Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 16.9.24, 21:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Favorit - za studena motor cuká - r.v.94 
Autor Zpráva
Příspěvek Favorit - za studena motor cuká - r.v.94
Dobrý den.
Potřebuji poradit. Mám Favorita r.v.94 (stříkačka) 40kw, motor za studena cuká nechce jít do otáček
a na přidávání plynu nereaguje. Dále mi otáčky při volnoběhu klesají na 500 ot a to i při zahrátém motoru.
Po zahřátí vše zmizí. Měnil jsem už potenciometr škrtící klapky, který hlásila diagnostika jako vadný.

Prosím pomozte mi.

Děkuji


30.1.06, 06:56
Pspvek Reklama

   
Příspěvek 
Vymazal jste paměť závad?


31.1.06, 05:47

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Podobnou závadu jsem měl na Fel. a dělalo to čidlo otáček.Po prvé jsem ho měnil a po cca půl roce stejná závada,ale to jsem ho pouze očistil a bylo po problému.čus


31.1.06, 21:22
Profil
Příspěvek cukani
ahoj mel jsem ten samy problem nakonec to byl katalyzator, zkus ho vymenit a uvidis


9.2.06, 09:48
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
jak to mohl delat katalyzator??? to jako ze byl tak moc ucpanej??? pokud rika ze mu to na zahratem motoru nedela, tak to neni katem. zkus treba taky vycistit cely smesovac, vzduchovy filtr a koukni se na ten snimac otacek


9.2.06, 10:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Roman píše:
jak to mohl delat katalyzator??? to jako ze byl tak moc ucpanej??? pokud rika ze mu to na zahratem motoru nedela, tak to neni katem. zkus treba taky vycistit cely smesovac, vzduchovy filtr a koukni se na ten snimac otacek


HALLUV SNIMAC /tzn cidlo otacek/a taky mozna kabely zapalovaci.Svagr mel feldu a odesel mu snimac otacek ale takovym zpusobem ze nekdy nastaroval a nekdy vubec...nekdy to cukalo atd.
Je to zradna zavada.Po vymene snimace to bylo OK
Pak jsem rozebral snimac a uvnitř byl"uklepany"dratek od keramickeho plošneho spoje na kterem je par SMD součastek.Ten snimač je špatně konstrukčne reseny/nizka odolnost proti vybracim/uvnitř je to zalite takou jako-by bilou vazelinou.Měli to zalevat pryskiřici radši... a bylo by po problemu.Zdar


18.2.06, 07:46
Příspěvek 
Takže přátelé děkuji za Vaše rady. Vše vyřešeno. Snímač otáček jsem vyměnil a žádná změna. Příčina je trochu složitější. Pokud dojde k hlášní chyby na poternciometru škrtící klapy, tak samostaně nevyměňovat!!!
Musí se pak složitě a zdlouhavě nastavovat. Další problém byl v nefukční landa sondě. Takže moje rada pro všechny pro příště. Zajeďte do servisu kde se dají změřit výfukové plyny CO a nechat si proměřit jednotlivé díly. To cukání bylo způsobeno bohaou směsí. Po zahřátí bohatost sice, klesla ale motor měl stále problémy.
Takže doporučuji raději rádné proměření a pak vyměňovat díly. Jinak všem ještě jednou dík. Libor :D


22.2.06, 14:32
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz