Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 03:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Něco s motorem nebo tak.... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Něco s motorem nebo tak....
Ahojte... mám takový problémek a nevím za boha co to může být.... Když nastartuju, tak za studena, když sešlápnu pedál plyn naplno, tak to vyběhne hned bez cukání do otáček, ale po cca 5-10 minutách co se to trochu zahřeje, tak když potom sešlápnu ten plyn, tak to chce chcípnout a vůbec když jedi a řadím dvojku a trojku, tak to auto je strašně líné a nechce moc jet a až po chvilce se auto začne pořádně rozjíždět. Ale za studena prvních pár minut to jede jako divý. Poradíte mi v čem je zádrhel? Jinak jde o Favorita rok 94 stříkačka. Moc díky


17.10.06, 19:12
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek 
viděl bych to na čidlo teploty, nebo bude třeba vyčistit škrtící klapku

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


17.10.06, 22:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
No..myslíte termospínač na ventilátor nebo termostat anebo to čidlo teploty co je kousek od termostatu..... to čidlo je totiž nedávno nové a předtím to dělalo taky.... Asi bych to možná viděl v něčem jiném.... Nenapadá Vás něco jinýho?


18.10.06, 06:29
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Origo servis a mas istotu...

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


18.10.06, 06:43
Profil

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Taky bych to viděl na čidlo teploty. Zajeď na diagnostiku a uvidíš co dál. To čidlo co ti spíná ventilátor chladiče s tím nemá nic společného.

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


18.10.06, 08:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Ale to bude asi fest drahý ne?


18.10.06, 09:51
Profil ICQ

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Jura píše:
Ale to bude asi fest drahý ne?


Jestli myslíš diagnostiku, tak nemám ponětí. Taky tam musím zajet, tak jsem zvědavý.

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


18.10.06, 11:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Ten snimac co si nedavno menil moze byt kludne zly. Chcelo by to overit. Vyzera, ze tvoj motor neregistruje, ze je teply a stale ide akoby na sytic. Este by som pozrel sviecky a filter vzduchu. Zaneseny filter znizuje mnozstvo nasateho vzduchu - a moze to mat efekt nadmerne bohatej zmesi. Nevhodne sviecky mozu uplne blbnut. Este ma tak napada posahana lambda sonda.


18.10.06, 13:40
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek Chladenie
Zdravim vsetkych, mam problem s mojim favoritom. Na dialnici sa zacal prudko zohrievat, po odstaveni a vyhodeni termostatu a naslednom doliati vody to bolo v pohode. Potom vsak nastal problem, po vymene noveho termostatu sa pilotna jazda velmi nevydarila - po cca 5 km jazdy znovu zacal problem s vretim vody. Poklepala som trocha termostat, a akoby zazrakom zacal prepustat. Potom to jazdilo ako tak, aj ked sa mi nieco nezdalo. Minule som presla mozno 2km a znova zacalo varenie - zase ustalenie. Neviem, cim to moze byt sposobene. Vycistili sme cely chladiaci obeh, samozrejme nic, vsetko ciste. Vyzera, ze nefunguje ventilator na chladici. Ako to najlepsie zistim? Ak ma niekto skusenosti s tymto problemom, prosim o pomoc.
Dakujem!


30.10.06, 08:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Peter50kw píše:
Ten snimac co si nedavno menil moze byt kludne zly. Chcelo by to overit. Vyzera, ze tvoj motor neregistruje, ze je teply a stale ide akoby na sytic. Este by som pozrel sviecky a filter vzduchu. Zaneseny filter znizuje mnozstvo nasateho vzduchu - a moze to mat efekt nadmerne bohatej zmesi. Nevhodne sviecky mozu uplne blbnut. Este ma tak napada posahana lambda sonda.


Tak sem koupil originál snímač za dvě kila..vyčistil svíčky (sou nedávno nové) a filtr je taky v pohodě no a furt to dělá. mimochodem jaké bych měl mít přesně svíčky? Já mám BRISK DR15TC myslím.... Jo a co ta lambda sonda de to nějak poznat, jestli je to ona? A kde bych ji vůbec našel? mimochodem mi něco říká, že to nebude nejlevnější ta sonda:(


30.10.06, 09:14
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Chladenie
Janka píše:
Zdravim vsetkych, mam problem s mojim favoritom. Na dialnici sa zacal prudko zohrievat, po odstaveni a vyhodeni termostatu a naslednom doliati vody to bolo v pohode. Potom vsak nastal problem, po vymene noveho termostatu sa pilotna jazda velmi nevydarila - po cca 5 km jazdy znovu zacal problem s vretim vody. Poklepala som trocha termostat, a akoby zazrakom zacal prepustat. Potom to jazdilo ako tak, aj ked sa mi nieco nezdalo. Minule som presla mozno 2km a znova zacalo varenie - zase ustalenie. Neviem, cim to moze byt sposobene. Vycistili sme cely chladiaci obeh, samozrejme nic, vsetko ciste. Vyzera, ze nefunguje ventilator na chladici. Ako to najlepsie zistim? Ak ma niekto skusenosti s tymto problemom, prosim o pomoc.
Dakujem!

Nech 10 minut běžet motor na volnoběh a až potom pustí termostat vodu do oběhu tak počkej až xe to ještě zahřeje a pak se musí spustit... Ale podle mě je to divný. při stálé jízdě ten ventilátor není potřeba, protože se to chladí jízdou.... mimochodem fakt to začne vařít? Není třeba jen vadné teplotní snímáč. Mimochodem u toho ventilátoru to může být to tepltotní čidlo, který ho zpouští, ale jak říkám...tohle podle mě není ten problém, protože ti začne vařit hodně brzo...spíš bych se zameřil na vodní pumpu!!! špatný lopatky nebo co a potom voda nekoluje a rychle se vaří...


30.10.06, 09:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Bydliště: Čaklov, okr. Vranov n/T SR
Příspěvek 
Prepáč Jura ale musím oponovať k tej pumpe. Ak to bolo doteraz v poriadku, budú v poriadku lopatky vodnej pumpy aj teraz. Ako odrazu nemôže fungovať pumpa keď bola OK? A ak sa stane že sa nejaká lopatka zlomí, ta to by o sebe dala určite vedieť :D Aj mne stále každý hovoril že mám rozobrať pumpu.. blbosť. Tiež som mal asi 2x podobné problémy.. raz to varilo raz nie, ako sa tomu chcelo, niekedy som prešiel 5 km, niekedy aj 30 raz to vyvrelo raz nie... takže by som sa viac zameral na tesnenie, príp, upchatý chladič (tak to bolo u mňa.. raz chladič, potom tesnenie)

_________________
Š 125L r.v.89


30.10.06, 10:06
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
JohnDeere píše:
Prepáč Jura ale musím oponovať k tej pumpe. Ak to bolo doteraz v poriadku, budú v poriadku lopatky vodnej pumpy aj teraz. Ako odrazu nemôže fungovať pumpa keď bola OK? A ak sa stane že sa nejaká lopatka zlomí, ta to by o sebe dala určite vedieť :D Aj mne stále každý hovoril že mám rozobrať pumpu.. blbosť. Tiež som mal asi 2x podobné problémy.. raz to varilo raz nie, ako sa tomu chcelo, niekedy som prešiel 5 km, niekedy aj 30 raz to vyvrelo raz nie... takže by som sa viac zameral na tesnenie, príp, upchatý chladič (tak to bolo u mňa.. raz chladič, potom tesnenie)


Jojo...to máš pravdu... Jinak asi myslíš těsnění pod hlavou co? Tak to bude asi nejpravděpodobnější....


30.10.06, 10:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Bydliště: Čaklov, okr. Vranov n/T SR
Příspěvek 
[quote="Jura"]Jinak asi myslíš těsnění pod hlavou co? quote]

:lol: jasné že pod hlavou :wink:

_________________
Š 125L r.v.89


30.10.06, 10:29
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Tak zrovna sem se hrabal v motoru (vzduchovej filtr a okoukával sem plyn a klapku) Nakonec to dám dohromady zpátky ted když tam je volnoběh..já šlápnu na plyn a otáčky když zase klesají tak se ozve divný zvuk...vždycky jen chvilku...jakoby to šlo od převodovky. Nevíte co by to mohlo být? Jinak problém okterém píši na začátku tohoto tématu, tak se po dnešním zásahu jako ještě zhoršil, ale vcelku sem tam vlastně nic nedělal. Prosím poraĎte...jak sem psal..už sem se díval na svíčky na filtr snímač teploty. Lambda sondu teda ne ale ta stojí 3 litry, takže to do toho se mi nechce dávat peníze... Díky za rady


30.10.06, 15:23
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz