Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Jak naladit vyplachování válců, prosím p. Čecha 
Autor Zpráva
Příspěvek Jak naladit vyplachování válců, prosím p. Čecha
Zajímá mě jak docílit dobrý odvod spalin z motoru 120 LS s jiným časováním motoru a s ůpravami, vždyť i každý stejný motor se chová s různými odchylkami jinak, jsou na to výpočty, nebo pokus omyl :?: , zajímalo by mě jak je to s homologací výfuků, na starým motoru jsem dal univerzální sportovní výfuk :D a volnoběh mi klesnul asi o 250 ot/min spotřeba o 0,5 l, ale ve 3000 to bylo super, po GO a ůpravách motoru jsem nemusel nic měnit, ale výkon se mi zdá stejný.
Zkoušel jsem i příčný, ale byla to katasstrofa, řvalo to a nechtělo to jet, mám pocit, že se mi hádaly i válce :cry:
Prosím vás o: nějaké výpočty nebo jiné nákresy výfuků, ne burges ani příčný, a jak je to se schválením a s homologací, vždyť každý motor by měl mít svůj přesnej výfuk, někdo mi říkal, že existuje i kniha a je to dosti složitá věc, což potřebuju.
To, že prosím p. Čecha není žádná diskriminace ostatních, jen mi připadá rozumný, tím nechci ostatní hanit, budu vběčný za jakékoliv návrhy.

Dikec


31.8.06, 09:19
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
se nekde koukni jak to mely tyhle auta, kdyz byly delany na zavody-myslim ze lidi ze skody motorsport tomu rozumely celkem dobre-podle me bys musel zacit uz od kanalu v hlave

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


31.8.06, 12:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Roman píše:
se nekde koukni jak to mely tyhle auta, kdyz byly delany na zavody-myslim ze lidi ze skody motorsport tomu rozumely celkem dobre-podle me bys musel zacit uz od kanalu v hlave

Jo to je mi jasný, někde jsem viděl diplomovou práci na tohle téma a bylo to fakt zajímavý, náhodou ňáký stránky :?: ,ale de mi hlavně o floydy aby to to neřvalo, ňákej cajt se možná rád mrkne jak to má vypadat :shock: :lol:


31.8.06, 12:29
Příspěvek Re: Jak naladit vyplachování válců, prosím p. Čecha
Dobry vecer,

Pokial hladate presne vypocty na tvar vyfuku, tak by som Vam doporucil kontaktovat nejakeho fanatika na RC (Radio Controlled) modely (miniaturny motor zabudovany do modela lietadla. Sice je to dvojtakt ale otacky su tam vhodne nad 10000). Tam ide presne o to: pri minimalnej spotrebe materiala urobit vyfuk, ktory bude v rezonancii pri optimalnych otackach a bude mat dobry odvod spalin. Ide tam o presny tvar vyfuku, aby tam vznikaly stojate vlny.

Dovi


31.8.06, 20:13
Příspěvek Re: Jak naladit vyplachování válců, prosím p. Čecha
JuDu píše:
Dobry vecer,

Pokial hladate presne vypocty na tvar vyfuku, tak by som Vam doporucil kontaktovat nejakeho fanatika na RC (Radio Controlled) modely (miniaturny motor zabudovany do modela lietadla. Sice je to dvojtakt ale otacky su tam vhodne nad 10000). Tam ide presne o to: pri minimalnej spotrebe materiala urobit vyfuk, ktory bude v rezonancii pri optimalnych otackach a bude mat dobry odvod spalin. Ide tam o presny tvar vyfuku, aby tam vznikaly stojate vlny.

Dovi

Hm, to by mohlo něco užitečnýho přinýst, dikec. Ale není to ono :cry:


1.9.06, 11:18
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz