Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Škubání 
Autor Zpráva

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Škubání
Nazdar, rád bych svámi prodiskutoval problém, který máme s rapidem. Jde o plynulost jízdy. Pokud je nastaven takový předstih, že to neklepe kvůli jeho velké hodnotě, tak motor v tahu poškubává, není to ten sametový chod jaký by měl být. Když je předstih nastaven tak, aby to neškubalo, tak to zase klepe kvůli tomu, že je předstih moc velký. Nevěděli byste co s tím? To poškubávání je vcelku nepříjemné. Teď co sem na autě poslední dobou udělal: Nové svíčky, zapalovací kabely, kontakty, přídavné jiskřiště na kabelu mezi cívkou a rozdělovačem (to už je tam déle, proti tomu škubání to velice moc pomohlo, ale stále to není ono), na fréze srovnaná příruba karburátoru, poté vyčištěn cyklohexanen a tlakovým vzduchem.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.8.06, 07:25
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 554
Bydliště: Smiřice
Příspěvek 
Skus vymněňit rozdělovač už bude asi vychozenej a má vůly a pak plinulost motoru nedocílíš nejlépe by bylo koupit nový ale bude asi dost drahý nebo nejáký repasovaný.

_________________
Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/


8.8.06, 07:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
David píše:
Skus vymněňit rozdělovač už bude asi vychozenej a má vůly a pak plinulost motoru nedocílíš nejlépe by bylo koupit nový ale bude asi dost drahý nebo nejáký repasovaný.



Toho jsem se právě velice obával. Nový stojí asi 1640Kč..

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


8.8.06, 08:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Škubání
ja by som problém videl v nefunkčnej odstredivej regulácii predstihu, pomohol by celý nový rozdelovač, ale pred tým to skús skontrolovať zo stroboskopom, pri voľnobehu, máš základný predstih a ak pridáš plyn ryska by sa mala posunúť až mimo rozsah...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


8.8.06, 17:35
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Škubání
michalkatka píše:
ja by som problém videl v nefunkčnej odstredivej regulácii predstihu, pomohol by celý nový rozdelovač, ale pred tým to skús skontrolovať zo stroboskopom, pri voľnobehu, máš základný predstih a ak pridáš plyn ryska by sa mala posunúť až mimo rozsah...


Zkusim to tim stroboskopem jak říkáš, jen si ho musim pučit od kamaráda. Jinak, myslíš, že by se to poznalo kdybych automobil přistavil na PAL-test?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.8.06, 14:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Škubání
neviem presne ktoré veličiny meria PAL test, ale myslím že určite áno...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


9.8.06, 15:28
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Poškubávání motoru je vynechávání zapalování, chce to zkontrolovat rozdělovač, hlavně ukostření kondenzátoru a stav kontaktů. Nebo to všechno zahodit a použít upravené zapalování z Fava. Možná máš nízkou hladiny v karbu, což k tomu také může vést, ale spíš to tipuji na elektriku. Podle toho, co píšeš, že pomohlo předřadné jiskřiště, nemáš dost energie, takže může být i vadná zap. cívka.

_________________
J.


9.8.06, 15:51
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Poškubávání motoru je vynechávání zapalování, chce to zkontrolovat rozdělovač, hlavně ukostření kondenzátoru a stav kontaktů. Nebo to všechno zahodit a použít upravené zapalování z Fava. Možná máš nízkou hladiny v karbu, což k tomu také může vést, ale spíš to tipuji na elektriku. Podle toho, co píšeš, že pomohlo předřadné jiskřiště, nemáš dost energie, takže může být i vadná zap. cívka.


S tou cívkou mě to taky napadlo. Nastartoval jsem si, a vytahoval VN kabel z cívky a zkoušel jsem jak dlouhý blesk to udělá. Když byla ta mezera mezi cívkou a kabelem cca 2cm dlouhá tak motor stále běžel pravidelně a nevynechával.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.8.06, 16:30
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Zkus vyměnit víčko a palec na rozdělovači...

_________________
J.


9.8.06, 16:44
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Zkus vyměnit víčko a palec na rozdělovači...


Dobře. Díky

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.8.06, 16:55
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak jsem vyměnil víčko i palec ale moc se to nezlepšilo. Ale přišel jsem na ještě jednu věc, a tím to bylo. To přídavné jiskřiště jsem měl udělané tak, že byl přestřižen zapalovací kabel mezi cívkou a rozdělovačem a tyhle dva konce kabelu byly zasunuty do teflonové trubičky, vzdáleny od sebe asi 3mm. Samozřejmě že se ty konce opalovaly, a tak mi do těch konců otec zasadil hroty z wolframu. Bohužel mi o tom zapoměl říct a já si jich všiml až včera :oops: a vzápětí jsem je (přes velké protesty z otcovo strany) vyndal, a rapídek jede, neškube, prostě jedna báseň. Takže se omluvuju že jsem z vás všech tahal rozumy, a ono to bylo tímhle...

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


11.8.06, 07:37
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Btw, v odstředivé regulátoru předstihu jsou dvě pružinky. Má mít ta tlustčí tak hroznou vůli, že ta pružina začíná zabírat skoro až na konci možnosti regulace odstředivého regulátoru :?: (až když závažíčka jsou téměř na bocích rozdělovače)

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


11.8.06, 09:22
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
nemá, to je chyba, měla by zabírat asi v polovině rozsahu, chce to přihnout držák tak, aby byl asi uprostřed oválného oka...

_________________
J.


11.8.06, 14:45
Profil

Příspěvky: 26
Příspěvek 
potřebuju rychle poradit,nechal sem si vyměnit rozdělovač u kámoše,vyndali jsme ho a dali jinej ale auto ne a ne chytit.
střílí jak blázen,pak ho otáčel ten palec ale nic muže se otočit o 90stupnu nebo de rovnou o 180


11.8.06, 20:31
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
o 180°...

_________________
J.


11.8.06, 20:36
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz