Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 14:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Zima se pomalu, ale jistě blíží... 
Autor Zpráva
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek Re: Zima se pomalu, ale jistě blíží...
Šemik píše:
Nazdárek, rád bych znal Váš názor na odstavení auta v zimě. Uvažuju, že Rapida na zimu zavřu do garáže abysme ho netahali v těch slaných břečkách. Samozřejmě bych jej co nejlépe zakonzervoval, zvednul z pneumatik atd. Problém je v tom, že už starej Andrt píše, že vozu neprospívá nečinnost. Takže si nejsem jistej, jestli by automobilu prospělo více kdyby byl celé měsíce bez hnutí v garáži nebo kdyby každý den jezdil v těch prosolených hnojích. Díky za každou odpověd


Šemíku, Šemíku, nebylo Ti lepší u Neumětel? ;-)

No, já nevím, ale skoro dvacet let starý Rapid už stejně nebude ohledně karosérie žádná sláva. Sám píšeš, že se mění v korozérii, tak nevím, vo co go. Moje rada je asi taková. Nech auto v provozuschopném stavu, mírně přehusti pneu, abys pak nevyjížděl na podhuštěných. Když je sucho, tak se s autem klidně pořádně projeď a nedělej si z toho vrásky. Jednou za čas nastartovat motor a nechat běžet na místě není moc dobré, nastartuješ na sytič, palivo se dostává do oleje a za těch pár minut se neodpaří. Co dělá benzín v oleji jsem psal někde jinde. Takže aute hezky projeď, ať se vyhřeje karoserie uvnitř a zkondenzovaná vlhkost se odpaří, tedy nějakých 80 - 100 km jízdy, motor se hezky promaže, převodovka taky, ložiska v kolech si taku odpočinou z toho jednotvárného stání...:-) A kdyby Tě to hodně bolelo, zajeď si do myčky a nech si umýt spodek, dělám to tak běžně. A co tak mít zástěrky i za předními koly?

A hlavně nezapomeň dobíjet aku mimo vozidlo, pokud nemáš nějaký silně bezúdržbový typ, aby ses potom nedivil i ušima...

_________________
J.


9.8.06, 15:38
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Zima se pomalu, ale jistě blíží...
Jiří Čech píše:
Šemik píše:
Nazdárek, rád bych znal Váš názor na odstavení auta v zimě. Uvažuju, že Rapida na zimu zavřu do garáže abysme ho netahali v těch slaných břečkách. Samozřejmě bych jej co nejlépe zakonzervoval, zvednul z pneumatik atd. Problém je v tom, že už starej Andrt píše, že vozu neprospívá nečinnost. Takže si nejsem jistej, jestli by automobilu prospělo více kdyby byl celé měsíce bez hnutí v garáži nebo kdyby každý den jezdil v těch prosolených hnojích. Díky za každou odpověd


Šemíku, Šemíku, nebylo Ti lepší u Neumětel? ;-)

No, já nevím, ale skoro dvacet let starý Rapid už stejně nebude ohledně karosérie žádná sláva. Sám píšeš, že se mění v korozérii, tak nevím, vo co go. Moje rada je asi taková. Nech auto v provozuschopném stavu, mírně přehusti pneu, abys pak nevyjížděl na podhuštěných. Když je sucho, tak se s autem klidně pořádně projeď a nedělej si z toho vrásky. Jednou za čas nastartovat motor a nechat běžet na místě není moc dobré, nastartuješ na sytič, palivo se dostává do oleje a za těch pár minut se neodpaří. Co dělá benzín v oleji jsem psal někde jinde. Takže aute hezky projeď, ať se vyhřeje karoserie uvnitř a zkondenzovaná vlhkost se odpaří, tedy nějakých 80 - 100 km jízdy, motor se hezky promaže, převodovka taky, ložiska v kolech si taku odpočinou z toho jednotvárného stání...:-) A kdyby Tě to hodně bolelo, zajeď si do myčky a nech si umýt spodek, dělám to tak běžně. A co tak mít zástěrky i za předními koly?

A hlavně nezapomeň dobíjet aku mimo vozidlo, pokud nemáš nějaký silně bezúdržbový typ, aby ses potom nedivil i ušima...


No, zástěrky vepředu mám a na tu kastli by se mi měl známej v brzké době kouknout a vyvařit mi to. O baterku se předpisově starám, takže bych ji pochopitelně vzal domů a pravidelně dobíjel. Když bude hezky tak ho projedeme, dělal jsem to tak i zbytek minulé zimy, od ledna (to jsme jej zakoupili :D )

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.8.06, 16:17
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek Re: Zima se pomalu, ale jistě blíží...
¨ma slouzit auto tobe, ne ty autu... ja pepcu pouzivam furt.. 1100 km mesicne at je leto nebo zima...porad most-chomutov-plzen a z5 a jeste na chatu16km a z5 . spodek mam nastrikanej asfaltem, dutiny voskem... napravy natreny syntetikou jednou za cas ostrikam spodek vodou a vic to nehrotim a kdyz najdu odchliplej plastizol- obrousim, natru zakladkou, striknu asfaltem a mam klid.... auto si hyckam, ale zase to ber tak, ze auto neni jen na koukani, ale i na pouzivani... teda pokud to neni veteran, zejo..

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


10.8.06, 19:10
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Takže jak někteří již asi vědí, koupili jsme ještě Žigula, takže problém s autem na zimu je vyřešen. Rapid je teď v garáži a "testuje" se žigul, aby se zavčas odhalilo co mu chybí ke spolehlivosti.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


23.9.06, 18:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 48
Příspěvek 
Neviem prečo sa báť zimy,ak máš auto dobre pripravené a hlavne dobre obuté tak hurá na sánkovačku.Je pravda že soľ je veľmi nebezpečná ale ak máš auto dobre ošetrené a raz za čas opláchneš podvozok tak môžeš kľudne jazdiť celú zimu.Čo sa týka dutín tie mám ja ošetrené rezistinom a otvory mám zabezpečené gumovými zátkami.Skôr by som povedal že terba dbať na to na čom v zime jazdíme - aké gumy si obujeme?!


24.9.06, 13:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Ja mám univerzálky obuté. Minulú zimu som s nimy bol docela spokojný. Som vyliezol u nás na Zlaté schody bez reťazí na dvojke. Sú tam chaty, príjazdová cesta je dosť strmá a bola aj pokryta snehom.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


24.9.06, 14:35
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27223
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
já mam ve skříni řetězy tak je na zimu hodim do kufru "kdyby něco"

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


24.9.06, 16:54
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 48
Příspěvek 
ja používam v lete Stella MP15 a v zime Nokian Hakapelita - špičkové gumy


24.9.06, 17:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Taky jsem již zaregistroval, že se blíží zima... :cry:
A to jsem měl zase na léto spoustu plánů a stihl jsem zase prd :?
Ale dneska jsem zase trošku zamakal a (teprve teď) nainstaloval plastové podběhy, které jsem koupil na jaře v Plzni v Šemikově oblíbené mototechně :wink: , také jsem nastříkl přední půlku auta tlumexem a protože bylo větrno, měl jsem ho až za ušima (to nekecám, po příjezdu z chaty padly dvě deci benzínu na osobní hygienu a stále mám ve vlasech dva tlumexové dredy :roll: - no, je to svinstvo ten tlumex :x , ale když to Å (moje škodovka) udělá dobře...
Jinak dutiny jsem dělal minulý týden...

Kdybych si mohl vybrat, tak nechám auto přes zimu stát - ale jezdí se i v zimě a garáž nemám :cry:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


24.9.06, 21:26
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
zima neni spatna... spatna je jen sul... kdyby nesolili ale jen projizdeli pluhama tak bysme tak nerezli.... hold by mistri sveta museli trochu zpomalit a davat bacha na to ze to klouze.... loni nez se k nam za ves dostala sul taxe jezdilo bomba, pak z toho rozsolili silenou brecku a zimni idilka byla v .... soli :)

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


27.9.06, 11:56
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Bukaj píše:
Taky jsem již zaregistroval, že se blíží zima... :cry:
A to jsem měl zase na léto spoustu plánů a stihl jsem zase prd :?
Ale dneska jsem zase trošku zamakal a (teprve teď) nainstaloval plastové podběhy, které jsem koupil na jaře v Plzni v Šemikově oblíbené mototechně :wink: , také jsem nastříkl přední půlku auta tlumexem a protože bylo větrno, měl jsem ho až za ušima (to nekecám, po příjezdu z chaty padly dvě deci benzínu na osobní hygienu a stále mám ve vlasech dva tlumexové dredy :roll: - no, je to svinstvo ten tlumex :x , ale když to Å (moje škodovka) udělá dobře...
Jinak dutiny jsem dělal minulý týden...

Kdybych si mohl vybrat, tak nechám auto přes zimu stát - ale jezdí se i v zimě a garáž nemám :cry:




Tat to jsme na tom stejně, já si taky plánoval plno věcí co udělám a nakonec jsem nestihl ani polovinu. :? Ale snad bude ještě pár dnů pěkně a něco ještě stihnu. SNAD :o

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


27.9.06, 14:04
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 48
Příspěvek 
kachnis píše:
zima neni spatna... spatna je jen sul... kdyby nesolili ale jen projizdeli pluhama tak bysme tak nerezli.... hold by mistri sveta museli trochu zpomalit a davat bacha na to ze to klouze.... loni nez se k nam za ves dostala sul taxe jezdilo bomba, pak z toho rozsolili silenou brecku a zimni idilka byla v .... soli :)


veru soľ je sviňa, minulú zimu mi rozožrala montérky/v práci posypujeme školské chodníky/ináč je u nás soľ zakázané používať pretože sme kúpeľné mesto/aspoň nejaká výhoda/ mne osobne sa lepšie jazdí po ujazdenom snehu než na tej soľanke


28.9.06, 16:22
Profil

Příspěvky: 188
Bydliště: Třinec
Příspěvek 
Ja s fatanem jezdim kazdy rok kazdou zimu a nemam garaz. Pokud je zima jak ma byt, tak je lepsi auto nechat mimo at se to zbytecne neroztopi ten snich a nerezne. Jinak prahy ti vymeni za 2000,- podbehy zadni kapsy tlumicu ted za 1200,- sem nechal delat. Coz je docela dobra castka. Takze cca co 4 roky dobra investice.podle potreby. Jinak sem z Severni moravy Goralia, kde my mame kalamitu od 2m na ceste ne od 20cm na ceste :lol: :lol: :lol: :D Gumy protektory s drapakem, noha jemna a vyjet se da vsude.

_________________
Skoda favorit 91 karburator


29.9.06, 08:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek 
Mike.M píše:
Jinak sem z Severni moravy Goralia, kde my mame kalamitu od 2m na ceste ne od 20cm na ceste :lol: :lol: :lol: :D Gumy protektory s drapakem, noha jemna a vyjet se da vsude.


100% souhlas. Goralia je v zime zajimava... hlavne tak ve 2 rano :D

_________________
Škoda 110R r.v. 1972, rallye červená / - šlo do světa
Škoda RAPID 130 r.v. 1987 - rallye červená, Apolla /
Coupé club TW


29.9.06, 18:26
Profil

Příspěvky: 188
Bydliště: Třinec
Příspěvek 
Lukas píše:
Mike.M píše:
Jinak sem z Severni moravy Goralia, kde my mame kalamitu od 2m na ceste ne od 20cm na ceste :lol: :lol: :lol: :D Gumy protektory s drapakem, noha jemna a vyjet se da vsude.


100% souhlas. Goralia je v zime zajimava... hlavne tak ve 2 rano :D


Vis co je to goralia? to neni gořolka, ale je to kopcovity teren, kde ma zavej asi 2m a sneha normalniho asi 0,5m a v tom se musi jezdit, bo to nikdo neodpluhuje. Cesta je kamenita, siroka cca pro jedno auto a vsude sou zahradky les pole. To je GORALIA. :)

_________________
Skoda favorit 91 karburator


30.9.06, 12:22
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz