Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 16:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Kontrolka volantu Fabia /zrušení svícení / Junior 
Autor Zpráva

Příspěvky: 25
Příspěvek Re: Kontrolka volantu Fabia /zrušení svícení / Junior
Jo jo, nějaký číslo servisu tam mám, ačkoli jsem ho nikdy nevyplňoval, možná jeho samovyplnění souvisí s crackem u vagu 209 i u klonu 12.12. Tuším, že je pětimístný. Ještě to někdy zkusím třeba se samýma nulama, jestli tam nemám číslo nějakýho neschopnýho servisu, jinak už fakt nevím :-)


18.2.15, 20:50
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Kontrolka volantu Fabia /zrušení svícení / Junior
Máš v pamäti uložené nejaké závady?Chyby musia byť vymazané všetky a všade,a pak sķúšaj prekodovať.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


18.2.15, 21:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 25
Příspěvek Re: Kontrolka volantu Fabia /zrušení svícení / Junior
Ahá, to by mohlo bejt ono :-) V paměti gateway žádná uložená chyba nebyla, ale v servu je samozřejmě chyba toho snímače natočení volantu, kterej jsem odpojil. Takže ho budu muset nejdřív vyndat a zkusit ještě naposledy vysušit a zapojit zpátky, případně vyštrachat původní kus trpící stejnou chorobou a zapojit ho aspoň do konektoru za mlhovkou jenom na vymazání chyb :-) Snad ještě aspoň takhle nanečisto bez točení volantem jednotka pozná, že je naživu...


19.2.15, 00:16
Profil ICQ

Příspěvky: 25
Příspěvek Re: Kontrolka volantu Fabia /zrušení svícení / Junior
Tak jsem se opšt dostal k dalšímu pokusování a konečně jsem uspěl, posilovač si vesele jede v nouzáku s odpojeným čidlem natočení volantu a kontrolka nesvítí, přičemž nebylo třeba zasahovat do přístrojovky a dloubat ledku:-) Celej problém s nemožností překódování byl v tom, že gateway jde překódovat pro výbavu bez serva (00004) jen když o servu opravdu neví. Není problém nakódovat na vyšší výbavu, která v autě není (pak třeba svítí nepřítomný abs a gateway píše chyby abs nebo automatu...), ale vytrvale se brání a odmítá přehlížet výbavu, která tam fyzicky je, problém asi není v uloženejch chybách. Takže stačilo za levou mlhovou vypojit datovej konektor od serva a pak už není problém nakódovat gateway jakože bez serva. To bez zapojení tohohle konektoru samozřejmě nejede (neví, že běží motor), ale po opětovným připojení klidně posiluje v nouzáku, ale kontrolka volantu už jakoby tam nebyla a já můžu klidně vyrazit na stk :-)


29.3.15, 23:33
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz