Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.9.24, 10:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Použití oranžového majáku 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
opraveno


Naposledy upravil slovacek.milos dne 3.10.06, 08:41, celkově upraveno 1



2.10.06, 08:19
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
ptal jsem se tu dopraváků brali za rychlost, že pokud je nainstalován maják musí být v techničáku a pokud ho máte třeba na zadní sedačce pohozený, tak už musíte u sebe mít profesní průkaz, kde je zápis, že můžete používat oranžový maják číslo zákonu přesně nevěděl, ale četl to tam, takže pokud nemáte profesní průkaz, tak ho nemůžete ani převážet ve vozidle miloš

Že bys magnetický maják nemohl bez profesního průkazu vézt uvnitř auta, to je už úplná blbost.


2.10.06, 12:11
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
tak jsem se zastavil za policistou dopravní služby a ten tomu nasadil korunu. máják musí být v TP a pokud jen oranžový maják budu převážet na sedadle nebo prostě ve vozidle musím mít profesní průkaz kde bude zápis, že jsem oprávněn používat oranžový maják jinak bodík a min 1500 kč, číslo zákona si bohužel nepamatoval, na evidenci motorových vozidel v plzni a ve veselí nad moravou jsem zjistil, že evidenci podléhá maják napevno připojený k vozidlu, ovládaný spínačem a kontrolkou v zorném poli řidiče a zákonný důvod pro evidenci magnetického, nebo přísavného majáku, který se připojuje do zapalovače není. přihlásil jsem se na profesní průkaz a oranžový maják, kde mně sdělili, že podle zákona 247/2000 §46 musím mít profesák až nad 7500 kg a jen na modrý maják se vystavuje profesák. vše jsem projednal i u přestupkové komise a pokud se někomu stane že policajti budou chtít pokutu za oranžový maják tak se snima nedohadujte a s pokutou nesouhlaste, nechte si napsat oznámení o přestupku, kde bude napsáno, že jste s majákem blikali či nikoliv a zda je maják upevněn na vozidle a jak, zda napevno nebo na magnet. při řízení o takovém přestupku bude toto založeno, neboť
se do dnešního dne nenašel zákon, který porušujete, miloš


3.10.06, 08:38
Profil

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
tak jsem se zastavil za policistou dopravní služby a ten tomu nasadil korunu. máják musí být v TP a pokud jen oranžový maják budu převážet na sedadle nebo prostě ve vozidle musím mít profesní průkaz kde bude zápis, že jsem oprávněn používat oranžový maják jinak bodík a min 1500 kč, číslo zákona si bohužel nepamatoval, na evidenci motorových vozidel v plzni a ve veselí nad moravou jsem zjistil, že evidenci podléhá maják napevno připojený k vozidlu, ovládaný spínačem a kontrolkou v zorném poli řidiče a zákonný důvod pro evidenci magnetického, nebo přísavného majáku, který se připojuje do zapalovače není. přihlásil jsem se na profesní průkaz a oranžový maják, kde mně sdělili, že podle zákona 247/2000 §46 musím mít profesák až nad 7500 kg a jen na modrý maják se vystavuje profesák. vše jsem projednal i u přestupkové komise a pokud se někomu stane že policajti budou chtít pokutu za oranžový maják tak se snima nedohadujte a s pokutou nesouhlaste, nechte si napsat oznámení o přestupku, kde bude napsáno, že jste s majákem blikali či nikoliv a zda je maják upevněn na vozidle a jak, zda napevno nebo na magnet. při řízení o takovém přestupku bude toto založeno, neboť
se do dnešního dne nenašel zákon, který porušujete, miloš


Ano. Rozuměl bych maximálně pokutě za to, že někdo nesundá přísavný nebo magnetický oranžový maják ze střechy auta, když ho nepotřebuje k práci a jede s ním při běžné jízdě, neboť hrozí, že se maják může utrhnout a ohrozit jiné účastníky silničního provozu.


3.10.06, 11:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz