| Autor |
Zpráva |
|
governante
Registrován: 6.2.12, 16:14 Příspěvky: 6
|
 škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Mohl by mě někdo poradit co by mohlo zapříčiňovat chrastění v motoru ( jen přistudenem), mohl by to dělat rozvodový řetěs, tím že je zrmzlí?
|
| 6.2.12, 16:18 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
goodbie
Registrován: 12.12.10, 18:26 Příspěvky: 725 Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
no rozvody asi spíš při teplém motoru.nechrastí spojka nebo převodovka??
_________________ Škoda 125 červená r.v.1988
|
| 6.2.12, 16:55 |
|
 |
|
governante
Registrován: 6.2.12, 16:14 Příspěvky: 6
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
fakt nevim, ted když jsou mrazy je to o to horší-ale po té co se motor zahřeje už nic neslyším.
|
| 6.2.12, 16:59 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Aky tam mas olej? V akom stave je ten motor?
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 6.2.12, 17:00 |
|
 |
|
governante
Registrován: 6.2.12, 16:14 Příspěvky: 6
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
motor má naježděných 200 000km,olej měněný cca před 2000km, nevím jaký tip ale bylmě doporučen. Dělá to hlavně při niších otáčkách
|
| 6.2.12, 17:05 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Opravdu motor? Nechrastí synchronizační spojka pátého stupně v převodovce? Pokud to zmizí po sešlápnutí spojky, je to ono.
|
| 6.2.12, 17:23 |
|
 |
|
goodbie
Registrován: 12.12.10, 18:26 Příspěvky: 725 Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Že bych se trefil na tu převodovku?? 
_________________ Škoda 125 červená r.v.1988
|
| 6.2.12, 17:25 |
|
 |
|
governante
Registrován: 6.2.12, 16:14 Příspěvky: 6
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
tak ted si nejsem opravdu jist-zkusím a dám vedět. Byl by t ovelký problém?
|
| 6.2.12, 17:25 |
|
 |
|
goodbie
Registrován: 12.12.10, 18:26 Příspěvky: 725 Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
né jen rozebrat a složit  jestli je to převodovka tak asi dát jinou.
_________________ Škoda 125 červená r.v.1988
|
| 6.2.12, 17:26 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
U Fa/Fe je to nejčastější zvuk z pod přední kapoty, hned po zvuku motoru. Není to nebezpečná závada, pokud se nezhoršuje, nechává se to většinou tak.
|
| 6.2.12, 17:48 |
|
 |
|
governante
Registrován: 6.2.12, 16:14 Příspěvky: 6
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
tak opravdu je to tak,pokud sešlápnu spojku chrastění přestane. Teď tedy co stím? Jak je možné že když se motor ohřeje tak to přestane? Jinak díky za rady a ochotu a obdivuji vase zkusensti
|
| 6.2.12, 20:16 |
|
 |
|
goodbie
Registrován: 12.12.10, 18:26 Příspěvky: 725 Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
ale stále nevíš jestli převodovka či spojka.pomalu mačkej spojku at víš jestli stačí spojku napružit nebo uplně vyšlápnout až se přestane točit převodovka.Zkus se podívat na olej v převodovce třeba je ho tam málo.A děkovat nemusíš to jsou prostě zkušenosti a téměř denní praxe  a rádi poradíme když víme.od toho to tady je.
_________________ Škoda 125 červená r.v.1988
|
| 6.2.12, 20:24 |
|
 |
|
Billy Bob Bean
Registrován: 23.10.09, 17:11 Příspěvky: 233 Bydliště: Olomouc - Brno
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Mělo by stačit se lehce dotknout spojky a mělo by chrastění přestat. Mě už to dělá 3 roky a prozatím na to hážu bobek.
_________________ Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95
Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR
|
| 6.2.12, 21:02 |
|
 |
|
Pavucina
Registrován: 4.1.11, 22:11 Příspěvky: 121
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Pokud se to nezhorsi tak to neres...
|
| 6.2.12, 21:09 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Tak dá se to vyzkoušet i jinak, že. Bez spojky se snaž lehce jakoby zařadit pětku. Nepodaří se ti to (rychlost tam nezapadne), ale po zatlačení řadičky od sebe a dopředu motor sníží otáčky a tento zvuk přestane, nebo se aspoň ztiší. Nezkoušej to ale moc dlouho 
|
| 6.2.12, 23:36 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|