Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 04:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Vodná pumpa 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Bydliště: Čaklov, okr. Vranov n/T SR
Příspěvek Vodná pumpa
Čaute.. tú dierku má každá pumpa??? a ak mi cez ňu vyteká chladiaca kvapalina stačí iba vymeniť tesnenie? A sú všetky pumpy zámenné?? Tie novšie majú iné lopatkové koleso (širšie) a ináč vyriešené tesienie.
[/img]Obrázek

_________________
Š 125L r.v.89


22.11.06, 15:41
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Jo, staci vymenit to kulaty gumovy tesneni s perem a bude to ok :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


22.11.06, 16:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Někdy je taky potřeba vyměnit to sedlo nebo jak se to jmenuje. Ta čelní plocha už může být špatná.

Pumpy měly dva druhy lopatek - vyšší a nižší. Ta nižší se používala někdy do roku 84, pak soudruzi usoudili, že to málo chladí a udělali lopatky větší. Zároveň je ale i větší díra v motorovém bloku, takže velký lopatky do malý díry nenacpeš. Menší lopatku do větší díry lze použít, já jsem tak jezdil celý loňský rok, ale jak bylo tepleji a jelo se víc jak 20km, tak to furt vařilo. Tehdá jsme zkusili úplně všechno, měnili jsme těsnění pod hlavou, termostaty a byla to taková blbost. Nakonec jsem koupil navou hřídel i vrtulkou a celý tento rok úplně v pohodě. Takže dát to tam jde, ale jenom jako nouzovku.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


22.11.06, 16:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Bydliště: Čaklov, okr. Vranov n/T SR
Příspěvek 
Neviem aký typ mám ja.. ale medzi telesom pumpy a blokom nieje taká asi 5mm podložka ktorá na otcovej 120-ke je. Takže by to mohla byť už tá s väčšími lopatkami nie?

_________________
Š 125L r.v.89


22.11.06, 16:25
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
JohnDeere píše:
Neviem aký typ mám ja.. ale medzi telesom pumpy a blokom nieje taká asi 5mm podložka ktorá na otcovej 120-ke je. Takže by to mohla byť už tá s väčšími lopatkami nie?


Tak ta je s většími lopatkami určitě, ale dělaly se s velkými lopatkami i s tou podložkou.

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


22.11.06, 16:27
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Bydliště: Čaklov, okr. Vranov n/T SR
Příspěvek 
Tak potom ok.. na jar vymením to tesnenie... teraz som tú dierku upchal:).. dúfam, že tá voda nedodrbe ložišká... v maznici mám tuku dosť, tak dúfam, že tam vodu nepustí. Z tej dierky totiž dosť vytekalo.... a počas chodu to kvapká na remenicu kľukovky a robí mi to bordel v motorovom priestore.. všetko ofrká :twisted: Do istej miery je to spôsobené určite chladiacou kvapalinou, lebo som to namiešal skoro do -40 a predtým som nepostrehol žiadne vytekanie.

_________________
Š 125L r.v.89


22.11.06, 16:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Martin píše:
Někdy je taky potřeba vyměnit to sedlo nebo jak se to jmenuje. Ta čelní plocha už může být špatná.

Pumpy měly dva druhy lopatek - vyšší a nižší. Ta nižší se používala někdy do roku 84, pak soudruzi usoudili, že to málo chladí a udělali lopatky větší. Zároveň je ale i větší díra v motorovém bloku, takže velký lopatky do malý díry nenacpeš. Menší lopatku do větší díry lze použít, já jsem tak jezdil celý loňský rok, ale jak bylo tepleji a jelo se víc jak 20km, tak to furt vařilo. Tehdá jsme zkusili úplně všechno, měnili jsme těsnění pod hlavou, termostaty a byla to taková blbost. Nakonec jsem koupil navou hřídel i vrtulkou a celý tento rok úplně v pohodě. Takže dát to tam jde, ale jenom jako nouzovku.


Ale nemoho ti to variť iba kvôli nízkej vrtuľke....škodovice do 84 jazdili bez problémov...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


22.11.06, 17:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
No jo, jenže já jsem měl nízkou vrtulku a větší díru v bloku, takže to honilo vodu naprd. Do roku 84 měli nízkou vrtuli, ale i nižší díru v bloku.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


22.11.06, 17:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Ja som ma r.v. 1979 a kym som tam nedal vyssiu vrtulku, boli problemy s chladenim. Sudruhovia v MB vedeli, preco zmenili vrtulku.


22.11.06, 21:18
Profil

Příspěvky: 30
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Me na moji r.v.87 odesla vodni pumpa a tak jsem na rychlo sehnal,pouze tu starsi s mensima lopatkama a take mela vetsi remenici a odjezdil jsem na tom cele leto bez jedineho vareni...

_________________
Škoda 120L r.v.87'


22.11.06, 23:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Když se jelo do těch 30ti kilometrů tak nic, ale jak byla delší cesta a vedro, tak to vyvařilo. A to sem jel po rovince mimo obec, takže zhruba 90km/h a nestíhalo to chladit.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


23.11.06, 08:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 30
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
tak to jsem važně neměl jediný problém s chlazením ani delší trasy a to jsem jezdíval i 200km,bez nějakého zastavení delšího 10 minut

_________________
Škoda 120L r.v.87'


23.11.06, 08:58
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz