Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.9.24, 08:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Použití oranžového majáku 
Autor Zpráva

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Použití oranžového majáku
Při vlečení nepojízdného vozidla jsem na střechu své škody nainstaloval magnetický oranžový výstražný maják. Udělal jsem to pro bezpečnost provozu. Znáte asi tu situaci kdy někoho "táhnete", stojíte na křižovatce na červené, rozsvítí se zelená a vy velice velice pomalu (aby to neškublo) se rozjíždíte. Pochopitelně se ve většině případů stane to, že projedete vy s vlečeným autem a ostatní za vámi mají smůlu. I toto je, dle mého názoru, dobrý důvod zmíněné zařízení užít. Co myslíte, bylo by moje počínání ze strany policie chápáno jako legální? Nechápu totiž bezpečnostní agentury, které v centru hlavního města, zejména na Václavském náměstí, oranžového majáku doslova zneužívají. Vždyť oni vezou hodně peněz, co................


17.7.06, 17:35
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Řekl bych, že by tě policajti pěkně vybrali.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


17.7.06, 21:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Použití oranžového majáku
Herbie píše:
Při vlečení nepojízdného vozidla jsem na střechu své škody nainstaloval magnetický oranžový výstražný maják. Udělal jsem to pro bezpečnost provozu. Znáte asi tu situaci kdy někoho "táhnete", stojíte na křižovatce na červené, rozsvítí se zelená a vy velice velice pomalu (aby to neškublo) se rozjíždíte. Pochopitelně se ve většině případů stane to, že projedete vy s vlečeným autem a ostatní za vámi mají smůlu. I toto je, dle mého názoru, dobrý důvod zmíněné zařízení užít. Co myslíte, bylo by moje počínání ze strany policie chápáno jako legální? Nechápu totiž bezpečnostní agentury, které v centru hlavního města, zejména na Václavském náměstí, oranžového majáku doslova zneužívají. Vždyť oni vezou hodně peněz, co................

Oranžovej maják musíš mit napsanej v TP. Dneska to je za 1bod a 1500 k tomu.


3.9.06, 08:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
mám na střeše oranžový maják pořád, zastavil jsem jednoho známého policajta a ten mi řekl, že pokud ho tam mám před rokem 2000 musí být v TP pokud jsem si ho umístil po roce 2000, tak se nic neděje evidenci nepodléhá, že je za to jeden bod a 1500 kč to by chtělo doložit příslušným § a zákonem jinak je to jen tlach miloš


11.9.06, 14:15
Profil

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Podle Přílohy k zákonu č. 361/2000 Sb., která byla doplněna zákonem 411/2005 Sb., je stanoven 1 bod za " neoprávněné užití zvláštního výstražného světla oranžové barvy"
Tedy ne za to, že máš na střeše maják, ale za to, když s ním budeš svítit bez zákonného důvodu.
Zákonným důvodem ovšem není vlečení vozidla.


11.9.06, 14:50
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
no konečně jardo někdo chytrej, dopisoval jsem si s jedním tupcem z ministerstva dopravy a tam mi psal, že to podléhá schvalování a vžádném případě to není na benevolenci řidiče, žádné číslo zákona nebo paragrafu z něho nevypadlo a pak jen paragrafy, které nemusím dodržovat když budu blikat a vyhláška, no nic, vypadá to asi tak že po roce 2000 si může oranžový maják dát na střechu každý a pokud bude bezdůvodně blikat tak dostane pokutu, jinak jsem nic neobjevil, opravuji na silnici a když ti jezdí kolona aut u hlavy tak to není nic příjemného ten maják ty řidiče víc sklidní dnes jsem si tam dal 100w halogen čau miloš


12.9.06, 18:27
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
v tom novém zákoně to řeší § 42 co můžem a nemůžem, jde to třeba novapravidla.cz nebo najit zákon jak jarda píše, nechci dělat frajera s majákem, ale provoz je opravdu hustý a chránit se musíme jak před policajtama tak své zdraví a život, jestli někdo ví číslo zákona nebo vyhlášky že oranžový maják podléhá schvalovaní tak to sem prosím napište miloš


12.9.06, 19:09
Profil

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Práce na silnici bez přerušení provozu je jedním z důvodů pro použití oranžového majáku. Ty důvody jsou vesměs takové, že by o nich Policie měla být informována, takže když hlídka uvidí blikat oranžový maják někde, kde ho nečekali, je pravděpodobné, že začnou pátrat, proč tam někomu bliká.


12.9.06, 19:19
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
mám na střeše oranžový maják pořád, zastavil jsem jednoho známého policajta a ten mi řekl, že pokud ho tam mám před rokem 2000 musí být v TP pokud jsem si ho umístil po roce 2000, tak se nic neděje evidenci nepodléhá, že je za to jeden bod a 1500 kč to by chtělo doložit příslušným § a zákonem jinak je to jen tlach miloš

Toto jsem našel v právní poradně:
Seznam vozidel, která mohou být vybavena zvláštním výstražným světlem oranžové, stanoven není, podmínkou takového vybavení je proto schválení takového vybavení v rámci schvalování technické způsobilosti. Vozidlo, která má proto takto povolené vybavení schváleno, jej může používat a nelze proto mít za to, že vybavení oranžového výstražného světla záleží pouze na benevolenci řidiče motorového vozidla.

Význam těchto druhů světel spočívá v upozornění ostatních účastníků silničního provozu na zvláštní povahu provozu těchto vozidel, která spočívá buď v samotné povaze takových vozidel (např. jejich rozměrnosti) anebo v činnosti, kterou tato vozidla vykonávají. Silniční zákon současně stanoví, že řidiči smí tohoto světla užívat jen tehdy, mohla-li by být jeho jízdou nebo pracovní činností ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Toto světlo tedy nesmí použít jen proto, aby se někam dostali, nesouvisí-li to s jejich pracovní činnosti nebo jízdou samotnou.

Užití oranžového světla se tak týká zejména údržbových vozidel (sypačů, pluhů, čistících vozidel, roleb apod.) a dále vozidel nadměrných rozměrů, vykonávajících zvláštní činnost (jeřáby, kombajny apod.) a jejich doprovodných vozidel.

Při výkonu své činnosti jsou řidiči těchto vozidel oprávněni nedodržovat zejména následující povinnosti:

- § 4 písm. c) silničního zákona – tj. povinnost řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace,

- § 11 – tj. povinnost jezdit vpravo,

- § 18 – rychlost jízdy,

- § 25 – zákazy stání a zastavení.

Současně však musí řidiči těchto vozidel dbát zvýšené opatrnosti, aby neohrozili bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Řidiči ostatních vozidel musí shora uvedeným vozidlům umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.


Což znamená, že to musí někdo schválit.
Fakt nekecám, jednou jsme při odtahu narazili na kripla policajta, a ten místo vyšetřování nehody začal jet do nás a museli jsme sundat majáky z odtahovky, jinak nás nechtěl pustit dál.


20.9.06, 06:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Při vlečení musí být to lano za každou cenu vždy napnuté a to včetně zastavení na křižovatce. Při rozjedu pak k žádnému škubátní nedochází a pokud se jako tažné vozidlo nepoužije nějaká plečka s extrémně nízkým výkonem (což není zrovna dvakrát zodpovědné), tak ten rozjezd nemusí být o moc pomalejší než normálně.

Takže bych neřešil nějaké majáky, ale spíše bych se naučil jezdit :)


22.9.06, 23:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Já to pochopil tak, že museli sundat majáky z odtahovky = z toho náklaďáčku...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


23.9.06, 00:05
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
draku co píšeš o majáku mi poslal i ten z ministerstva, zdá se mi, že je to stejné, ale pro schválení majáku pořád není žádný právní podklad. to je že maják musí být schválen, tak podle zákona číslo a podle paragrafu a odstavce a ten zákon se dá najít, ten polda co po vás vyjel to chápu, proti státní moci se těžko bojuje a před uniformou jsme podělaný všichni, ikdyž pocisté postupují protiprávně, porušují základní povinnosti a řízení o přestupku si velmi zjednodušují, na dopustiljstese a zaplatíte, což v zákoně o přestupcích je jinak, sdělení podzření z přestuku, poučení podezřelého, kde se pojednává o tom, že se s policistou nemusíte vůbec bavit a nechat se zastupovat právníkem, ale taky vám neřekl jakého přestupku jste se dopustili, zákon, paragraf, a podle jakého zákona musí být maják schválen, na STK taky přesně nevěděli a jak jsem již psal, ptal se jeden polda na ročním školení řidičů jak má pokutovat oanžový maják a ten jejich chytrý mu řekl, že pokud je tam maják umístěný do roku 2000 podléhá evidenci a je zapsán v TP a po roce 2000 nepodléhá evidenci a řeší se jen neoprávněné užití, to je přehnaně to, že blikikáš s majákem pořád když jedeš na zobku čau miloš


27.9.06, 20:00
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
draku co píšeš o majáku mi poslal i ten z ministerstva, zdá se mi, že je to stejné, ale pro schválení majáku pořád není žádný právní podklad. to je že maják musí být schválen, tak podle zákona číslo a podle paragrafu a odstavce a ten zákon se dá najít, ten polda co po vás vyjel to chápu, proti státní moci se těžko bojuje a před uniformou jsme podělaný všichni, ikdyž pocisté postupují protiprávně, porušují základní povinnosti a řízení o přestupku si velmi zjednodušují, na dopustiljstese a zaplatíte, což v zákoně o přestupcích je jinak, sdělení podzření z přestuku, poučení podezřelého, kde se pojednává o tom, že se s policistou nemusíte vůbec bavit a nechat se zastupovat právníkem, ale taky vám neřekl jakého přestupku jste se dopustili, zákon, paragraf, a podle jakého zákona musí být maják schválen, na STK taky přesně nevěděli a jak jsem již psal, ptal se jeden polda na ročním školení řidičů jak má pokutovat oanžový maják a ten jejich chytrý mu řekl, že pokud je tam maják umístěný do roku 2000 podléhá evidenci a je zapsán v TP a po roce 2000 nepodléhá evidenci a řeší se jen neoprávněné užití, to je přehnaně to, že blikikáš s majákem pořád když jedeš na zobku čau miloš

Nikde sem to taky nenašel a už to neřeším, prostě jedu a mlčím, až mi seberou bodika, tak se nase..., ale stejně druhej den pojedu zas.


28.9.06, 19:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
draku prosím pokud se dostaneš do potíží chtěj od poldů číslo zákona a přislušný paragraf, který jsi porušil, jinak jim žádný bodík nedávej, já už jsem takový starý blázen, jak mě něco chytne jedu po tom do morku kosti, na STK neví nic, na evidenci taky nic, na ministerstvu dopravy taky nic a poldi taky nic, jednoduše a shrnuto všechny tyto instituce mlátili jen prázdnou slámu a nic konkrétního znich nevypadlo, já se nebojím, stěžoval jsem si jednou v roce 2001 na jednoho poldu až na nejvyšších místech pro přestupek že jsem přejel plnou čáru v místě kde nikdy nebyla a odpověděli mě, že na základě vládní vyhlášky číslo 3 z roku 1954 to vládl asi antonín novotný a chodilo se na doživotí na uran, mně již jednou odpověděli a víc na mé stížnosti neodpoví, pokutu jsem nezaplatil a nic se nedělo. Přestupkui jsem se sice dopistil, protože jsem řízl zatáčku a jel v protisměru ale do oznámení o přestupku ten polda napsal že jsem přejel plnou čáru a tak to dopadlo, nedejte se miloš


29.9.06, 20:11
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
tak jsem se zase něco dověděl známý si koupil tažné auto a jel na evidenčku na STK první dotaz byl, zda má v techničáku zapsány oranžové majáky. napsali mu to do závad a na úřadě mu to normálně napsali do malého TP, že je vozidlo vybaveno majákem oranžové barvy, jdu tam v pondělí a zjistím to, údajně jak jezdily kombajny přes čáru na slovensko, tak chtěli poldi vidět zda je na doprovodném autě maják v TP dali pokutu a nechtěli pustit kombajny dál, maják byl na magnet, na každem kombajnu blikali majáky dva a to už jim nevadilo, tak jim tam blikali a smrděli a pak stejně jeli dál miloš


1.10.06, 09:05
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz