Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Podivný zvuk z převodovky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71
Bydliště: Praha
Příspěvek Podivný zvuk z převodovky
Ahoj chlapi prosím poradte co s tím.Mám feldu 1.3 mpi 98 najeto 67tkm a mám takovýto problém.Při otáčkách přesně2500 ot/min se mi začne ozývat jakoby takové lehké chrčení z převodovky jakmile jsou otáčky nižší je to v poho a nebo když to přetočím přez třeba 2600 nebo 2700 a více je to taky v poho.Dělá to na 4 nebo 5 na ostatní rychlosti to moc nepozoruju protože 2 nebo 3 jsou k rozjetí a rychlost spíš udržuju na 4 nebo 5.Je zajímavý že jenom při těch 2500ot/min at jedu sám nebo naloženej.Když to točím víc a jedu svižně tak ten zvuk není .Olej v převodovce je měněnej motorový taky rozvodák zatím není měněn ale tím to snad nebude.Někdo mi radil že bych měl spustit trochu níž motor odmontovat dekl na straně převodovky že prej tam je nějaká hřídel na který je na konci matice a tu že prý bych měl zkusit dotáhnout jestli není trochu povolená.V životě jsem nic podobnýho nedělal nemohl by mi někdo z vás poradit jak na to nebo nějakou radu čím by to mohlo být a jak se toho zbavit?? .Předem díky všem Maroo2 :cry:

Dle přání přesunuto. Šemik :wink:


22.4.08, 15:29
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
musíš mít dvě třináctky a monterpáku a demontuj řemen na alternátor a pak to zkus pojezdit, tím vyloučíš jestli to náhodou nedělá altík nebo vodní čerpadlo, já jsem měl minulý týden ka kia sepia kravál z převodovky jak kráva a bylo to malinké zadní ložisko rozpadlá klec v altíku při přeřazování se zvkuky měnily, GO altíku a byl klid miloš


23.4.08, 11:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No.. jeden takový dotaz ať nezakládám nový topic.... skoro kdykoliv jedu třeba na zpátečku ana tu zpátečku se rozjedua sešlápnu spojku tak to divně hučí (mám sešláplou spojku a zařazenou zpátečku) jakmile vyřadím zpátečku je klid dělá to i na jedničku a dvojku možná i na ostatní....je to něco vážného nebo normálka? vyměnit olej nebo tak?

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


23.4.08, 11:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Milosi mám s tímhle zvukem najeto přez 20 000km a nic všechno v poho.


24.4.08, 17:36
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
maroo2 píše:
Milosi mám s tímhle zvukem najeto přez 20 000km a nic všechno v poho.


to jo já jsem tě chtěl jen navést na upřesnění závady zda se skutečně jená o převodovku miloš


24.4.08, 21:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Nijak se to nezhoršuje nebo je to čímdál horší? Co to dělá při změnách teploty? Na neutrál to nedělá? Já jenom že přesně tohle co mi popisuješ dělá i můj Forman a je to KAT (taky jsem nad tím dlouho bádal), akorát že to nedělá při 2500ot ale nějak kolem 2400.


24.4.08, 21:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ne přijde mi to furt stejný.Katalyzátor říkáš no to mně nenapadlo ale nechci se v něm štourat a hlavně tý práce ale co pak s ním jak ho zkontrolovat nebo jak poznám že je dedly nedly???Aspon v mým případě mi přijde že ten zvuk se objevuje nebo vychází z motorového prostoru (převodovky ....můj dojem) a ne jakoby z pod auta nebo z místa co je katák. Jinak teplota na to vliv nemá na neutrál když to vytočím do stejných otáček tak ten zvuk tam není proto vycházím z toho že by to mohlo být v převodovce zatím čus pište své nápady co s tím


27.4.08, 12:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
ten KAT taky slyšíš jakoby o motoru, ale to mě jenom tak napadlo protože kdybys ti něco rachotilo z převodovky nebo motoru tak to znamená někde nějakou vůli, takže by se to s teplotou buď ztrácelo nebo nějak měnilo, kdežto u toho KATu ne.


27.4.08, 12:41
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz