Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 03:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Felicia 1,6 - za studena nejde nastartovat 
Autor Zpráva

Příspěvky: 35
Příspěvek Felicia 1,6 - za studena nejde nastartovat
Mám následující problém :
Felicia 1,6 po výměně následujících dílů : startér, věnec, čidlo teploty, zapalovací cívky, zapalovací kabely, svíčky, byly zkontrolovýny rozvody, a ta nestie nejde za studena natočit. Jakmile pustím klíček, sepne se elektrika, palivové čerpadlo natlakuje, začnu startovat, startér točí jak divý a nic!!! Jakmile ale přestanu točit startérem, tak ta potvora chytne. Nevím si s tím prostě rady. Pomůže někdo nějakou radou. Díky. RAAL


13.11.06, 20:04
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
zkusil bych baterku s někým aspon vyměnit, třeba ti dává při startu nízké napětí, ono to točí, čerpadlo jede, ale palivo to nedává, přijít se na to dá tak, že proměříš baterku zátěžovým testérem, já ho mám, ale nikde jsem ho běžně neviděl, pak sděláš kabely VN a připojíš na ně další svíčky, ty původní tam necháš, vyšroubuješ vstřikovací lištu a uvidíš hned co tomu chybí při startu jestli palivo nebo jiskra miloš


14.11.06, 19:45
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
zkusil bych baterku s někým aspon vyměnit, třeba ti dává při startu nízké napětí, ono to točí, čerpadlo jede, ale palivo to nedává, přijít se na to dá tak, že proměříš baterku zátěžovým testérem, já ho mám, ale nikde jsem ho běžně neviděl, pak sděláš kabely VN a připojíš na ně další svíčky, ty původní tam necháš, vyšroubuješ vstřikovací lištu a uvidíš hned co tomu chybí při startu jestli palivo nebo jiskra miloš

Baterku jsem dal novou. Kdyz startuji s pomocnym zdrojem, chytne bez problemu. Jeden fakt, co mne jeste napdl je ten, ze pri startu kope starter, a na svice ze zacatku neni jiskra. RAAL


14.11.06, 20:14
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
jestliže ti kope starter kdoví co tam máš za předstih, zkus volmetrem změřit jaké máš napětí při startování, nevím jak 1.6, ale MPi pod osum voltů točí, čerpadlo jede a palivo ani jiskra nejde, to jsem měl nedávno, mně se ten tvůj akumulátor nelíbi, co je nové nemusí vždy fungovat, zvlášt když potřebuješ pomocný zdroj a předstih se ladí na přístroji VAG tuším 1300 otáček 6-7 stupnů stroboskopem miloš


15.11.06, 13:12
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
jestliže ti kope starter kdoví co tam máš za předstih, zkus volmetrem změřit jaké máš napětí při startování, nevím jak 1.6, ale MPi pod osum voltů točí, čerpadlo jede a palivo ani jiskra nejde, to jsem měl nedávno, mně se ten tvůj akumulátor nelíbi, co je nové nemusí vždy fungovat, zvlášt když potřebuješ pomocný zdroj a předstih se ladí na přístroji VAG tuším 1300 otáček 6-7 stupnů stroboskopem miloš

Oěřeno, zkontrolováno, sedí. RA


15.11.06, 17:04
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek 
raal píše:
slovacek.milos píše:
jestliže ti kope starter kdoví co tam máš za předstih, zkus volmetrem změřit jaké máš napětí při startování, nevím jak 1.6, ale MPi pod osum voltů točí, čerpadlo jede a palivo ani jiskra nejde, to jsem měl nedávno, mně se ten tvůj akumulátor nelíbi, co je nové nemusí vždy fungovat, zvlášt když potřebuješ pomocný zdroj a předstih se ladí na přístroji VAG tuším 1300 otáček 6-7 stupnů stroboskopem miloš

Oěřeno, zkontrolováno, sedí. RA

Dnes jsem zase strčil hlavu do motoru, a zjistil jsem nasledujici. Pokud startuji pres spinacku, nebo i primo na starteru, system mi nehaze jiskru. V momente, kdy skoncim se startovanim, tak mi motor jiskru hodi. A je to v rukach bozich, jestli motor chytne nebo ne. Skutecne nevim, co s tim. RAAL


16.11.06, 20:21
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
přejdi do elektriky najdi si tam kontakt na vopaje, pavel od jihlavy to je odborník na elektriku, jestliže máš při startu na baterce min 9V, zapneš klíček do první polohy a na starter kontkat 50 přivedeš proud a neháže to jiskru, tak pomůže jedině schémátko elektroinstalace a začít pátrat, myslel jsem si že by to mohlo být ve spínačce, ale ten kontak 50 to vylučuje, jak jsem psal měl jsem to na 1.3MPi a bylo to baterkou, ale u 1.6 to nevím miloš


19.11.06, 12:02
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544
Bydliště: Praha
Příspěvek 
zkus zkontrolovat ukostreni vseho protoze ubytky napeti na tom problemu ma za nasledek ze neni napeti na otevreni vstriku


26.11.06, 12:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 35
Příspěvek 
fert.j píše:
zkus zkontrolovat ukostreni vseho protoze ubytky napeti na tom problemu ma za nasledek ze neni napeti na otevreni vstriku

Tak jsem nakonec zjistil, ze byl posunuty předstih z nějakých 5 na 18. Přitom je zarážející, že majitel s autem nic nedělal, a neví jak se mohl přestavit. Přijde mi to jako divočina. RAAL


26.11.06, 20:50
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
jak jsi zjistil ten předstih a při kolika otáčkách? miloš


27.11.06, 08:22
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
jak jsi zjistil ten předstih a při kolika otáčkách? miloš

Na VAGU při 1800 ot. A mneníé to z mojí hlavy. RAAL


27.11.06, 12:17
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
na wag com 2000 je to přesně 1300 otáček to tam zvedne ten program a pak lampou 6-7 stupnů. mně to jen neleze do hlavy, žes třeba neslyšel nadměrně ventily, při akceleraci, já ty 1.6 dělám tři a co se uvolnil trh, tak se snima roztrhl pytel, tak mám zájem zejména o záhady, že právě píšeš že ti to neházelo jiskru a po úpravě předstihu o 12 stupnů to jede, protože jestli je předstih 0 nebo 60 stupnů, tak by měla jiskra proběhnout vždy, poslední dobou se nedivím ničemu miloš


27.11.06, 12:59
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
na wag com 2000 je to přesně 1300 otáček to tam zvedne ten program a pak lampou 6-7 stupnů. mně to jen neleze do hlavy, žes třeba neslyšel nadměrně ventily, při akceleraci, já ty 1.6 dělám tři a co se uvolnil trh, tak se snima roztrhl pytel, tak mám zájem zejména o záhady, že právě píšeš že ti to neházelo jiskru a po úpravě předstihu o 12 stupnů to jede, protože jestli je předstih 0 nebo 60 stupnů, tak by měla jiskra proběhnout vždy, poslední dobou se nedivím ničemu miloš

To je to, co taky nechápu. Je fakt, že jsem tu feldu odpiuskal, neměl jsem na ni čas a potažmu náladu, dělali to v servisu, nemuzu jmenovat, a tohle mi tvrdi, ze byla zavada. Ale mi to do palice nejde. Na druhou stranu si s tim hrali 3 dni. Takze bud kecaj, anebo ja jsem mimo misu. RAAL


27.11.06, 18:32
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
já to už chápu, prostě se v tom 3m dny hrabali až to jelo,zkoušeli všechno a čím to bylo ani možná neví třeba nějaký kontakt, ukostření, relátko, tyto výsledky mívám taky, proto říkám elektrika to není jen tak, to už je věda miloš


28.11.06, 08:34
Profil

Příspěvky: 35
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
já to už chápu, prostě se v tom 3m dny hrabali až to jelo,zkoušeli všechno a čím to bylo ani možná neví třeba nějaký kontakt, ukostření, relátko, tyto výsledky mívám taky, proto říkám elektrika to není jen tak, to už je věda miloš

Jenže for, je v to,. že ta felda stále kope a přestala opět startovat. A to stála na dvoře. RAAL


28.11.06, 18:15
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz