Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 08:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Volnoběh Favorit '90 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek Volnoběh Favorit '90
Zdravím, mám Favorita rv 90 a chcípe mi na volnoběh teď od středy po asi dvoudenní odstávce. Stál mě z důvodu spodního dílu spínací skříňky, kterou jsem vyměnil, jelikož mi byla nějaká špatná a musel jsem hrkat s klíčem v zámku aby nastartoval. Nevím jestli to je z tohoto důvodu (kabely jsem dal přesně tak, jak byly na té původní). Dal jsem nabít baterku a druhý den ráno nastartuji a jel jsem na benzínku. Vše v pořádku protože ve chvílích, kdy motor jel na volnoběh (sešláplá spojka při přeřazování, zastavování se spojkou,..) udžoval sitič motor ve vyšších otáčkách kvůli chladu, ale jakmile se motor ohřeje a sitič vypne tak motor okamžite na volnoběh chcípne. udělá i za studena když prošlápnu plyn na podlahu a nechám spadnout, z toho pokesu otáček se už nevyhrabe. Nikdy jsem s ním takový problém neměl a před výměnou bylo vše v pořádku, tak se domnívám že za to může ta nová spodní část spínací skříňky. nevíte někdo co s tím? Nedá se s tím jezdit. Děkuji za pomoc


27.12.06, 00:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
Asi si nedopatřením vypojil z oříšku-viz to co si měnil na spodní straně spínačky jehlu volnoběhu.Máš teďka zavřený volnoběh,tak ti nepracuje volnoběh....nějakej drát tam ještě bude klimbat...najdi ho tedy a zpoj na patnáctku.... :wink:


27.12.06, 00:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
patrik-hp píše:
Asi si nedopatřením vypojil z oříšku-viz to co si měnil na spodní straně spínačky jehlu volnoběhu.Máš teďka zavřený volnoběh,tak ti nepracuje volnoběh....nějakej drát tam ještě bude klimbat...najdi ho tedy a zpoj na patnáctku.... :wink:

jeden mi tam vypad, ale nastesti to byl kabel od autorádia (zapojil jsem to tak aby do nej sel prod po nastartování (osobní důvody)) ale pokud mi vypad jeden tak ten druhej mi asi vypad taky. zatím díky. juknu na to zítra a dám vědět. koukám se teď na ten starej a konektory P, 15, 16, 30 a 50. 15 a 30 dvojitý fastony. co to je ten oříšek prosim? ta druhá část spínací skříňky s konektorama? nevím. nejsem auto mechanik a auto kutil. ale dik


27.12.06, 00:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
morfik píše:
patrik-hp píše:
Asi si nedopatřením vypojil z oříšku-viz to co si měnil na spodní straně spínačky jehlu volnoběhu.Máš teďka zavřený volnoběh,tak ti nepracuje volnoběh....nějakej drát tam ještě bude klimbat...najdi ho tedy a zpoj na patnáctku.... :wink:

jeden mi tam vypad, ale nastesti to byl kabel od autorádia (zapojil jsem to tak aby do nej sel prod po nastartování (osobní důvody)) ale pokud mi vypad jeden tak ten druhej mi asi vypad taky. zatím díky. juknu na to zítra a dám vědět. koukám se teď na ten starej a konektory P, 15, 16, 30 a 50. 15 a 30 dvojitý fastony. co to je ten oříšek prosim? ta druhá část spínací skříňky s konektorama? nevím. nejsem auto mechanik a auto kutil. ale dik



Oříšek jj,....ten konektorovej bazmek :D :wink:


27.12.06, 00:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
mno
ted jsem na to vlez
jeden klimbajici drat jsem nasel ale 15 mam plnou (jeden je od auta a druhej na rádio), tudiz vyndal jsem konektor z radia, a hodil tam ten klimbajici, nastartoval a auto neslo chcipnout. chcipl jsem tak ze jsem proslapl plyn - tudiz zavada neodstranena.

volne konektory mam na 15,30 a P
jiny volny nejsou, mam to zkusit strčit na 30 nebo P?

nevim si rady


28.12.06, 18:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
nemuze mi nekdo poradit z lidi co tu jsou? specha to a ja si fakt nevim rady, nechci to zapojovat nekam kam to nepatri abych neco neoddelal... :|


28.12.06, 18:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Nevim jesi ti poradim ale muzes si vzit pomocnika kterej bude poslouchat u karbecu a ty zapnes zapalovani a timhle volnym dratem brnkni o nakej volnej konektor, kterej je pod napetim, u karbecu by to melo cvaknout. (pokud ano, tak je to spravne a nic bys pak nemel odpalit)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


Naposledy upravil Matthes dne 28.12.06, 19:00, celkově upraveno 1



28.12.06, 18:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
Matthes píše:
Nevim jesi ti poradim ale muzes si vzit pomocnika kterej bude poslouchat u karbecu a ty zapnes zapalovani a timhle volnym dratem brnkni o nakej volnej konektor, kterej je pod napetim, u karbecu by to melo cvaknout.

kdyz jsem ten vypadlej kablik daval na ten 15 faston tak cvaklo nejaky relatko. to bylo vse, pak uz neslo chcipnout


28.12.06, 19:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
15 konektor spíná +12V po startu motoru tusim. proto jsem tam mel to rádio. jestli dela 30tka opak nevim.


28.12.06, 19:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Pokud je diagnoza spravna tak by ta civka na volnobeh mela byt aktivni pokud je zapnuty zapalovani. Ze to neslo chcipnout - neni tam nekde slus :shock:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


28.12.06, 19:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
Matthes píše:
Pokud je diagnoza spravna tak by ta civka na volnobeh mela byt aktivni pokud je zapnuty zapalovani. Ze to neslo chcipnout - neni tam nekde slus :shock:
neslo to chcipnout az po zapojeni toho vypadleho na 15. predtim to na stare spinacce fungovalo tak jak ma


28.12.06, 19:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
marně na netu hledam zapojení spíací skříňky nevis kde by to mohlo byt? v literature co mam k favu o tom nic neni


28.12.06, 19:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Zkus to najit tady: http://www.skodafavorit.cz/soubory/favo ... Malina.pdf
- nutno mit acrobat reader

Eletrika je od strany 302

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


28.12.06, 19:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 38
Bydliště: Chrudim
Příspěvek 
zatim diky moc, mel jsem byt uz pred hodinou v pytli a zatim se hrabu v kabelech :roll:


28.12.06, 19:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Jo tak sem tam vycumel ze ten elektromagnet by mel byt na konektoru/vodici cislo 8 :shock:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


28.12.06, 19:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz