Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.9.24, 11:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Milka - Škoda 105 S, 1977 
Autor Zpráva

Příspěvky: 18
Bydliště: Jičín
Příspěvek Milka - Škoda 105 S, 1977
Zdravím všechny milovníky škodovek,
Sem sice holka,ale mám prostě auta ráda, a škůdky obzvlášť, tak jen tak pro zvědavost přidávám i tu moji.
Jsem 3. majitel, přede mnou ji měl nějakej děda, takže je celkem v zachovalým stavu.Má najetou okolo 76.000 km
Momentálně tam jsou už nový přední i zadní kryty světel a nastříkané a oživené plasty (maska, kliky..)
Nejsem žádný technik,ale snažím se jí udržovat ,jak umím.
Loni jsem měla menší nehodu(smyk), takže mám trochu pochroumaný zadní blatník, zadní čelo :(
Co byste doporučovaly s tím udělat, tak aby to byla v mých silách a nerezlo to?
V nejbližší době chystáme výměnu motoru a celkově ji dát trochu do kupy.
Mám ji na každodenní dojíždění,ale zatím mně nikde nenechala a v zimě na ní nedám dopustit.
Jen by mě fakt zajímalo, zda tato barva je origo nebo to byl nějaký záchvat předchozích majitelů, ale holt na barvu auto nejezdí :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
[img][img]http://img160.imageshack.us/img160/2291/p1200701qp6.jpg[/img]
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


18.8.08, 22:24
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Milka - Škoda 105 S, 1977
sa nám to tu rozrastá :lol:

ten zadok nieje najlepší....

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


18.8.08, 22:34
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
ahoj to zadni celo mozna nekde bude a myslim ze naraznik urcite ale nevim odkud si asi to bude daleko... co udelat aby nerezlo to chce projit ..hlavne zespodu kde je rez tak ocistit pripadne vyvarit ..hned natrit necim...ja tak trochu zastavam nazor ze lepsi flek od zakladovky nez flek rzi nebo dira...idealni je nastrikat spodek ..ted zalezi co z toho je ve tvych silach ja ybch aspon prosel viditelna mista ocistil a pretrel..jinak auto vypada zachovale ja taky zastavam nazor ze na lak to nejezdi...taky ale vsechny auta co mam podle toho vypadaji :( preju hodne stastnych kilometru :wink: Jirka


18.8.08, 22:36
Profil ICQ

Příspěvky: 18
Bydliště: Jičín
Příspěvek 
No asi tak jsem i začala, akorát tohle jsou trochu starší fotky, vše jsem očistila až na plech a chystám se aspon ty místa ošetřit základovkou, takto to fatk nechci nechat,ale nějak jsem to ještě nestíhala, to jest asi v mých silách. Možná časem se dostanu í k tomum, že to vyměním, nechce se mi jí zbavovat.


18.8.08, 22:54
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
Vypadá pěkně docela, zadní čelo se dá koupit i za kilo, jiank blatník , to asi jen kus říznout a kus z jinýho auta a převařit nebouchlej, jinak to kombo místo toho prostředku palubky mě dostalo :roll:

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


18.8.08, 22:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 18
Bydliště: Jičín
Příspěvek 
No mně taky, ale to jsou pozůstatky po předešlých majitelích :roll: , jinak díky za rady, nějak Milku uzdravíme.


18.8.08, 23:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
no jak pise carlos ty veci to je sehnatelne opravdu za par korun ale ten blatnik ja bych nevaril...sice podle fotek to clovek moc neposoudi ja bych to jen vytahnul v miste kde je to promackle ..pripadne vyklepak pokud to pujde z druhe strany a vykitoval...v praci spravujeme horsi veci a vsechno jde nakonec tohle by si urcite zvladla na rozdil asi od svarovani..ale samozrejmne nevim..o) tam bude jeste mozna problem ten naratzniky bude to asi pohnute v tom nosniku dole ..tam nevim..zalezi jak moc to je..ale dalo by se to doladit urcite na drzaku narazniku


18.8.08, 23:03
Profil ICQ

Příspěvky: 18
Bydliště: Jičín
Příspěvek 
Jo tam to jsou fakt jen plechy,ale ten nárazník je tam trochu ouhnutý to železo na kterým to drží, ale asi začnu zatím tím že to pořádně očistím, ty místa a tu základovku.


18.8.08, 23:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11875
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
No jo...pěkná je, pěkná, jen vzít ocelový kartáč, odrezovač, šmirgl a základovku do ruky. Jo a pochybuji, že se to vyrábělo v takové barvě. Komunistický barevný vzorník byl docela o ničem, tohle bude určitě úchylka nějakého majitele.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


18.8.08, 23:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
na barvu ti asi nejaci odbornici odpovi vice ja nevim..ale taky se mi to moc nezda jako original...staci kdyz se podivas pod koberce... nebo nekde pod palubku..proste na mista ktera jsou pro lakovani tezko pristupna...malokdo si vyhraje tak..aby auto odstrojil do posledniho sroubku...takze nekde bude urcite puvodni barva..s tou rzi a smirkem ja bych rekl ze to zase tak sptne nebude ono to na fotkach moc nevypada orezle...chtelo by asi kouknout zespodu..jeste proc planujes vymenu motoru ...co je tam za problem


18.8.08, 23:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Tak tato barva není na 99,9% původní, navíc, jestli píšeš správně "škoda 105s z roku 77", tak je měněná celá karoserie, neboť to na fotkách je Mko, které se vyrábělo až od roku 83, přičemž 105s měla až do konce výroby (87?) jinou přední masku a světla... ;)
Tyhle věci (změny barvy, výměna karoserie,...) najdeš v TP (pokud nemáš nějaký duplikát... :roll: )

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


19.8.08, 00:12
Profil ICQ

Příspěvky: 18
Bydliště: Jičín
Příspěvek 
Taky sem si to myslela, že to není origo barva,ale to je ted jedno.
Jinak taky se mi nezdal ten typ a rok výroby,ale to jsem našla TP i na štítku na karoserii, takže je samo možné že je to jinak, asi určite.

No motor bud ho dáme dohromady nebo vyměníme, já motoru fakt moc nerozumím, vím zhruba, kde co je,ale prý je nejspíše přidřený, klika, vůbec netáhne (jezdím docela kopcovitou trasu do práce a denně ) a ted zrovna včera už chudák prostě nejela, v kopci mi klesnou otáčky i když jedu pomalu na 2 a chcípne a je problém ji pak vůbec nastartovat a to ješt jsou takové divní zvuky, takhle to nestartovalo. V zimě jsem neměla se strartováním takový problémy jako ted v teple, nastartuju a pak třeba na 10 minut skočím do krámu a už nenastrartuju, nechám ji chvilku být a pak to už chytne. No a nědky mi při strartování vůbec nechytne motor,ale začne neuvěřitelně řvát baterka nebo co, takový divný zvuk a jedině pododojení baterky to přestane. Prostě je to ted divočina,ale jen vědět, co to asi je a jak to náročný na opravu.
Nevím co je lepší jesltli tohle dát dohromady nebo vyměnit celej motor, to vše mi bude dělat známý do toho se fakt nepouštím.


19.8.08, 07:57
Profil

Příspěvky: 18
Bydliště: Jičín
Příspěvek 
Vím že na to sou asi někde taky témata,ale mohly byste mi prosím stručně napsat,asi tak jak mám postupovat, když bych chtěla ty zrezlý místa ošetřit a čím, jestli máte nějaké osvědčené tipy, výrobky,at to nemusím dlouze někde hledat.Chtěla bych to udělat asi příští týden.
díky


19.8.08, 08:05
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
milka píše:
Nevím co je lepší jesltli tohle dát dohromady nebo vyměnit celej motor, to vše mi bude dělat známý do toho se fakt nepouštím.
Bych vyměnil celý auto :?

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


19.8.08, 08:15
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6571
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
to vyzera na karoseriu 120LS, rocnik by sa dal zistit podla detailov, ako stresne listy.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


19.8.08, 08:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz