Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 předstih 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Bydliště: Lovosice
Příspěvek předstih
poradí někdo kolik stupnů má být předstih na Škodě 120L při kontrole stroboskopem při volnoběžných otáčkách.díky


9.8.06, 17:52
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: předstih
alexmobil píše:
poradí někdo kolik stupnů má být předstih na Škodě 120L při kontrole stroboskopem při volnoběžných otáčkách.díky


Andrt tvrdí 5 stupňů s tolerancí plus mínus 2 stupně

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


Naposledy upravil Šemik dne 11.8.06, 08:01, celkově upraveno 3



9.8.06, 19:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: předstih
alexmobil píše:
poradí někdo kolik stupnů má být předstih na Škodě 120L při kontrole stroboskopem při volnoběžných otáčkách.díky

S120 --> 3...7* (5+/-2*)
S105 --> 1...5* (3+/-2*)

_________________
S pozdravem
DDX
Schade 795.136M Bi-Fuel


9.8.06, 19:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 554
Bydliště: Smiřice
Příspěvek 
dej tam 5°

_________________
Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/


9.8.06, 20:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 5
Bydliště: Lovosice
Příspěvek předstih š120
ale 3 až 7 je základní ale při běhu motoru by měl být větší kvůli regulaci nebo ne?
a kolik stupnů má jedna ryska na bloku,myslím že jeden dílek je 5 stupnů,že jo?
škodovku jsem nikdy neměl,ted jsem ji koupil manželce na ježdění do práce tak jsem hned vyhodil ten rozdělovač a dal jsem tam z Favorita včetně zapalování tak proto to potřebuju nastavit.na vrakáči mi řekli že se to jenom přehodí a nic jinýho se s tím nemusí dělat.motor mi běží pěkně ale chtěl bych to mít přesně nastavený.


9.8.06, 20:32
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 554
Bydliště: Smiřice
Příspěvek 
ano jedna riska je 5° a mněří se z prava do leva a první ryska je velká a to je 0 seřiď předstih takto zapni klíčky aby ti svítily kontrolky vem si skoušečku já mám normální upravenou žárovičku s kablikem jeden kablik dej na indučku a druhej na rozdělovač musíš mít samozřejmně sundané víčko pak nasaď ráčnu na řemenici a pomalu toč po smněru chodu motoru v okamžiku jak se rozsvítí žárovička tak máš danej předstih když je špatný tak jednoduše pootoč rozdělovačem a skoušíš znovu je to zaručený.

_________________
Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/


9.8.06, 22:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19
Příspěvek 
alexmobil píše:
ale 3 až 7 je základní ale při běhu motoru by měl být větší kvůli regulaci nebo ne?

Zakladni nebo ve volnobehu to mas v podstate jedno, hlavne nezapomen vyradit podtlakovou regulaci kdyz budes stroboskopem kontrolovat predstih.

Jo, a cim krmis tu Skoduli? Lpg, benzin, jaky?


David píše:
ano jedna riska je 5° a mněří se z prava do leva a první ryska je velká a to je 0 seřiď předstih takto zapni klíčky aby ti svítily kontrolky vem si skoušečku já mám normální upravenou žárovičku s kablikem jeden kablik dej na indučku a druhej na rozdělovač musíš mít samozřejmně sundané víčko pak nasaď ráčnu na řemenici a pomalu toč po smněru chodu motoru v okamžiku jak se rozsvítí žárovička tak máš danej předstih když je špatný tak jednoduše pootoč rozdělovačem a skoušíš znovu je to zaručený.

Hmm... ty sis asi nevsiml, ze Alexmobil tam dal komplet zapalovani z Favoritu?

_________________
S pozdravem
DDX
Schade 795.136M Bi-Fuel


Naposledy upravil DDX dne 10.8.06, 05:43, celkově upraveno 1



10.8.06, 04:48
Profil

Příspěvky: 5
Bydliště: Lovosice
Příspěvek předstih
krmím jí devadesátjedničkou.s tou žárovičkou mě to pobavilo ale bohužel u elektronickýho zapalování z fáčka to opravdu nefunguje.dal jsem to někam mezi druhou a třetí rysku a je to v poho.četl jsem tady že se má s toho starýho rozdělovače
do toho z fáčka přehodit podtlakový regulátor a pružinky na odstředivou regulaci,je to nutný?moc se mi to nechce rozebírat.


10.8.06, 04:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19
Příspěvek Re: předstih
alexmobil píše:
četl jsem tady že se má s toho starýho rozdělovače do toho z fáčka přehodit podtlakový regulátor a pružinky na odstředivou regulaci,je to nutný?moc se mi to nechce rozebírat.

Tak nutny to asi nebude, dost lidi to ma ve Skodovkach neupravene a v pohode :) .

_________________
S pozdravem
DDX
Schade 795.136M Bi-Fuel


10.8.06, 05:22
Profil

Příspěvky: 5
Bydliště: Lovosice
Příspěvek předstih
díky všem za rady.


10.8.06, 05:32
Profil

Příspěvky: 212
Bydliště: Praha, Ostrava
Příspěvek 
Predstih pri volnobeznych otackach lze vycist z grafu odstredive regulace, ktery je treba v Andrtovi. Na stodvacitku to myslim vychazi kolem 10 stupnu, presneji bych se musel podivat, ale ty mas stejne favo-rozdelovac, takze to budes muset nekde najit. Predstih stroboskopem se kontroluje obvykle i pri 3000 otackach, nejen volnobeh.


10.8.06, 08:55
Profil

Příspěvky: 26
Příspěvek 
mužete mi někdo napsat kolik má mit motor 136ls favorit stupnu mam ho ve 120,rozdelovač škoda 120 jezdím na lpg známej říkal 7


10.8.06, 12:21
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 337
Bydliště: Kolárovo
Příspěvek 
Ked más LPG, tak °aj 10°


10.8.06, 15:30
Profil

Příspěvky: 26
Příspěvek 
pojede to auto vubec a nebude to ít vliv na starty


10.8.06, 16:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 337
Bydliště: Kolárovo
Příspěvek lpg
Jazdím na LPG,mám nastavené na 12° ,a vsetko OK!Aj dobre startuje


10.8.06, 18:29
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz