Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 02:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Motor cuká 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1311
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Příspěvek Motor cuká
Měl bych dotaz. Po nastartování když přidám plyn tak se motor výrazně dusí, netáhne a i zhasne. nastartovat jde v pohodě, na sytič jede. Bez něj vůbec ne. Kde může být problém, nevíte někdo?

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi
Fiat GP 1.9 JTD
Škoda Roomster 1,2 TSI


25.4.06, 13:41
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 9
Bydliště: Bozkov
Příspěvek 
předstih, nastavení karburátoru(bohatost směsi), vyčistit karburátor, a ještě se o motor starat - pokud to pravidelně kontroluješ a nes..píp.. na to, tohle se ti nemůže stát... jo, ještě může být problém s palivem, ale jestli to na sytič natočíš, bude to nejspíš karbec


25.4.06, 13:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
No, tak to, že se studený motor bez sytiče po prošlápnutí plynu dusí, jestli to náhodou není normální, proto je tam sytič. Když se to ohřeje, jede to normálně?

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


25.4.06, 14:48
Profil ICQ

Příspěvky: 9
Bydliště: Bozkov
Příspěvek 
Nepér píše:
No, tak to, že se studený motor bez sytiče po prošlápnutí plynu dusí, jestli to náhodou není normální, proto je tam sytič. Když se to ohřeje, jede to normálně?

jo, jo vidíš, na to jsem se zapomněl zeptat - pokud to ale dělá neustále, to, že se motor na sytič dusí, by pri správném nastavení nemělo nastat - poku ano, jde buď o vadu v nastavení, může to dělat vačka, nebo se to děje v zimě. U mého GLSu jsem se s tím nesetkal...


25.4.06, 14:59
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek 
Jakub 120 GLS píše:
Nepér píše:
No, tak to, že se studený motor bez sytiče po prošlápnutí plynu dusí, jestli to náhodou není normální, proto je tam sytič. Když se to ohřeje, jede to normálně?

jo, jo vidíš, na to jsem se zapomněl zeptat - pokud to ale dělá neustále, to, že se motor na sytič dusí, by pri správném nastavení nemělo nastat - poku ano, jde buď o vadu v nastavení, může to dělat vačka, nebo se to děje v zimě. U mého GLSu jsem se s tím nesetkal...

Mozna podobny: Jednou se mi stalo, ze auto po nastartovani jelo na sytic i volnobeh, ale kdyz se slaplo na plyn, okmazite to chciplo. Zrejme byla ucpana tryska prvni komory. "Spravili" jsme to tak, ze jsme auto na jednicku roztahli na rychlost pres 40km/h (asi 6000ot/min), bylo zapnuty zapalovani a naplno seslapnutej plyn. :-) Vyslo to.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


26.4.06, 21:46
Profil ICQ YIM

Příspěvky: 9
Bydliště: Bozkov
Příspěvek 
Vrahu!!! se studeným motorem???


28.4.06, 07:25
Profil

Příspěvky: 162
Příspěvek 
U skodavek za studena je to normální... faktoru muze být hodne naprk. Benzinova pumpa vadný ventylky, zanesený kanálky karburátoru... nejlepsi je skou nejdriv nechat chvily bezet apak vyjet me to taky delá ze nastartuju jednou párkrát se drzí a pak zhasne podruhý zase nastartuju bezi jak pumpa nhnuj a pak se normálne rozbehne a po pridáni plynu jedu obcas si zacuká ale jinak jede.


28.4.06, 22:23
Profil
Příspěvek potíže při rozjezdu
Mám problém s felicií 1,6. Při předjíždění kdy vytáčím motor na víc obrátek auto začne škubat a nerozjedu ho. Když stojím třeba na křižovatce rafička otáček se stále zvedá a ubírá. Nevíte co byto mohlo být. Děkuji


3.5.06, 08:58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: potíže při rozjezdu
jita píše:
Mám problém s felicií 1,6. Při předjíždění kdy vytáčím motor na víc obrátek auto začne škubat a nerozjedu ho. Když stojím třeba na křižovatce rafička otáček se stále zvedá a ubírá. Nevíte co byto mohlo být. Děkuji


jita, na toto si mohol otvoriť novú tému, ale podľa toho čo píšeš môže to byť lambda sonda, choď na diagnostiku...


3.5.06, 19:42
Profil
Příspěvek Re: potíže při rozjezdu
vadna nebo zanesena skrtici klapka.vetsinou staci vycistit


7.5.06, 13:33
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: potíže při rozjezdu
witrin píše:
vadna nebo zanesena skrtici klapka.vetsinou staci vycistit


v škrtiacej klapke by to mohol byť potenciometer, vyčistenie je iba do času.


7.5.06, 18:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Motor cuká
zokot píše:
Měl bych dotaz. Po nastartování když přidám plyn tak se motor výrazně dusí, netáhne a i zhasne. nastartovat jde v pohodě, na sytič jede. Bez něj vůbec ne. Kde může být problém, nevíte někdo?


No, ono je ozaj otázka, či je to za studena a či aj za tepla. Ak za studena je to normálne, to sú jednoducho škodovice s SEDRom karbecom (nikdy som nemal takéto problémy s DDSR = tieto problémy nevyplývajú prirotne z benzínovej pumpy ake z konštrukcie karbeca)
Ak za tepla, s najväčšou pravdepodobnosťou bude ozaj pripchatá hlavná tryska 1. stupňa. Môžeš bu´d vyčistiť (v podstate jednoduché, potrebuješ iba veľmi krátky skrutkovač pre demontáž víka karbeca bez demontáže samotného karbeca) ale ozaj nejakým spôsbom dostať motor do vysokých otáčok (napr. sa nejako rozbehni na 80 km/h, zaraď dvojku, pusti spojku a bez plynu, nechaj dobehnúť na cca 20 km/h - vtedy sa celý systém voľnobehu "prefúkne"; mne to nieraz pomohlo; podotýkam ale - podľa možnosti s ohriatym motorom).

A tá felda 1.6 - kamarát mal podobné problémy, vyčistil škrtiacu klapku a pomohlo to, ale nie 100%.


7.5.06, 19:47
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz