| Autor |
Zpráva |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 mám problém
Zdravím chlapi muže mi někdo poradit mám octavia kombi 1.9 TDI 66 Kw a při dosažení richlosti 130 Kmh mi vtom cukne a nejede víc . mohl by pomoct repas turba .děkuji za případné rady Pajusek.
|
| 12.11.11, 13:44 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
 Re: mám problém
A to dříve nedělalo?
_________________ J.
|
| 12.11.11, 14:04 |
|
 |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 Re: mám problém
Ne to začalo z ničeho nic.Předtím to jezdilo ok
|
| 12.11.11, 14:13 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
 Re: mám problém
Tak servis a načíst závady. Ale dobrý servis, aby zase nehledali velblouda na Sibiři, jak to běžně dělají. Těch problémů tam může být víc, nemusí to být zrovna turbo. A když vytočíš čtyřku - dosáhneš maximálním otáčky při jízdě do stoupání? A když otáčky klesnou pod tuto hodnotu, výkon se obnoví?
_________________ J.
|
| 12.11.11, 14:16 |
|
 |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 Re: mám problém
Zajimavi je že do těch 130 je slišet jak to turbo krasně píská a normalně ten motor má tah.
|
| 12.11.11, 14:17 |
|
 |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 Re: mám problém
znamej mi to napichnul a psalo to sporadickou chybu na turbu ale co je to sporadická chyba ?
|
| 12.11.11, 14:19 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
 Re: mám problém
Sporadická je, že se vyskytuje sem tam někdy, tedy se nedá přesně definovat příčina této poruchy. Ale tam může být problém s EGR ventilem a spoustou dalších elementů... Divné, já u diesela nikdy turbo pískat neslyšel, a to jsem s tímto motorem najel skoro 270 000 km...
Znovu - když ubereš a poklesně rychlost, výkon se obnoví?
_________________ J.
|
| 12.11.11, 14:22 |
|
 |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 Re: mám problém
když vitočím 4 pomalu do červenyho tak dosahnu těch 130 a su vtu ranu v nouzaku po nastartování to zase normálně jede než dosáhneš 130 pak nouzák
|
| 12.11.11, 14:24 |
|
 |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 Re: mám problém
turbo ne že piska ale klasickej zvuk jak prostě zabírá tak ho slišíš.
|
| 12.11.11, 14:26 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
 Re: mám problém
Najdi si pořádný servis, kde umí diagnostiku i bez VAGu a tam ti řeknou, kde je chyba...
_________________ J.
|
| 12.11.11, 14:28 |
|
 |
|
Pajusek
Registrován: 12.11.11, 13:37 Příspěvky: 8
|
 Re: mám problém
Dobře děkuji a jen takovej dotaz co je to ten VAG ?
|
| 12.11.11, 14:53 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: mám problém
to je to samá závada co sem měl já přefukuje turbo a auto se hodí do nouzáku mě to dělalo při 2500 otáčkách dal sem auto známýmu vyčistil mi turbo byla zatuhlá regulace auto ted šlape a žádné omezení výkonu se již nekoná jinak na vagu by ti to mělo vyhodit chybu regulace turba  VAG se používá k diagnostice vozu
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 12.11.11, 15:31 |
|
 |
|
buldozerxxx
Registrován: 2.10.10, 10:48 Příspěvky: 300 Bydliště: Dubi 2 Teplice 417 02
|
 Re: mám problém
kamaradovy na mondeu podobna zavada...a odesla pouze vaha bzduchu:-)..treba to pomuze
|
| 12.11.11, 16:30 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|