Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.9.24, 10:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Další
 ventYl - Skoda Rapid 136 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Prve zistenie dneska: vonku je zima. vonku je PEKELNA zima.

Vcera som preFixineloval obidva radiatory na kurenie, z oboch vyslo pramalo hrdze a vodneho kamena, cize sudim, ze su oba ciste. Tak som sa dneska jal skladat kurenie. Akurat som vymenil motor v kureni, pretoze ten z Rapida je uplne zasvineny a 105kovy som si vycistil uz davnejsie. Akurat som to kurenie skoro skladal na 3x, pretoze pri prvom skladani som tam zabudol dat spongiu okolo radiatora, tak to tam volne plentalo. Druhy krat som zle zalozil prirubu pre pripevnenie kohuta (neviem, preco su tam 4 diey a kohut sa da zalozit do dvoch roznych poloh, ale len v jednej z nich je patrne aj funkcny) a nakoniec po namontovani som si este vsimol, ze som zabudol na spodok namontovat sponu, ale tu sa mi podarilo nasadit, takze kurenie nemuselo von.

Narvat kurenie dovnutra je uzasna robota. Vsade su tam kable a na GL palubke navyse zavadzia aj dno kastlika u spolujazdca, takze som si tam uzil krasne 2 hodiny kamasutry, nez som to cele zlozil dokopy. Vodu som tam este nepustal, lebo som pri zmontovavani strhol jednu stahovaciu pasku na hacici odvzdusnenia a vcera som si ju v mototechne zabudol kupit. Namontuje sa po sviatkoch.

Obrázek
vycistene...

Obrázek
dura 1

Obrázek
dura 2

Obrázek
prekrasne ocapane olejovymi rukami na boku... a nechce to ist dole...

Obrázek
toto cele mam dat dokopy? kto vedel, ze to potom este raz budem rozoberat...

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


Naposledy upravil ventYl dne 10.4.13, 19:13, celkově upraveno 1



21.3.08, 18:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Takze, dalsie prijemne poobedie stravene v garazi. Tentokrat som vychytil paradne pocasie, takze ziadne mrznutie a drkotanie zubov.

Zlozil som dole sanie a vyfuk. Uspech, ziadny stift, ani zavit nestrhnuty. Tesnenie pod vyfukom bolo davno po smrti a zrejme mal motor aktivovanu EURO4 recirkulaciu spalin, lebo v sacich kanaloch je na stenach bordel nie nepodobny tomu, co bolo vo vyfukovych kanaloch. Pri termostate bolo tesnenie totalne prasknute. Tesnenie je TEMAC, ale svojim stavom budi dojem, ze tam bolo od vyroby a nikto ho nikdy nevymenil. Je to mozne, ze sa v roku 1989 davali tesnenia TEMAC uz z vyroby?

Dalej nasledovala demontaz hlavy, uspech, ani tam sa mi nepodarilo strhnut ani jednu srubu. Akurat som sa kus viac zaprel do trhaca a rozmlatil som si prst o tycku na upevnenie vika ventilov. Sviecky boli namontovane BOSCH R16 187 (?), trojelektrodove, cele cierne hnusne, jedna z nich bola taka ako karamel, zrejme nahradim BRISK N15YCY.

Tesnenie pod hlavou uz bolo v opoznanie lepsom stave, nez to pod zvodmi, stiahol som ho z hlavy v jednom kuse. Ale kedze nebolo nababrane cervenym tmelom, ako vsetko ostatne na aute, predpokladam, ze tiez nikdy nebolo menene.

Ked som zhodil hlavu a zaostril na valce, najprv som sa zhrozil, lebo valce su brutalne drazkovane, ale potom mi doslo ze drazkovanie nie je vertialne, ale sikme a krizi sa, takze je to asi od honovania. Vlozky som este nemeral, ale podla mojho skromneho odhadu su utopene.

A na zaver jeden poznatok: Fixinela proti vodnemu kamenu funguje nielen ako dobry odstranovac vodneho kamena, ale aj velmi dobre cisti lak (snad nezlezie). Tie spinave flaky, ktore som pol roka nevedel nicim dostat dole, zisli Fixinelou za par sekund.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


23.3.08, 14:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Mno, este som si zmontoval dole aj vanu. On sa sice v novembri olej menil, ale olejovej vani to niekto zabudol povedat. To, co z nej vytieklo, bolo cierne, mazlave, smrdelo za benzinom a v ziadnom pripade to nepripominalo olej, ktory ma najazdenych 250 km. Samozrejme, udrzujuc tradiciu, boli vsetky srubky na vani tak volne, ze stacilo vacsinou odtocit rukou :shock: Ale olej z toho netiekol. Taktiez uplne brutalne obhrdzavel vypustak a to je tam nejakych 5 mesiacov. No a trocha som lovil v olejovej vani, v tom maglajze, co bol na spodku a vylovil som kamienky :shock: aj ked som cakal zelezne spony.

Tu su nejake nie prave najkvalitnejsie fotoze... kvalita nic moc, fotene podvecer a bez blesku :)

creva motora, informacna hodnota fotky nulova...
Obrázek

motor, umelo priostrene, preto to vyzera ako keby to bolo nakreslene olejom :) (ale je tam vidno ryhovanie vo valci a to je skutocne)
Obrázek

motor, detto
Obrázek

kde je hlava? zmizla hlava
Obrázek

creva motora, obeseny vyfuk a konektor pre tazne
Obrázek

nahodne cvaknuta fotka zadneho cela
Obrázek

letmo obhrdzavete, zhora to asi nie je skrz naskrz, lebo je to zapatlane olejom...
Obrázek

este je vana na mieste...
Obrázek

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


Naposledy upravil ventYl dne 10.4.13, 19:14, celkově upraveno 1



23.3.08, 20:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Na motore sa priebezne pracuje. Predposledny tyzden bolo dost naprd pocasie, tak som skoro nic nespravil, akurat som trocha odbordelil blok a vanu. Tento tyzden vykuklo slnko, tak som nabehol do garaze a zobral hlavu do servisu na vymenu gufer. Pri tomto akte sa podarilo zalomit jednu srubu klaviatury. Vzhladom k tomu, ze bola hlava 3x uvarena, kriva, mierne vyzrata, predtym uz zbrusena skoro na maximum a navyse zalomena sruba, sa rozhodlo o novej hlave, ktora jazdila spolahlivo, akurat bola kus vyzrata. Sla na zrovnanie a dnes po obede sa mi vratila. Zajtra zapocne montaz, ak bude dobre pocasie.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


10.4.08, 20:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10219
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek 
Teda člověče, vážně kus práce... :wink: *thumbs up*

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


10.4.08, 21:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Ono to mozno vyzera, ze sa tam toho spravilo hafo, ale v skutocnosti som toho dost osidil. Blok nevyberam vonku. Kedze tam mam tazne a to si povedalo, ze z auta vonku nepojde (dve sruby zostali zahrdzavete, nechcu sa nechat zmontovat, strhnut, ani zlomit) a to podmienilo vsetky dalsie zasahy. Kedze blok neviem vybrat vonku, nepodstupi totalne prearvovanie a vymenu rozvodov si zajtra uzijem "na minna" (alebo tzv. na dochodcu, preveseny cez zadne celo). Taktiez povodne zvazovane vytahovanie prevodovky sa konat nebude, po skompletizovani a oziveni hodim auto na rampu a vyoperujem kost na nej s prevodovkou v aute.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


10.4.08, 22:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 7 hodin v garazi
Dnes bolo pekne, teplo, viacmenej slnecno -> garaz.

Na programe dna bolo vsetko, co sa stihne z nasledovneho zoznamu:
* vymena rozvodov
* vymedzenie presahu vloziek
* vymena ojnicnych lozisiek
* vymena piestnych kruzkov
* zalozenie piestov
* namontovanie hlavy s prislusenstvom

Zacalo sa demontazou prs, alternatora a vlastne vsetkeho okolo, vymenou rozvodov a spatnou montazou vsetkeho. Je tam niekolko fakt debilne pristupnych srub. Co som sa vcelku cudoval, aj nastavenie rozdelovaca "na minna" mi slo vcelku v pohode a na druhy pokus som ho tam usadil a palec smeroval k ryske.

S vymedzenim presahu bolo trocha viac laborovania. Ked som vyrazil 4. vlozku, s hrozou som zistil, ze je obrastena zmesou hrdze a kamienkov. Tento bordel siahal prakticky az po vrch vlozky. Mozno to sposobilo tolko prehriati aj v tak chladnom pocasi... (mysli si Cyz) Tesniaca plocha vloziek s blokom bola nastastie neporusena. Nasledovalo nacpanie tesniacich kruzkov pod vlozky a narazenie vloziek naspat...

Vymena lozisiek v ojniciach bola hracicka a za par minut to bolo vsetko od oleja a vymenene.

No a pri piestoch som sa zasekol, pretoze som prisiel na to, ze bez montazneho pripravku na kruzky sa to tam cpe fakt debilne.

Pokracovanie priste.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


12.4.08, 18:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27223
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
ten přípravek se dá udělat z plechu :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


12.4.08, 20:04
Profil ICQ
rejpal

Příspěvky: 18219
Příspěvek 
Nebo z drátu, hotovo za cca 10 minut. :)


12.4.08, 20:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Sadra17 píše:
ten přípravek se dá udělat z plechu :lol:


alebo si zajdes za susedom a pripravok si pozicas :) akurat odisiel vcera na zahradu :(

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


12.4.08, 23:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
tak dnes (vlastne v case pisania prispevku uz vcera) mi dosiel pripravok na vkladanie kruzkov. pana to je parada. vyberanie a zakladanie kruzkov na jednom pieste trvalo viac, ako zalozenie vsetkych styroch piestov do valcov. s pripravkom je to radost :)

problem je akurat v tom, ze na motor uz nie je co namontovat a na hlave este stale nie su vymenene gufera (co si nespravi clovek sam, to nema)...

hlava asi nebude skor, ako v pondelok, ale to uz aj tak nic nespravim, tak zrejme hlavu namontujem v utorok a ozivovat sa bude v stredu.

na zajtra (dnes) mam naplanovane lakovanie ruciciek na pristrojovke, kupil som si za tym ucelom modelarske farby a v nedelu to pojdem namontovat naspat. plus ako tak rozmyslam, by som mohol zobrat a doumyvat svetlomety.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


19.4.08, 00:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Obrázek

dockal som sa :) nova znizena hlava Favorit (zrejme 135, cize s tvrdenymi sedlami) vyrovnana, vymenene simeringy a zabrusene ventily.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


19.4.08, 17:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Od vcera lakujem rucicky na pristrojovke. Kombinacia cierna leskla (matnu nemali) a biela snehova leskla humbrol emailova farba. Je to strasny shit, poriadne to smrdi a schne to snad 100 rokov, ale uz teraz rucicky vyzeraju ovela lepsie, ako predtym (cierne zo stredu rucicky opadane a biela hnusne zazltnuta.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


20.4.08, 11:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
No, dnes dalsi den straveny v garazi a Rapid uz nie je bezhlavy jazdec. Namontovala sa hlava, ojnice sa zasrubovali, nabehlo dnu olejove cerpadlo a dalsie drobnosti okolo.

Akurat som po namontovani hlavy zistil, ze som zabudol dat rozvodove tycky :))) takze som si este uzil aj rozoberanie klaviatury.

Sikulak som, podarilo sa mi strhnut jeden stift na hlave, takze som to dnes neskompletizoval...

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


20.4.08, 21:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
zakurvene stifty vyfukove. ked ich nevymienam, tak sa zalamuju pri dotahovani smiesnym momentom, ked ich menim, tak sa zaseknu v hlave a zalomia sa... no nasral do toho pes. takze hlava asi pojde dole...

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


22.4.08, 07:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 587 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz