Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 11:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru 
Autor Zpráva

Registrován: 6.2.12, 16:14
Příspěvky: 6
Příspěvek škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Mohl by mě někdo poradit co by mohlo zapříčiňovat chrastění v motoru ( jen přistudenem), mohl by to dělat rozvodový řetěs, tím že je zrmzlí?


6.2.12, 16:18
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.10, 18:26
Příspěvky: 725
Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
no rozvody asi spíš při teplém motoru.nechrastí spojka nebo převodovka??

_________________
Škoda 125 červená :-)r.v.1988


6.2.12, 16:55
Profil ICQ

Registrován: 6.2.12, 16:14
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
fakt nevim, ted když jsou mrazy je to o to horší-ale po té co se motor zahřeje už nic neslyším.


6.2.12, 16:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Aky tam mas olej? V akom stave je ten motor?

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


6.2.12, 17:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 6.2.12, 16:14
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
motor má naježděných 200 000km,olej měněný cca před 2000km, nevím jaký tip ale bylmě doporučen.
Dělá to hlavně při niších otáčkách


6.2.12, 17:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Opravdu motor? Nechrastí synchronizační spojka pátého stupně v převodovce? Pokud to zmizí po sešlápnutí spojky, je to ono.


6.2.12, 17:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.10, 18:26
Příspěvky: 725
Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Že bych se trefil na tu převodovku?? :lol:

_________________
Škoda 125 červená :-)r.v.1988


6.2.12, 17:25
Profil ICQ

Registrován: 6.2.12, 16:14
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
tak ted si nejsem opravdu jist-zkusím a dám vedět. Byl by t ovelký problém?


6.2.12, 17:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.10, 18:26
Příspěvky: 725
Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
né jen rozebrat a složit :lol: jestli je to převodovka tak asi dát jinou.

_________________
Škoda 125 červená :-)r.v.1988


6.2.12, 17:26
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
U Fa/Fe je to nejčastější zvuk z pod přední kapoty, hned po zvuku motoru.
Není to nebezpečná závada, pokud se nezhoršuje, nechává se to většinou tak.


6.2.12, 17:48
Profil

Registrován: 6.2.12, 16:14
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
tak opravdu je to tak,pokud sešlápnu spojku chrastění přestane.
Teď tedy co stím? Jak je možné že když se motor ohřeje tak to přestane?
Jinak díky za rady a ochotu a obdivuji vase zkusensti


6.2.12, 20:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.10, 18:26
Příspěvky: 725
Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
ale stále nevíš jestli převodovka či spojka.pomalu mačkej spojku at víš jestli stačí spojku napružit nebo uplně vyšlápnout až se přestane točit převodovka.Zkus se podívat na olej v převodovce třeba je ho tam málo.A děkovat nemusíš to jsou prostě zkušenosti a téměř denní praxe :lol: a rádi poradíme když víme.od toho to tady je.

_________________
Škoda 125 červená :-)r.v.1988


6.2.12, 20:24
Profil ICQ

Registrován: 23.10.09, 17:11
Příspěvky: 233
Bydliště: Olomouc - Brno
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Mělo by stačit se lehce dotknout spojky a mělo by chrastění přestat. Mě už to dělá 3 roky a prozatím na to hážu bobek.

_________________
Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95

Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR


6.2.12, 21:02
Profil ICQ

Registrován: 4.1.11, 22:11
Příspěvky: 121
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Pokud se to nezhorsi tak to neres...


6.2.12, 21:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: škoda felícia 1,3 - chrastění v motoru
Tak dá se to vyzkoušet i jinak, že.
Bez spojky se snaž lehce jakoby zařadit pětku. Nepodaří se ti to (rychlost tam nezapadne), ale po zatlačení řadičky od sebe a dopředu motor sníží otáčky a tento zvuk přestane, nebo se aspoň ztiší. Nezkoušej to ale moc dlouho ;-)


6.2.12, 23:36
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.050s | 12 Queries | GZIP : Off ]