Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Cyz - Škoda 105L 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek Cyz - Škoda 105L
Tak jsem po dlouhé době vyřešil zásadní dilema - jestli nechat starou škodovku nebo ne. Nechám si ji a dám do schopného stavu, přidávám ji tedy to garáže. Je to Škoda 105L, užovka r.v.1982. Auto jsem koupil hned jak mi bylo 18 a dostal jsem řidičák, tedy před 3 lety. Tehdy jsem se stavil u jednoho známého který měl zrovna na dvoře škodovku která vypadala na první pohled totálně shnilá, ten mi říkal že vybrousí čísla motoru a kastle a jedou ji někam na pole rozmlátit a zapálit, bylo mi ji líto, zrovna jsem si chtěl auto koupit tak jsem vysázel peníze a odjel. K mému překvapení jsem zjistil že shnilá vůbec není, stačilo vyměnit přední blatníky a vyvařit podběhy. O to horší bylo, že když jsem ji dal dohromady tak jsem po dlouhém shánění sehnal techničák a zjistil že auto je vyřazené z provozu, po nějakých tahanicích s úřadama se mi podařilo ji přihlásit zpět. Od té doby jsem ji postupně vylepšoval a dnes je v podstatě v GLS výbavě (4-oká maska, přední mlhovky, cyklovač stěračů, vyhřívání zadního skla). Dostane nový motor a převodovku, chladič, nejspíš i lak a chci zrekonstruovat interiér (přecijen 3 roky sloužila jako náhrada dodávky takže interiér to docela odnesl). Zde přikládám pár fotek, posléze přidám další.

Obrázek
Obrázek
Obrázek


16.10.07, 10:32
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Gratuluji k správnému rozhodnutí, užovky mají své kouzlo.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


16.10.07, 11:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Martin píše:
Gratuluji k správnému rozhodnutí, užovky mají své kouzlo.


jj....taky to říkám. A mám k ní nádherné chromované nárazníky bez jediné stopy po korozi, jenom je potřeba je trochu vyleštit silichromem, jsou trochu zašlé. Už se těším až je tam namontuju :)


16.10.07, 12:05
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
bud pochvalen...konecne nejaky ctyroko

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


16.10.07, 12:47
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
kachnis píše:
bud pochvalen...konecne nejaky ctyroko


dík :) jako 4-oko je výborná věc, skvěle svítí a krásně vypadá - to byl skvělý kup, kámoš mi to prodal za 200 s tím že je to na ho*** že to špatně svítí - přitom jediný problém byl v tom že to neuměl seřídit :D


16.10.07, 13:40
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jj, krásná :D užovka forever :D

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


16.10.07, 15:14
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Takže aktuální status:

Obrázek
Obrázek
Obrázek


16.10.07, 16:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 478
Bydliště: hodonínsko,zarazice
Příspěvek 
pěkná škodulka , připomíná mi tu moji (120 Ls) :cry: měla akorát jinou zelenou. nechceš zadní světla?

_________________
ŠKODA octavia => ŠKODA octavia super => ŠKODA 110L => ŠKODA 105L =>ŠKODA 120LS
=>ŠKODA 125L šedá r.v. 1989
Škoda 742 Forever Team
Ford Focus - 1,8 TDDi - 66kW - 1/2001 - Hatchback - Gold http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=9450


16.10.07, 21:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
jindra píše:
pěkná škodulka , připomíná mi tu moji (120 Ls) :cry: měla akorát jinou zelenou. nechceš zadní světla?


Zadní světla jsou tam v pohodě, ale tak náhradní by se mohly hodit. Co bys za ně chtěl? Ta zelená byla určitě stejná, tehdy se jiný odstím zelené pokud vím ani nedělal, akorát tady ta barva je hodně vybledlá, má být trochu tmavší (je to vidět v interiéru)


16.10.07, 21:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 478
Bydliště: hodonínsko,zarazice
Příspěvek 
cyz píše:
jindra píše:
pěkná škodulka , připomíná mi tu moji (120 Ls) :cry: měla akorát jinou zelenou. nechceš zadní světla?


Zadní světla jsou tam v pohodě, ale tak náhradní by se mohly hodit. Co bys za ně chtěl? Ta zelená byla určitě stejná, tehdy se jiný odstím zelené pokud vím ani nedělal, akorát tady ta barva je hodně vybledlá, má být trochu tmavší (je to vidět v interiéru)
byla hodně tmavší , světla ti věnuju asi za kuřivo :roll: stejně k nim nemám auto :wink:
jezdím denně do UH ,kdykoli ti je múžu vzít

_________________
ŠKODA octavia => ŠKODA octavia super => ŠKODA 110L => ŠKODA 105L =>ŠKODA 120LS
=>ŠKODA 125L šedá r.v. 1989
Škoda 742 Forever Team
Ford Focus - 1,8 TDDi - 66kW - 1/2001 - Hatchback - Gold http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=9450


16.10.07, 21:25
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Tak jsem po dlouhé době překonal odpor k práci a pokračoval na své 105ce....motor už je venku i s převodovkou takže teď čeká na nový....kdyby náhodou někdo z vás rušil škodovku nebo se vám válel doma funkční motor s převodovkou (ideálně 120kový + 4kvalt) tak dejte pls. vědět.


5.2.08, 17:20
Profil ICQ
Dezertér
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12399
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
motor 120 prodává Dawid 130 + 5q...4q bych možná sehnal já od Simira...zeptam se vyhledově

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


5.2.08, 17:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
ok....zeptej se, nějak extra to nespěchá. Dík.


5.2.08, 17:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Jinak stala se mi taková vtipná příhoda - jeden šroub příčky převodovky nešel ven, nahoře totiž byla místo původní matky v karoserii obyčejná matka a klíčem nešla chytit....tak jsem vzal flexu, začal brousit, po půlhodině nadávání (jiskry mi šly snad všude) když už ze šroubu zbývalo tak 20% se najednou začal otáčet a klesal pořád níž - těma vibracema a horkem z flexy šroub povolil a šel rukou :D


5.2.08, 17:50
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3197
Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
Příspěvek 
na jaro soused pošle 120ku do tlumačova takže bys mohl přivést svůj nefunkční motor a převodovku a vythanout si ten co tam je...šlapal solidně ale má už něco nalétané...do toho auta už by se motor montovat nemusel...jen by se přiložil k autu. ;) jo a je to klasika 4q

_________________
Škoda 135 Rapid
Ford S-max TDCi
Volvo S60 AWDoff 2.4T
Škoda 742 Forever Team
Škoda TW Coupe Club


5.2.08, 19:11
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz