Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 23:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Další
 PJDefort - Škoda Favorit 135LX r.v. 1993 
Autor Zpráva
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
http://smapy.cz/#x=134555180@y=13696815 ... (fast,toll):obec%20Teplice,%20okres%20Teplice%3Evamberk tak to bohužel. No kdyby sis to rozmyslel tak dej vědět.

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


10.1.09, 13:37
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


Naposledy upravil PJDefort dne 3.4.09, 12:31, celkově upraveno 1



15.1.09, 22:14
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
řešim takový menší dilema...jaká značka těsnění pod hlavu se dávala v prvovýrobě?...mám problémy s ubejvající vodou a ne zrovna malym bílym dýmem z vejfuku...tohle sou ale jediný příznaky, co by možná tomu špatnýmu těsnění napovídali...teď tam vykukuje nápis TEMAC, ale to chci právě zjistit, jesi se tam nedávalo už ve fabrice...

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


26.1.09, 16:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 658
Příspěvek 
Do Favoritu se daval Elring, do Felicii nevim, ale jako originalni n.d. se prodava Temac, takze uz ho mas nejspis meneny.

_________________
Škoda Favorit Felicia Fabia Octavia Golf Mondeo Clio - kočkopes.

Whoever lays hands upon me to govern me, is an usurper, a tyrant and I declare him my enemy!


26.1.09, 16:28
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
malá bezvýznamná aktualizace...

včera dostal novej olej - zkoušim zázračný Super Turbo M7ADSIV, tak sem zvědav a filtr konečně MANN a AQ letělo...hned sem to dnes ráno zdokumentoval-myslim, že rozhodně lepší než s AQčkem, který tam mám mezi staršíma videama... http://www.youtube.com/watch?v=l2U7yUubVVA ...už sem spokojenej :-) jinak se ještě chystám na výměnu gufera u řemenice, včera sem to zespoda pořádně utřel a vanu utáhnul, skoro všechny šrouby šli dotáhnout i rukou jak to bylo volný...a vyměnil sem gumový závěsy vejfuku pro dobrej pocit, ty původní už byli hodně zteřelý...
Obrázek

potom to ubejvání chladící kapaliny co sem tu zmínil, bych řek má za příčinu zřejmě propouštějící kohout topení-jak doleju nádržku tak do půlky, tak to časem klesne na minimum a na minimu se už drží bez dalšího klesání a pod kohoutem je to mokrý...tudíž to vidim na topení z felicie, než měnit kohout a navíc stejně nejde 1. stupeň topení a ta dvojka je někdy holt moc :D

jinak mi to vesele kvete, ty lemy budou po zimě pro ostudu, uvidim až se to bude mejt...v nejbližší době mi přijde rozpěra mezi přední tlumiče, tak sem zvědavej na rozdíl a tedy začít pomalu shánět to felda topení...

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


17.2.09, 15:05
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
Dnes mi přišla duralová rozpěra...namontovat šla celkem v pohodě, teda musel sem jednu stranu přizvednout, ale pak už tam zaskočila hned...akorát si nějak nejsem jistej, že až koupim topení z felicie, že ho tam nacpu...Už teď je ta rozpěra na tom topení namáčklá...co myslíte? Narvu ho tam pak? Jinak ještě sem si sehnal AKIN, sice je kvůli automatu na světla zbytečnej ale....

Obrázek Obrázek

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


20.2.09, 16:50
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Co je to ten Akin?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


20.2.09, 16:50
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
to je řvoun, kterej protivně píská, když zapomeneš zhasnoust světla


20.2.09, 16:54
Profil ICQ

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
Šemik píše:
Co je to ten Akin?


upozornění na rozsvícený světla...ale ne nějaký obyč, že otevřeš dveře a řve...u tohodle, pokud máš zaplý zapalování, tak nepíská..až po vypnutí klíčku a otevření dveří :) měl to každej Favorit od 8/93

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


20.2.09, 16:56
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
tak včera sem měl výlet u p.Kratochvíla a zatim spokojenost..velice milej pán, kterej si povídá, řiká podrobně přesně co dělá a je levnej a šikovnej...

souhrn toho co udělal a já si pamatuju-vyměnil objemovej ovladač,těsnění víka a obohacovače, membránu akcelerační pumpičky, dvě nějaký hadičky a jehlovej ventil..seřídil mezeru přívery, snížíl vstřikovaný množství akcelerační pumpičky na minimum, seřídil bimetal sytiče + šroub zrychlenýho volnoběhu, vyměnil hlavní trysku 1. stupně za 90mm místo původní 92.5, komplet vyčistil, zkontroloval všechny trysky a vzdušníky na stolici, zkusil těsnost obohacovače, 3x zkusil hladinu plováku (prej mu choděj čínský jehlový ventily, tak radši..), obrousil stupňovitou vačku aby dřív vypínal sytič (tohle vše automaticky, krom tý trysky 1. stupně-to sem mu řek že chci na spotřebu)...možná toho bylo víc už se nepamatuju..seřízení 150, materiál 400...jako bonus mi dal originál novej odbublinkovávač do zásoby a tu trysku 92.5 kdyby se zdálo, že to jede hůř..výsledek?..sytič konečně funguje přesně jak má, konečně je tam zvýšenej volnoběh..auto akceleruje a jede podle mýho pocitu stejně, největší pocit zrychlení je při přišlápnutí plynu na zem kolem 2500 otáček a zahřátym motoru na 3jku, to se dá říct na favorita, že letí...sem mooc zvědavej na spotřebu jestli konečně spadne z těch strašnejch 10L/100km...jesi ne, tak už vážně nevim čim by to mohlo bejt..jinak podložka pod karbem byla krásná až mě to překvapilo..

Obrázek Obrázek Obrázek

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


12.3.09, 15:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
1.kurenie s feldy je hore posunute asi o 15mm dozadu. Takze ledva pasuje do otvoru v kapote. S rozperou teda problem nebude.
2. daj si pozor aby ti neodpadol vyfuk.
Tiez som menil tie gumy (stare boli poraskane, ale vpohode), a po 3 mesiacoch som uz suchal vyfuk po asfalte.:evil:
Odvtedy gumene veci len v skoda balickoch zo salonu.
3. gratulujem k repasu karbu. :D

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


12.3.09, 16:57
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
Poslední dobou už mě docela začíná štvát jedna věc a tou je hluk..Včera sem jel s kamarádem, kterej má 136X, tudíž taky karbec, ventily se snad nikdy neseřizovaly, údržba spočívá jen ve výměně oleje a vzducháče, najeto má asi 120kkm a krásně přede, hlavně při jízdě se to s tim, co mám já nedá srovnávat..je to fakt tichoučký..přijde mi, že u mě to zní jak nějaká popelnice po víc jak 200kkm...hlavně kolem 2500 to začíná bejt za jízdy celkem slušně hlučný, což ale po asi 3500 zase přestává a je to takový normální..jinak na volnoběh je to celkem tichý, ale pořád tam je ten klepavej zvuk jakoby kov na kov, což sem jinde neslyšel...ventily sou seřízený před asi 4500km a jak sou na tom rozvody nemám tušení...jde mi o to proč mám zvuk takovej, když vidim, že i karbec může znít sametově...nějaký typy a názory?...pro ukázku zde..akorát nevim proč se to tak seká po nahrání na youtube..

http://www.youtube.com/watch?v=NccN0DCBX4M

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


20.3.09, 14:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
No ten zvuk je docela děsivý. :? Není na vině rozdělovač nebo alternátor?

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


20.3.09, 17:59
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
gokralik píše:
No ten zvuk je docela děsivý. :? Není na vině rozdělovač nebo alternátor?


rozdělovač je novej, dělalo to před i po..alternátor nevim..že by drhli ložiska?..dobíjí normálně..takovejhle zvuk to má od koupi...nikdy nebyl žádnej problém..když koukám na to video, tak mi to přijde horší než to v reálu je..to by ste se museli projet no :)

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


Naposledy upravil PJDefort dne 20.3.09, 18:16, celkově upraveno 1



20.3.09, 18:13
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Mě se ten zvuk zdá jako dobře neseřízené ventily a původní rozvoďák..

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


20.3.09, 18:16
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 372 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz