Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.10.24, 13:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 GO rozdelovaca, favorit karburator 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 728
Bydliště: Sedlec (okres Litoměřice)
Příspěvek 
pjdefort píše:
palec je měsíc starej...s tim originál PALem co tam byl ještě od výroby to cukalo...dal sem tam neoriginál shit za 45kč a je po cukání...a rejhu ryl jak starej palec tak i novej...ty uhlíky na víčku mám docela osmahlý, ale nechci kupovat nový víčko abych v něm po pár km měl zase rejhy jak hovado...proto to nejdřív musim nějak opravit aby tam ty vůle nebyli


Nj, nevim, to by se muselo videt. Řešte si to mezi sebou, ja na karbec nejsem. Mimochodem víčko má uhlík jen jeden :wink:
Ale je normální že to dělá rýhu do víčka-to i mně. Nic, řešte odborníci. Ale když to necuká a nic se neděje (krom te spotreby za kterou muze ledas co) tak bych to tak neresil.


9.6.08, 20:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
to, že to dělá rýhu rozhodně normální neni...víčko má být naprosto nepoškozený zevnitř...uhlíkama sem myslel kontakty zespoda víčka na zapalovací kabely...ale zpět k tématu..a to jaké použít součástky, kde a za kolik sehnat a jesi se dá vůlí zbavit...

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


9.6.08, 20:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 728
Bydliště: Sedlec (okres Litoměřice)
Příspěvek 
pjdefort píše:
to, že to dělá rýhu rozhodně normální neni...víčko má být naprosto nepoškozený zevnitř...uhlíkama sem myslel kontakty zespoda víčka na zapalovací kabely...ale zpět k tématu..a to jaké použít součástky, kde a za kolik sehnat a jesi se dá vůlí zbavit...


No tak mne to dela ryhu a jsem spokojenej :lol:
Jinak tady uz zezacatku byl seznam věcí. Máš k nim "škoda kod" takže stačí jen objednat ze škodovky


9.6.08, 20:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 317
Bydliště: Čáslav
Příspěvek 
Já dělal repasi celkem na 3 rozdělovačích z origo dílů, rozdělovač byl vždy jak nový bez vůlí. Jen pro informaci uvádím, cena originálních dílů na kompletní repasi mě vyšla na 465 Kč + cca 3h důkladné práce. Nová hřídel 285Kč, unášeč 92Kč, futra 60Kč, kolíček9Kč, 19Kč pružinky a ostatní drobnosti. Palec a víčko jsem měl z vlastních zásob. Repasi můžu určitě doporučit, pokud to uděláš dobře a z origo dílů, bude ti rozdělovač sloužit ja nový od Palu. Na svém autě má po repasi cca 31000 km a je stále supr bez vůlí. repliky a atrapy z číny a turecka rozhodně nekupovat!


10.6.08, 11:47
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
to sem chtěl slyšet, díky...a kde si díly nakoupil? někde u vás v mototechně???...a ty futra se řeknou v krámě jak? a ty ostatní drobnosti sou co? :-) to víš nevyznám se v tom tolik...tak ať tam jdu naučenej a řeknu jim všecko z patra :D

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


10.6.08, 13:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4693
Bydliště: Rokytnice u Přerova
Příspěvek 
pjdefort píše:
to sem chtěl slyšet, díky...a kde si díly nakoupil? někde u vás v mototechně???...a ty futra se řeknou v krámě jak? a ty ostatní drobnosti sou co? :-) to víš nevyznám se v tom tolik...tak ať tam jdu naučenej a řeknu jim všecko z patra :D
futra jou myslím poudra jinak si zkus napsat ty čísla podle tech by to mohli taky mít záleží kde to budeš kupovat no :wink:

_________________
Seat toledo 1.9 TDI 1996
Seat toledo 1.9 TDI 1998
T4 1.9 MTDI 1995 Long spotřebák
Včelař

Sháním vyjetý a vyfritovaný olej!


10.6.08, 19:13
Profil ICQ

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
takže řekněme půjdu do mototechny a jesi maj následující :

http://skoda-dily.cz/index.php?action=s ... 15.911.200
http://skoda-dily.cz/index.php?action=s ... 32.911.610
http://evv.cz/zbozi.php?co=detail&kod=6012650

počítám že ještě něco chybí, tak mě doplňte.. :-)

zas tady sem se dočet http://favoweb.skoda110r.cz/article.php?id=2 , že stačí vyměnit tu hřídel a čep a tim by měla bejt vůle pryč teoreticky...co vy na to?:-)

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


10.6.08, 19:48
Profil

Příspěvky: 317
Bydliště: Čáslav
Příspěvek 
Díly nakup v nějakých přímo Škoda-autodílech určitě se tam vyznají a budou je mít. Kupuj zásadně český originál, vydrží. Futro= pouzdro hřídele rozdělovače, je vymleté téměř vždy, má největší podíl na tom, že ti palec chytá o víčko. Unášeč = spojka rozdělovače, vetšinou je vymletá na pootočení, poznáš až rozděláš. Kolík bývá vymletý téměř vždy už po cca 60000km je tam vůle. Pružinky jsou vytahané až po cca 200000km, při koupi dej pozor na správný tip.Hřídel bývá vylezlá a vymletá. Při viditelném poškození cívky rozdělovače, nebo pokud má za sebou víc jak 100000 km, bych preventivně vyměnil i ji, od Bosche stojí cca 150 kč.


11.6.08, 12:13
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
tak to je vyčerpávající :-D to sem přesně chtěl slyšet...tak ti dík ;-) ještě se chci zeptat čim ten rozdělovač přimazáváte...čet sem nějakej olej 20W-20 ale tak je něco jinýho ještě? :-)

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


11.6.08, 13:16
Profil

Příspěvky: 317
Bydliště: Čáslav
Příspěvek 
Pokud budeš dělat tu GO, sežeň si vazelinu do ložisek, dej co nejvic půjde mezi pouzdra hřídele, mezi jednotlivé vymezovací podložky na hřídeli a na unášeč. Vršek – odstředivý a podtlakový regulátor promaž silikonovým olejem, nebo nějakým motorový – ale nepremazej.
Jinak při rozdělávaní rozdělovače si nezapomeň poznačit polohu asymetrického unášeče vůči palci.


11.6.08, 18:10
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
mám možnost sehnat nový rozdělovač za 870kč....po dotazech na prodejce mi bylo sděleno, že to je nějaká německá značka a prodává to pod originálním číslem...co si o tom myslíte že to bude zač?...

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


27.6.08, 08:48
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
tak..zeptám se uplně laicky..určitě tu někdo tohle popisoval, ale je tu toho tolik, že se radši zeptám znova...a to Jak správně nebo aspoň dočasně od oka seřídit předstih?...sehnal sem novej rozdělovač a chci ho jen prohodit za starej bez toho, abych s tim někam jel nechat to dělat...nemám stroboskop, nepoznám klepání ventilů a nic podobnýho..berte to jakože sem uplněj laik..jakože sem :D a dejte někdo polopatickej návod..jediný co vim, že s nim mám točit po povolení tý 10tky matičky za běhu s odpojenou podtlakovou regulací :-) myslel sem, že bych se pořádně kouk jak tam byl starej, vyndal ho a od oka nasadil do stejný polohy novej...

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


19.9.08, 12:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Vole, dyť sem ti to už několikrát říkal :evil:
Sundáš víčko s kabelama.
Otočíš motorem, na 4ku třeba, tak, aby se ta hvězdice byla přesně proti těm jejím protikusům magnetickýho obvodu.
Povolíš 10 klíčem šroubek pod rozdělovačem.
Vytáhneš rozdělovač.
Dáš tam novej a natočíš ho tak, aby to zase sedělo.
Nasadíš víčko.
Nastartuješ.
Když to nepoděláš, mělo by to bejt +- 2 stupně jako předtim.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


19.9.08, 12:45
Profil ICQ

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
lidi potřebuju akutně pomoct...vyměnil sem rozdělovač...přesně jak tu psal Nepér...všecko v pohodě...chci nastartovat a nechytne! :-( sakra to auto budu zejtra potřebovat a vůbec si to neškrtne...na poprvé to startovalo dlouho...pak jakoby se chytil ale okamžitě zdech...teď už ani ťuk...jen točim motorem...zkoušel sem různě pootáčet s rozdělovačem ale beze změny...poraďte sem zoufalej

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


19.9.08, 16:40
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
No já za tebou nepojedu, leda bych ti dal přes držku :D .
Mně to chytlo na první dotek, bitmap mi to dosvědčí 8) .

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


Naposledy upravil Nepér dne 19.9.08, 18:00, celkově upraveno 1



19.9.08, 17:59
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz