Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.9.24, 00:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Fáčko netáhne, netopí, chrastí, a hlučný motor 
Autor Zpráva

Příspěvky: 18
Bydliště: Karvina
Příspěvek Fáčko netáhne, netopí, chrastí, a hlučný motor
Zdravim vsechny mam par mensich dotazu.
Mam FA vyroba 93 karbec 42kW nerizeny katan + prestavba na LPG, ale nejak mi to auto nechce tahnout. Maximalku to dalo tak 120. Nekde jsem cetl ze facka ze sebe dostanou i 170 coz jsem ziral. Menil jsem svicky nechal procistit karbec a nevic co je potreba jeste vymenit.
ad2.: facko mi zejmena v zime netopi menil jsem tam typickou bolest favoritu topny ventil dokonce jsem i odvzdusnil ale zel bez vysledku. navic se mi prehriva motor a to i za studeneho pocasi
ad3.: kdyz klesnou otacky pod tech cca 800 zacne vsechno vibrovat a chrastit a nejvice kapota a palubka
ad4.: jeste bych potreboval poradit jak ztisit motor myslim ted soucastky ale i odhlucnovaci material. Nekdo rikal ze pry pomuze vymena starych a opotrebovanych lozisek altasu a pry velka vule rozdelovace pry dokaze udelat v aute taky pekny cirkus.

diky za odpovedi.... :D
Dejv


3.10.06, 17:15
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
2) mozna spatny termostat, nebo vzduch v okruhu
3) ty jezdis na mensi otacky nez 800? tak se nediv ze to rachoti :) nebo to dela i na vyssich tockach?
4) muzes vymenit silentbloky co drzej agregat, taky se prodavaj hotovy odhlucnovaci sady, takovy oblozeni kterym prikrejes plechy u motoru (naka latka nebo tak neco)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


3.10.06, 17:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Mas skoro iste vadny termostat
Tiez doporucujem vymenu silentblokov (ber len originalne zo salonu)
K tej maximalke, moja je 150km/h na tachaci = 135 realne (40kw forman :o)
Inak nastavenie rozdelovaca, vymena rozvodovej retaze (skutocne ta to tak trapi?)
Je to viac nez 13 rokov co jazdi, co tak vymenit cele auto :@)))
inak tie silentboloky ti usetria za sadu, o ktoru mozes ozbijat novsiu feliciu na vrakaci...

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


3.10.06, 18:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
To auto vypadá, že by potrebovalo generálku :) . K tomu výkonu: skús vymeniť vzduchový filter a tuším by mal byť aj filter na palivo. Píšeš, že tam máš LPG. Rozhodne LPG má nižší výkon ako keď ideš na benzín. Inak mne sa fakt zdvihol o trošičku výkon, keď som vymenil plynové lanko (mne je jasné, že sa nezdvihol výkon motora, ale viem pridať viac plynu :D ). Checkni aj olej.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


3.10.06, 18:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
170 ide facko 47 kw a to iba dole kopcom s vetrom v chrbte. Daj si do poriadku rozdelovac, vymen rozvody, filter vzduchu, sviecky, nastav ventily, prepni na benzin a pripadne skontroluj, ci nemas upchaty katalyzator. Vibracie mozu byt sposobene vadnym ulozenim motora, pripadne vadnym rozdelovacom. Altik je v tom nevinne.


3.10.06, 18:52
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Peter50kw píše:
170 ide facko 47 kw a to iba dole kopcom s vetrom v chrbte.

Nerad se tím chlubím, ale mohu potvrdit, že ručička ukazovala vodorovně doprava...
to je asi tak 150, no...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


3.10.06, 19:14
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27223
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
taky se nechci chlubit ale z mírnýho kopečka ta moje taky udělala 150 podle tacha jinak po rovině 140 neni problém

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


3.10.06, 19:17
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek 
tak ja se taky nerad pochlubim... :D
ze svojeho Rapida sem v lete na rovince dostal 150 (podle tacho), dal sem uz na to nemel odvahu... :lol:

_________________
Škoda 110R r.v. 1972, rallye červená / - šlo do světa
Škoda RAPID 130 r.v. 1987 - rallye červená, Apolla /
Coupé club TW


3.10.06, 19:22
Profil

Příspěvky: 926
Bydliště: Malé Březno,Most
Příspěvek 
to je pravda, ze oni ty fava zas tak spatne nejezdi... mas sice skudku ale mam tam motor z formana a zatim jsem s tim jel 140 a jeste v poho mohla ... nebyla silnice... kamos od koho ji mam tak rikal ze da 160 ...


3.10.06, 19:37
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Se 125L je nas rekord (ne muj osobni) cca 145kmph (real, ne na tachaci ... ), no musi tam bejt jen ridic, zadnej naklad a musi se to na rovine rvat na plnej kotel :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


3.10.06, 19:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
By ma len zaujímalo, ako beriete tú maximálku - či maximálku pri jazde 5 km na plný kotol, alebo maximálku, kt. dosiahne auto v pohode. Ja som takúto v pohode nikdy na mojej Š125 nedosiahol ani 130 km/h...nasilu som ju nikdy neťahal...načo aj? otcova š120 rovnako...ale teraz je už otcova za zenitom, tak viac ako 110 ani neskúšam...
...jedine kamarátova 105ka s motorom 130 mi relatívne v pohode vybehla na 150 km/h (ale tachometrických, mierny -ózaj mierny - dole kopec, vybehaný 130 motor)... na tom istom mieste som s plne obsadenou Š110LS (5 ľudí) išiel 140 km/h...tá 110 išla v pohode tak 120 a pri troche snahy 130...ale tak som na nej počas 5 rokov išiel tak 3x.

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


3.10.06, 19:50
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
De ji dosahnout bez problemu, ale vic bych radsi nezkousel :wink:
To zas se to nemusi rozjizdet 5km nez se teto rychlosti dosahne :)
Podle papiru je stejne maximalni dovolena rychlost 125L 140kmph :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


3.10.06, 19:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27223
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
já mam podle papírů 130

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


3.10.06, 19:56
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
k tomu chlazení že se ti to přehřívá jmenuje se to přetlakové oběžné chlazení a na expansce máš přetlakový ventil a ten ti musí držet tlak jsou tam dva ventily, tak do nich foukni nerží tlak tak nový, termostat musíš mít v pořádku, co vodní čerpadlo neteče, co buliny a těsnění pod hlavou, co se týče topení, pokud ti jsou bubliny do vody tak topit nebudeš, je tam taky jedna klapka, kterou pustíš vzduch mimo radiátor a jeho ovládání rádo vyskakuje,tuším je to vlevo v motoru z pozice řidiče,někdo mohl měnit radiátor a nedal tam ten molitan, nejlépe vytáhnout celé topení celkem v pohodě přes motor a odpojit ovládání na palubce, tu rychlost jsme řešili několikrát, celá nová zapalovací soustava, palec,víčko,VN kabely, super svíčky, cívka, filtry, předstih šel přesně ověřeno stroboskopem a max 115 km, kat jsme odpojovali, nový výfuk a nic, koupili jsme český rozdělovač a 150 km/h není problém a taky to bylo na LPG tak stím něco dělej nebo ten motor vytřepeš miloš


3.10.06, 20:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Původně jsem chtěl napsat, abys zkontroloval těleso topení, jestli je správně namontovaný a jestli není nějak nechutně zanesený... docela častá závada, kdy auto netopí, nebo netopí dost...ale někdo už mě předběhl...

tak se aspoň přidám k diskuzi o rychlostech...

Z mého Fa 136 46kW se dá pohodlně dostat 150. A to i ve dvou lidech a s plným kufrem, ač to chtělo trochu z kopečka, ale podařilo se ;-)) Jinak bez problémů se dostane na 130 a pak je to jen o tom, jak moc šlápnu na pedál.Myslím, že by se dalo na rovině dostat i přes těch 150 a kousek, ale nějak se mi do tohohle testu mnoho nechce...Jinak, co já vím, tak v techničáku je maximálka vedená na 150, nebo 151, teď si nejsem jistej...

Se 120 otec bez problémů jezdil 140-150. A to podotýkám i ve třech lidech...


4.10.06, 20:34
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz