Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26.10.24, 12:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Světla ve Felicii svítí málo 
Autor Zpráva

Příspěvky: 52
Příspěvek 
chlapi, jestli můžu poradit, je to sice trochu větší investice, ale když si koupíte přestavbovou univerzální sadu BiXenonů H4 8000K, tak budete určitě spokojeni,nedávno jsem si je namontoval a nemůžu si stěžovat


25.1.08, 23:08
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek 
Massy píše:
chlapi, jestli můžu poradit, je to sice trochu větší investice, ale když si koupíte přestavbovou univerzální sadu BiXenonů H4 8000K, tak budete určitě spokojeni,nedávno jsem si je namontoval a nemůžu si stěžovat

To máš pravdu,ale na druhou stranu,má to význam za ty prachy ? S touhle úpravou se vejdeš do 500 kč i s lepšími žárovkami.


30.1.08, 09:00
Profil

Příspěvky: 14787
Bydliště: Havířov
Příspěvek Světla ve felícii svítí málo
Už to tady někdo psal, ale taky neco přidám. Elektrice trochu rozumím, tak snad pomůžu. Je potřeba změřit napětí na žárovkách při maximálních otáčkách. Pokud je sotva 12V tak je to dost bídné. Většinou tam je ale asi 11,5V někdy i méně. Je to způsobeno hrozně dlouhými draty mezi altíkem a žárovkami. Mám sice fávo 94 ale tam to taky není žádná sláva. Kamarád má felícii a tam to je hrůza. Pomůže dát k předním světlům relátko, které spíná proud přímo od altíku, průřez drátu asi 2,5mm. Ten původní drát použít na napájení toho relé. Kostra relátka může být společná pro silovou část i pro napájení. Pak by mělo být napětí na žárovkách skoro jako na altíku, jen asi 0,5V ztráty.


3.2.08, 09:14
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 157
Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
Příspěvek Re: Světla ve felícii svítí málo
varok píše:
Už to tady někdo psal, ale taky neco přidám. Elektrice trochu rozumím, tak snad pomůžu. Je potřeba změřit napětí na žárovkách při maximálních otáčkách. Pokud je sotva 12V tak je to dost bídné. Většinou tam je ale asi 11,5V někdy i méně. Je to způsobeno hrozně dlouhými draty mezi altíkem a žárovkami. Mám sice fávo 94 ale tam to taky není žádná sláva. Kamarád má felícii a tam to je hrůza. Pomůže dát k předním světlům relátko, které spíná proud přímo od altíku, průřez drátu asi 2,5mm. Ten původní drát použít na napájení toho relé. Kostra relátka může být společná pro silovou část i pro napájení. Pak by mělo být napětí na žárovkách skoro jako na altíku, jen asi 0,5V ztráty.

No o tom se tady právě celou dobu pojednává.Už jsem rozeslal několik SZ o tom,jak na to. :)


4.2.08, 06:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10
Bydliště: Březůvky okr. Zlín
Příspěvek 
Realizoval jsem úpravu napájení H4 pomocí přímého napájení od baterky přes relé (2 ks). Dodržel jsem všechny rady, jak to popsal Milos. Celou "řídící jednotku" jsem přišrouboval na dva zbytečné šroubky na blatníku u baterky, kde jsem ji také přizemnil. Napětí na žárovkách se zvedlo o 0,6V a to jak prohlásil odborník je "sakra hodně". Teď konečně svítí felicia jak normální auto. Díky všem, kteří se mi snažili pomoci. Kdyby měl někdo zájem o fotku "řídící jednotky", rád se podělím.[/img]


15.5.08, 18:20
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
cekarna píše:
Realizoval jsem úpravu napájení H4 pomocí přímého napájení od baterky přes relé (2 ks). Dodržel jsem všechny rady, jak to popsal Milos. Celou "řídící jednotku" jsem přišrouboval na dva zbytečné šroubky na blatníku u baterky, kde jsem ji také přizemnil. Napětí na žárovkách se zvedlo o 0,6V a to jak prohlásil odborník je "sakra hodně". Teď konečně svítí felicia jak normální auto. Díky všem, kteří se mi snažili pomoci. Kdyby měl někdo zájem o fotku "řídící jednotky", rád se podělím.[/img]


zkus ještě altík 3 x M5 matka 13.95-14.09V můj poslední objev problém snad u každé feldy miloš


23.5.08, 19:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10
Bydliště: Březůvky okr. Zlín
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
cekarna píše:
Realizoval jsem úpravu napájení H4 pomocí přímého napájení od baterky přes relé (2 ks). Dodržel jsem všechny rady, jak to popsal Milos. Celou "řídící jednotku" jsem přišrouboval na dva zbytečné šroubky na blatníku u baterky, kde jsem ji také přizemnil. Napětí na žárovkách se zvedlo o 0,6V a to jak prohlásil odborník je "sakra hodně". Teď konečně svítí felicia jak normální auto. Díky všem, kteří se mi snažili pomoci. Kdyby měl někdo zájem o fotku "řídící jednotky", rád se podělím.[/img]


zkus ještě altík 3 x M5 matka 13.95-14.09V můj poslední objev problém snad u každé feldy miloš


No snad bys nemusel být tak stručný ? :)


23.5.08, 20:16
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
cekarna píše:
slovacek.milos píše:
cekarna píše:
Realizoval jsem úpravu napájení H4 pomocí přímého napájení od baterky přes relé (2 ks). Dodržel jsem všechny rady, jak to popsal Milos. Celou "řídící jednotku" jsem přišrouboval na dva zbytečné šroubky na blatníku u baterky, kde jsem ji také přizemnil. Napětí na žárovkách se zvedlo o 0,6V a to jak prohlásil odborník je "sakra hodně". Teď konečně svítí felicia jak normální auto. Díky všem, kteří se mi snažili pomoci. Kdyby měl někdo zájem o fotku "řídící jednotky", rád se podělím.[/img]


zkus ještě altík 3 x M5 matka 13.95-14.09V můj poslední objev problém snad u každé feldy miloš


No snad bys nemusel být tak stručný ? :)


musíš chodit i do elektriky, měl jsem doma snad 12 altiků a pustil se do GO jejich hlavní nemocí jsou tři matky M5 přes které jde mínu kostra, demontuješ altík, dáš do svěríku za zadní dekl, u ventilátoru povolíš ty dlouhé M6 vzadu na deklu povolíš 3xM5 1xM6 a sděláš relátko zadní dekl majzlíkem pomalu dokala vyklepáváš až je venku na diodovém můstku utáhneš 3xM5 vše složíš a pokud je relátko OK, jednoduše se tá poznat i nat že ho připujíš na napětí a skratuješ šroubobákem uhlíky a ty musí jiskřit, pak měříš při zapnutých spořebičích 13.9-14.02V a taky svítíš :idea: :D miloš


24.5.08, 10:40
Profil

Příspěvky: 2
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Světla ve Felicii svítí málo
Milos píše:
tope píše:
cekarna píše:
Světla ve Felicii svítí málo, což je známé. Výměna žárovek je jedním z řešení, ale mám základní otázku, kolik má být napětí na žárovce když svítí ? Jak lze podepřít regulátor, aby na ní bylo 14V, jak jsem míval na Žigulovi ? To bylo aspoň světlo na jakékoliv H4.


Já jsem na žárovce u Feldy naměřil 12,7 V a světlo nic moc. Někdo tu doporučoval žárovky :
http://www.ps-svetelnezdroje.cz/katalog ... -megalight
Jsem spokojen, svítěji fakt dobře. Stopětka mi sice svítí líp, ale tam mám na žárovce 14.2 (v otáčkách)

A v tom je právě ten problém :roll:


Tak přesně tyhle žárovky jsem koupil asi před rokem a pořád to svítí mizerně. Světla mám seštelovaná odborně a oproti favoritu (a třeba i staré 105L) je to vážně bída. Zkusím Vaše rady a uvidím.
Mimochodem naše felina je 94. ročník a mám možnost se čas od času svézt víceméně tou samou a tam je vše v pořádku. Štve mě to o to víc, že tam jsou obyč H4 a přesto to svítí nesrovnatelně s uvedenýmy Tungsram + 60% :-/


9.11.08, 21:03
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 400
Bydliště: u Hostýnských vrchů
Příspěvek 
Massy píše:
chlapi, jestli můžu poradit, je to sice trochu větší investice, ale když si koupíte přestavbovou univerzální sadu BiXenonů H4 8000K, tak budete určitě spokojeni,nedávno jsem si je namontoval a nemůžu si stěžovat


Nechcu dělat chytrýho, ale nemáš senzory naklápění, tudíž oslňuješ protijedoucí řidiče, to jen abys věděl (možná to víš). Jinak se mi to taky líbí, mám pořád jen H4 super white a od té doby, co mi na technické rejpal do štelováku, tak mi to svítí pár desítek cm před auto :lol:

_________________
Pássovec AFN varoš
EX: felda AEE

diagnostika koncernu, resety, nastavení, opravy VW HEX-CAN i KKL, 2x2


2.1.09, 09:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2136
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Massy píše:
chlapi, jestli můžu poradit, je to sice trochu větší investice, ale když si koupíte přestavbovou univerzální sadu BiXenonů H4 8000K, tak budete určitě spokojeni,nedávno jsem si je namontoval a nemůžu si stěžovat



no nevim co ja sem čet po netu tak xenony i když jde o tuhle přestavbovou sadu do H4 je do auta ktere nema pro xenony uzpusobene světla nepovolena. Chtěl sem si to taky upravit, proto sem si to čet a kromě toho že když máš xenony tak prý musíš mít ostřikovače světel, tak prostě na technicke by ti tohle měli dát jako nepovolenou upravu....zkusim najit ten članek kde je to psane....

_________________
minulost : Elvírka - felicia glxi 95, 1.3bmm, červená tmavá+14" atlanty
nyní: peugeot 406 sedan, 1.8 16V Mistral, modrá metla


2.1.09, 09:45
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
ne jenom ostřikovače světel musíš mít automatický naklápění což je hafo čidej na nápravách

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


2.1.09, 09:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2136
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
zajimave že se o tom nikde nezmiňujou u těch přestavbových kitů....že ti auto vůbec musí splňovat nějaké podmínky a přitom je jich dost a celkem zásadních

_________________
minulost : Elvírka - felicia glxi 95, 1.3bmm, červená tmavá+14" atlanty
nyní: peugeot 406 sedan, 1.8 16V Mistral, modrá metla


2.1.09, 10:03
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
přece tam nebudou psát důvody aby sis to nekoupil :D

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


2.1.09, 10:06
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 400
Bydliště: u Hostýnských vrchů
Příspěvek 
souhlasím se sádrou, hold kšeft je kšeft

_________________
Pássovec AFN varoš
EX: felda AEE

diagnostika koncernu, resety, nastavení, opravy VW HEX-CAN i KKL, 2x2


2.1.09, 11:37
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz