Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Koupě auta 
Autor Zpráva

Příspěvky: 8
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Koupě auta
Zdravím všechny členy fóra!
Potřebuji informace,jak mám postupovat,když od někoho kupuji vozidlo:Kdyby při cestě od prodávajícího došlo k nehodě jak by se to řešilo s pojistkou tzn.jestli by bývalý majitel neměl nepříjemnosti.
Dále:Až budu vůz přihlašovat na sebe tak jestli auto jednoduše přehlásím nebo zda bývalý majitel musí odhlásit auto ve svém okrese nebo kraji.
Předem mockrát děkuji za odpovědi.


20.1.06, 19:49
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Samozřejmě, že to musí bývalý majitel odhlásit. A v tomto okamžiku by nejspíš měl již nový vlastník uzavřít pojistku na své jméno a tak by žádné nepříjemnosti rozhodně neměly vzniknout. Pokud vozidlo poté dostane nové značky, jen se nahlásí pojišťovně změna.


20.1.06, 21:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
přesně tak, auto se musí odhlásit a nahlásit jméno nového majitele, to se zapisuje do TP, pokud je používán ještě ten starý. Ale to už je jedno jaký, prostě auto nemůže mít dva vlastníky tímto způspobem nahlášené. Auto nepřihlásí, pokud nepředložíš pojistku. Takže o nic nejde. Pokud pojedeš autem domů a není ještě přehlášené, jeho pojistka stále platí, takže se opět nic neděje, protože povinné ruení se nedá vypovědět dříve, než se auto odhlásí, nebo není sešrotováno.

_________________
J.


20.1.06, 22:18
Profil

Příspěvky: 212
Bydliště: Praha, Ostrava
Příspěvek 
Co když jsem auto odhlásil na nového majitele, ale ten si ho už nepřihlásí? Nebydlí totiž na uvedené adrese (kam jsem posílal velký TP)? Na koho je psané? Na mě? Já ho ale odhlásil. Nebo na něj, když ho ale nepřihlásil...? nebo na nikoho?


21.1.06, 00:05
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Důležité je mít podepsanou kupní smlouvu, kde jsou uvedená jeho data, pokud možno i rodné číslo, ale to nevím, jestli je právně možné, tak aspoň datum narození a číslo občanky. Jestli si on nic nepřihlásí Tě nemusí bolet, pokud máš auto odhlášené a udal jsi jeho adresu... Měl jsem stejný případ, s tím autem jezdil 3 roky, nakonec ho nějak zrušil a nic se nestalo... Jestli na té zdrese nebydlí neřeš, ale v TP už musí být zapsán jako budoucí majitel...

_________________
J.


21.1.06, 00:30
Profil
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Důležité je mít podepsanou kupní smlouvu, kde jsou uvedená jeho data, pokud možno i rodné číslo, ale to nevím, jestli je právně možné, tak aspoň datum narození a číslo občanky. Jestli si on nic nepřihlásí Tě nemusí bolet, pokud máš auto odhlášené a udal jsi jeho adresu... Měl jsem stejný případ, s tím autem jezdil 3 roky, nakonec ho nějak zrušil a nic se nestalo... Jestli na té zdrese nebydlí neřeš, ale v TP už musí být zapsán jako budoucí majitel...


Kupni smlouvu s jeho udaji mam. Takze diky.


21.1.06, 16:30
Příspěvek 
u nas to prebiehalo nasledovne , kupna zmluva vs peniaze a nasledovne prevzatie auta , nasledovalo vybavenie poistenia/predbezna zmluva o zmluve , prepisanie auta na mna za pritomnosti majitela koli overeniu udajov , novy TP a vybavenie zmluvi poistenia uz ako na mna/majitela vozu ...


17.2.06, 17:31
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz