Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Palivová nádrž a věci okolo 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Bydliště: Praha
Příspěvek Palivová nádrž a věci okolo
Mám pár dotazů :

Kolik litrů má palivová nádrž ve Favoritu?

A pak takovej problémek,ale spíš je to normoš věc...Když nemám moc benzínu,tak při brždění,zrychlování,zatáčení se mi kinklá ručka palivoměru...Ale to je normální,páč se benzín v nádrži přelejvá ze strany na stranu a tak to takhle chybně měří...A i normálně se mi občas ručka hejbá,kinklá...S tim se asi moc dělat nedá ne?

A poslední dotaz je,kolik cca km jde najet na rezervu?Opravdu jen orientačně,páč závisí na stylu jízdu atd...

Díky


28.11.06, 16:31
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 258
Bydliště: Bohdaneč u Zbraslavic
Příspěvek 
Nikdy jsem nezkoumal kolik má nádrž obsah - odhaduju 45 litrů, ale odzkoušel jsem si kolik ujedu na rezervu akolik když už hladový světlo ani nezhasne. Po několika procházkách k benzínce teď vozím sebou 5 litrů v kanystru. A že se ručka klinká je snad normální, plovák je od slova plavat a plavat lze jen po povrchu a povrch se vlivem setrvačnosti mění. Zabráníš pohybu ručky pokud budeš udržovat pořád plnou, plovák bude opřený o vrch nádrže a ani se nehne.

_________________
___________________
|^^^^^^^^^^^^^^| ,, _\_
|**** PARADIO***** '|""";.||.___.
|_..._...______==== ___|__|..., ] |
"(@ )'(@ )""""*|(@ )(@ )*****(@)
Škoda 120GL 1987 - VW PASSAT 1.8T/110kW


28.11.06, 17:35
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192
Bydliště: okolí Prahy
Příspěvek 
Podle chytry knizky ma Favo nadrz na 47 l. Me se treba u Fava pohybuje rucicka palivomeru mezi 1/4 a 1/2 stavu nadrze, at mam plnou nebo uplne prazdnou. Resim to tak, ze sleduju km na dennim pocitadle a jakmile se blizi 600, tak radsi jedu k pumpe. Pro jistotu s sebou ale porad vozim 5l benzinu v kanystru. Cim to muze byt, ze ta rucicka blbe ukazuje? Ze by se tam ten jezdec v palivomeru sekal mezi zavity odporoveho vinuti? Tohle delaly starsi palivomery(mam r.v. 90), u novejsich v MB trochu zmenili tvar toho jezdce-nemel na konci rohy, ale radius. Muze to byt tim?


28.11.06, 21:12
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Mě to teda vydrží něco přes 500km a tankuju obvykle 44l... asi umíš líp jezdit :)
K tomu kinklání ručičky...
Možná je v háji reostat na palivoměru, ale to by spíš vynechávalo úplně, aby to tolik nelítalo, je ručka palivoměru nějak tlumená, nevím, jestli magneticky, vzduchově, nebo třeba nějakou viskózní vazelínou... takže je možný, že to tlumení netlumí (vyschla vazelína).

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


28.11.06, 21:30
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz