyšších teplotách problikává kontrolka mazání při volnoběhu-zvedl jsem trochu otáčky a vše OK.Někde jsem četl že do těchto motorů je plná syntetika nevhodná-kvuli zubovému čerpadlu(kola jsou nová).Má někdo zkušenosti či doporučení????
Jinak v zimě při -20 motor naskočil zecal bez problému na první otočení.
Syntetika nijak motoru nemoze skodit. Maximalne to moze skodit tvojej penazenke. Najdolezitejsi rozdiel u syntetiky je stabilita viskozity pri roznych teplotach. V zime je pri pouziti syntetiky lahsi start motora ak je tam 5w, u polosyntetiky 10w - to znamena ze olej menej zatuhne. Pri teplom motore je zase dolezite to cislo 40. Aj ked je rovnake pre mineral a syntetiku, pri vyssej teplotnej zatazi lepsie odolava syntetika a tych 40 naozaj udrzi.


27.2.06, 09:53
Profil

Příspěvky: 26
Příspěvek 
Ja osobne mam v motoru take syntetiku 5W-40. Mam skodu 120GLS s original motorem. Pred cca 6-ti lety jsem nechal udelat GO. Zabehnout jsem to nechal na mineral, zabeh na mene kvalitni olej je zrejme rychlejsi ... Pak jsem nalil synteticky olej, soucasne s tim jsem pridal bezkontaktni zapalovani z favorita. Nejdriv jsem tam mel Shell, byl dobrej, ale drahej. Pak jsem koupil paramo racing (nebo tak nejak) a zacal jsem pozorovat, ze se v motoru zacina usazovat bordel. Ted tam mam Valvoline, usazeniny opet povolily a zda se to ok. Jezdim malo, po GO mam najeto cca 50 tisic. Kontrolka mazani mi nikdy neblikala, cidlo bylo meneno pri te GO za nove.


27.2.06, 11:51
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Ale postrádám spotřebu oleje, to jsi nějak zapomněl napsat...:-)

_________________
J.


27.2.06, 16:48
Profil
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
ŠádeMan píše:
ta sintetika neni prava volba do skodovek. ja doporucuji motorový olej firmy Paramon trisk M7ADIIIS nebo M7ADVS je to 15W-40 API SE/CF v hodna pro tyhle motory nez sintetika která se nalejvá do motoru ktere maji speciálne honovane válce a specialne upravené mazaní. Ja na nej jezdím už dost dlouho.P.S. Je zvláštní lejt do skodovky sintetiku která se pouzívá do Superbu apod. ---- :lol:


Nic speciálně honované nemají, protože honování je jenom jedno. A také mazání je zcela stejné, rozdíly jsou trochu někde jinde...



Citace:
Výbrusy válcu jsou dva typy jeden je klasický- brousici Valec se pohybuje nahoru a dolu a otačí se to vytvaří na povruchu valce ,,vlnove čary,, pote jeste existuje dalsi druh Brusný valec se otačí ve válci v jedne poloze a vytváři na válci vodorovne ,,výbrusne rýhy,, čáry do takto vybroušených valcu se musi použivat spec. oleje nazývane LONG LIFE jsou plnesintetické -tak nevim co si mam ted myslet?????????


27.2.06, 20:29
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz