Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 22:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Další
 Chemer - Škoda 105L Vořech 
Autor Zpráva
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Když jsem dával ten novej termostat tak jsme zalomil ten jeden šroub jak jsem psal. Tak ty zbylý dva jsem utáhnul jen tak citovka dneska jsem se chystal je dotáhnout víc jelikož se oběvila prosáklá kapka. A co se nestalo. Ani jsem se nenadál a i když šel šroub docela dobře utáhnot tak se při tom utahování zase jeden zlomil. Nedělal jsem to sice momenťákem ale taky jsem to neutahoval něják moc... přijde mi jako by ty šrouby byly z papíru. Tak to chci zase o víkendu celý vyndat, odvrtat ten prasklej šroub a dát tam zase šroub s matkou kterej se dá krásně dotáhnout.
Jo a ještě mě štva jedna věc. Nejdřív se zdálo že motor se zahřívá už dobře. Ted ale kdy už jsme od výměny termostatu najel okolo 150 km se motor zahřeje na 65-70 stupnů a konec :evil: , když dosáhnu na státovce 75 stupnů tak jsem ještě docela rád :roll:


24.11.08, 16:59
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Oni sou tam z výroby měkkoučké šrouby pevnosti 5S, tak se nejde moc divit že prdnou.. :sick:

Není ta nízká teplota jen nepřesnost měření?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


24.11.08, 17:05
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
To si taky říkám, protože už fakt netušim jak to že se nezahřeje... Ještě třeba když jedu a motor má těch 70-75 stupnů a zastavim na benzínce abych natankoval, takže motor tak na 2 minuty vypnu, potom po zapnutí klíčku je teplota asi tak 82 tak si myslim že by to vlastně mělo ukazovat správně, třeba žiju v omylu ale myslim si že když motor je zahřátej a přestane se chladit tak na čidle musí bejt rozhodně o něco větší teplota....


24.11.08, 17:27
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jestli máš, tak zkus jiný budík i čidlo. :)

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


24.11.08, 17:28
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Šemik píše:
Jestli máš, tak zkus jiný budík i čidlo. :)

to je právě ten problém že nemám ani jedno.... i když budík bych si vlastně mohl půjčit, na zetoru 25 máme danej škodovkovskej


24.11.08, 17:32
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Ted jsem si vzpoměl že jsem zapoměl dodat jak děda poštěloval jednou dveře. Nastoupil do auta a aniž by za sebou zavřel dveře tak začal couvat do garáže. No už taky není tak bystrý jako dřív a když se auto zastavilo dveřma o zed garáže tak děda to pořádně oroštoval a začal zajíždět s daleko větší intenzitou. Dveře byly otevřený asi tak do 95 stupnů a děda vesele tlačil dál jelikož na vjezdu do garáže je schůdek a děda si nejspíš myslel že odpor klade právě on. Nakonec dveře nešly zavřít a díky bohu šlo vše vyřešit jen ručním narovnáním jelikož byly o dost níž a povolením a posunutím toho kolíku do kterýho se dveře zaklapnou o půl cm směrem do auta. Prostě dveře jsou držáky! :P


26.11.08, 21:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5224
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Příspěvek 
To je teda svatá pravda, v létě na louce mi dveře serval traktor se sekací lištou, v zimě na ulici tatra s pluhem... Vyřešily 3 podložky pod šrouby u pantů a vše OK... Akorát je musím někdy trochu vykitovat :wink:

_________________
Škoda 105L, r.v.1983
Peugeot 306 HDi Break


27.11.08, 08:48
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Dneska už chudák vořech vypadal tak otřesně špinavě že jsem se na něj vrhnul s houbičkou v ruce. Jelikož k přítelkyni si to valím po asi 30 let straré silnici kde je asfaltu už opravdu sporadicky, je v těhle mokřejších obdobích cesta na úrovni vypuštěného rybníka. Byla sice už zima až voda na autě přimrzala ale i přes totálně zmrzlé ruce mám z toho hned lepší pocit když auto zdobí odstín laku a ne bahna. Ještě jsem sundal mřížku a nainstaloval spešl karton čtverce :) před chladič abych zjistil co to udělá s chlazením.
Tady jsou nějáký fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


28.11.08, 17:24
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
to ti schvaluju, to seš můj člověk


28.11.08, 17:34
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Už dlouho jsme přemýšlel jak by na autě vypadaly bílá kola. Ted po projetí fora jsem objěvil pár vořechů s bílými a moc se mi to líbí takže po zimě je asi natřu nebo nastříkám na bílo, Nevím jestli je lepší natírání anebo stříkání nebo zda to vyje nstejno...


1.12.08, 12:38
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
jen tak tak že se nákup vešel
Obrázek


kdopak to byl na rybníku?
Obrázek


9.12.08, 21:55
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
hezčí to bude určitě nastříkaný, ale bílá, jak normálně mám tuhle barvu rád, tak na kolech je mě ososbně vyloženě proti srsti, a zvlášť ty když máš ty pokličky černý nech ty kola stříbrný prosím, tak to jezdilo i z továrny


9.12.08, 23:51
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
je pravda že si vždycky něco naplánuju, třeba nějákou uplně blbost jako že bych dal poklice na kola nebo že bych je natřel jinou barvou než tou stříbrnou ale až po době mi docvakne že mě jde převážně o to aby byl Vořech v origo stavu bez nějákých věcí co tam z výroby nebyly tak já fakt nevím :roll: ... už ty mlhovky a tunýlek na rádio jsou až až


10.12.08, 00:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4270
Bydliště: kousek od Tábora
Příspěvek 
Mazec s tím nákupem :lol: :lol: . To se mi ještě nestalo.

_________________
Škoda 120 L r.v. 1988 - 167 000 KM
Opel Vectra Sedan 1.6 16V r.v. 1996 - 268 000 KM
BMW E46 320D 110 kw touring r.v. 2002 - 266 000 KM


10.12.08, 18:37
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Tak mi přestalo fungovat počítadlo na tacháči :-(


15.12.08, 12:56
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz