Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 14:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Dotaz - stav paliva v nádrži 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Bydliště: Č.Těšín
Příspěvek Dotaz - stav paliva v nádrži
Zdravím všechny, mám takový problém. Objem nádrže u Fabie dle výrobce je cca 45 litrů. Počítač mě upozorní několikrát zvukově a na displeji i vizuálně (např. dojezd 50km), že již jedu na rezervu. Na pumpě se však do nádrže vleze cca +- 30 litrů. Kde je zrada?

Děkuji za odpověď, Romec


28.8.07, 11:01
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Re: Dotaz - stav paliva v nádrži
romec píše:
Zdravím všechny, mám takový problém. Objem nádrže u Fabie dle výrobce je cca 45 litrů. Počítač mě upozorní několikrát zvukově a na displeji i vizuálně (např. dojezd 50km), že již jedu na rezervu. Na pumpě se však do nádrže vleze cca +- 30 litrů. Kde je zrada?

Děkuji za odpověď, Romec


Nám to dělala firemní Fabia HTP když s tím kolega jel jak prase a měl velkou spotřebu (pro něho nebyl problém dostáhnout 12l/100km) ale to tam vešlo vždycky aspoň 35-37l


28.8.07, 11:06
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
Nejspis to je tim ze ta rezereva (zvukove znameni) neukazuje jen 50 km dojezd ale vic. To znamena ze benzinu by tam meo byt jeste dost ale uz te to nuti jet k pumpe a natankovat aby nedosla satav. Pokud by ta nadrz byla uplne prazdna tak by se tam to mnozstvi co rika vyrobce urcite veslo

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


28.8.07, 11:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544
Bydliště: Praha
Příspěvek 
no ja bych si to vysvetlil tak mi mae sidce feldu 1,6 s tim pocitacem se se tam dodaval a ten pocita dojez podle stylu jitdy cca poslednich50 km takze kdyz jsi jel jako prase tak to rvalo driv a kdyz jedes slusne tak to jeci pozdejs tak bych si to vysvetlil ja


28.8.07, 12:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2939
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
fert.j píše:
no ja bych si to vysvetlil tak mi mae sidce feldu 1,6 s tim pocitacem se se tam dodaval a ten pocita dojez podle stylu jitdy cca poslednich50 km takze kdyz jsi jel jako prase tak to rvalo driv a kdyz jedes slusne tak to jeci pozdejs tak bych si to vysvetlil ja


Tyky dobre vysvetleni ale v podstate je spravne :D

_________________
silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS


28.8.07, 13:17
Profil

Příspěvky: 5
Bydliště: Č.Těšín
Příspěvek Re: Dotaz - stav paliva v nádrži
Děkuji za názory, ale zřejmě jsem byl nepochopen. Mám Fabii TDi a snažím se nejezdit jako prase, o čemž svědčí prům. spotřeba nafty 4,5 litru. Vozidlo mám krátce a zatím jsem tankoval pouze 3x, počítač ukazoval dojezd vždy zhruba na 50 km a po každé jsem dotankoval max. cca 30 litrů. Mám pocit, že to nebude špatnou jízdou.


28.8.07, 14:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544
Bydliště: Praha
Příspěvek 
tak bude treba blbe nastavenej plovák neumim si to jinak vysvetlit.jen treba zkusit kolik jeste ujedes kdyz na tebe zacne svitit hladovy oko nez ti to chcipne a z toho se da jeste dopocitat kolik je ta rezerva


28.8.07, 15:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Jestli je nová, tak v rámci reklamace přeprogramovat jednotku, u starší asi nechat zkontrolovat nádrž, jestli v ní není bordel, popř nevisí plovák v nějaké mrtvé poloze, někdy pomůže, vysát naftu, odpojit baterku aspoň na půl hodiny (pozor na zakódování rádia a alarmu), nalít naftu a zapojit baterku, zapnout klíček a mělo by dojít k vyresetování palubního PC na původní hodnoty, když nepomůže, tak zajet na diagnostiku a přeprogramovat řj.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


28.8.07, 17:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Drak píše:
Jestli je nová, tak v rámci reklamace přeprogramovat jednotku, u starší asi nechat zkontrolovat nádrž, jestli v ní není bordel, popř nevisí plovák v nějaké mrtvé poloze, někdy pomůže, vysát naftu, odpojit baterku aspoň na půl hodiny (pozor na zakódování rádia a alarmu), nalít naftu a zapojit baterku, zapnout klíček a mělo by dojít k vyresetování palubního PC na původní hodnoty, když nepomůže, tak zajet na diagnostiku a přeprogramovat řj.


draku bordel v nádržii nebo visí plovák tam je v tom jiný guláš, když tankuješ naftu tak tankuješ pěnu do nádrže a pak to tam musíš točit jak pivo, jinak tam dáš 30 litrů a hotovo, není to u všech benzínek, ale je to tak, nádrž jde natankovat různě, 45 litrů to je tak orientační taxa, do mé fábie SDi natankuju tolik paliva, že ujedu 1250 km což je asi 65 litrů, nikdy jsem to přesně neměřil leju to z kanystů, co mám jednu fábku 1.4 tak jezdí podle palubního počítače asi 5.4 a skutečnou spotřebu podle km a tankování má přes sedum tak v tom je blázinec miloš


28.8.07, 17:47
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz