|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 11 ] |
|
Ako identifikovat motor rapidky 135 a 136 ?
| Autor |
Zpráva |
|
Mišo_DS
Registrován: 29.3.08, 20:44 Příspěvky: 4 Bydliště: Baloň
|
 Ako identifikovat motor rapidky 135 a 136 ?
Ahojte.
Chcem kupit Rapid,ale neviem ako mam zistit ze aky tam je motor.
Teraz co mam,tam je motor Š120 LS ..... (Š742.12),som si doteraz myslel ze je orig rapid  .
A keby ste mi mohli odporucit aky motor je najlepsi 135/136 a nieco som pocul aj o hlinikovej hlave valcov,da sa este zohnat,pasuje na motor 135 alebo 136
Na ktorej karoserii su tie umele podblatniky
 Chcem spravit pekny tuning karoserie aj motora.
Dik za odpovede
Ps.: Bolo by to surne,teraz som vydel inzerat,predavaju 136-ku za 16 000 sk,r.v.: 9/1990.
|
| 30.3.08, 02:28 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
zokot
Registrován: 10.1.06, 08:19 Příspěvky: 1311 Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
|
hned to kup! je to jedna z posledních vyrobených.
podblatníky koupíš všude 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi Fiat GP 1.9 JTD Škoda Roomster 1,2 TSI
|
| 30.3.08, 02:37 |
|
 |
|
Mišo_DS
Registrován: 29.3.08, 20:44 Příspěvky: 4 Bydliště: Baloň
|
Okey,dik  ale ako zistim ze tam je motor 135/136,nechcem dopadnut jak s terajsim,kasna rapid a motor 120 LS
|
| 30.3.08, 02:46 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Na motoru je číslo dvouřádkové - v druhém řádku bude buď nápis 135 nebo 136
A jen tak na okraj, motor 120LS není 742.12 ale 742.12X 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 30.3.08, 09:18 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
tak na první pohled 8 větví místo 5
měrka oleje u držáku motoru
lidi jsou různý koumáci věřit jen číslu 
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 30.3.08, 09:20 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Měrka oleje u 135/6 je přeci na stejném místě jako u 120 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 30.3.08, 09:48 |
|
 |
|
Mišo_DS
Registrován: 29.3.08, 20:44 Příspěvky: 4 Bydliště: Baloň
|
|
| 30.3.08, 10:00 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
A ještě k prvnímu příspěvku :
Hliníková hlava válců je na 135/136 standartně, je to v podstatě motor z favorita s několika malými změnami pro motor vzadu (měrka oleje, číslo atd)
A ty plastové podběhy můžou být kdekoliv, pokud vím tak to standartní výbava nebyla, čili pokud je tam někdo dal, tak tam jsou 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 30.3.08, 10:04 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Motor 135/136 ide od 120LS a 130 rozoznat na 1. pohlad.
135/136 maju hlinikovu hlavu valcov, cize hlava valcov bude siva podobne, ako blok motora. motory 130 a nizsie maju liatinovu hlavu valcov, takze bude obhrdzaveta.
Dalsim podstatnym rozdielom je, ze 135/136 ma 8kanalovu hlavu, cize sacie potrubie bude mat do hlavy vyvedene 4 SAMOSTATNE kanaly.
Ci sa jedna o blok Favorit 135/6 alebo 742.135/6 zistis podla toho, ze Favoritacky blok nema pri vodnej pumpe vyrazeny typ motora (ja mam v druhom riadku 136) a mierka na olej je pri prevodovke, 742.136 ho ma vzadu pri vodnej pumpe.
A poslednym indikatorom moze byt VIN. Rapid 135 by mal mat VIN zacinajuce 135OOG (rok vyroby 90 13500GL), Rapid 136 by mal mat 136OOG (rok vyroby 90 136OOGL).
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 30.3.08, 12:28 |
|
 |
|
Mišo_DS
Registrován: 29.3.08, 20:44 Příspěvky: 4 Bydliště: Baloň
|
Super  ,len skoda ze dnes uz musim do prace  ,minimum tyzden cakania 
|
| 30.3.08, 13:55 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
Šemik píše: Měrka oleje u 135/6 je přeci na stejném místě jako u 120 
no špatně podaná odpověd, oproti bloku favoritu, jě měrka stejně jako u 120
já jen že lidi jsou různý
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 2.4.08, 20:43 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 11 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|