Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 cukání auta 
Autor Zpráva
Příspěvek 
alebo to moze robit voda v benzine ,mne sa tiez poslednu dobu stavalo ze to trosku skublo,ked bol teply motor ,tak som tam nalial velfobin a uz sa to stratilo ,inac tankujem vacsinou na Slovnafte alebo OMV,tak neviem ...


20.1.06, 18:30
Pspvek Reklama

   
Příspěvek Re: cukání auta
Joe píše:
Zdravím všechny a prosím o pomoc. Před časem mi moje favo zacalo při jízdě do kopce (zkrátka když bylo v taku) cukat. Ze začátku jen málo, ale teď už opravdu hodně. Nedá se s tím pomalu už ani jezdit.:( :( Nevíte někdo čím to může být?


co takhle jeste vymenit palec a viko rozdelovace - to taky dela divy a cuka to jak prase, kdyz je to spatny


21.1.06, 20:03
Příspěvek Re: cukání auta
Anonymous píše:
co takhle jeste vymenit palec a viko rozdelovace - to taky dela divy a cuka to jak prase, kdyz je to spatny


O pár řádků víš sem psal, že sem palec i výčko už měnil :D Ale i tak dík za radu..


23.1.06, 13:59
Příspěvek cukání auta
Veliké problémy mi dělal u Formana tzv. "odbublinkovač" ( ta bílá nádobka se třemi vývody ). Po vypnutí horkého motoru a po chvíli znova nastartování se udělalo,
že zůstal jehlový ventil v karbeci viset a pumpa hnala benzín obtokem zpátky.
Po marných pokusech i zakoupení nového jsem nakonec přivedl hadičku z pumpy rovnou do karbece a byl pokoj ( jako u 120 ).


23.1.06, 19:16
Příspěvek 
Ja mam s120 ale mam tam dodatocne namontovane tyristorove zapalovanie z favorita asi pred dvoma rokmi mi zacalo pri zabere (hlavne do kopca dusit motor) najprv sa to dalo vydrzat ale potom som sa nevedel ani rozbehnut bez problemou stale to cukalo viac a viac myslel som si ze je to spinavy benzin alebo zaneseny karburator ale po vycisteni to robilo stale ,
potom mi kamarad automechanik poradil ze nech si skusim pozicat od niekoho tyristor, hned po nahodeni pozicaneho tyristoru sa problem stratil, stacilo zbehnut do obchodu kupit novy a namontovat .


24.1.06, 08:36
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Až na ten tyristor bych tomu věřil...:-) Tam žádný tyristor není...

_________________
J.


24.1.06, 18:44
Profil
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Až na ten tyristor bych tomu věřil...:-) Tam žádný tyristor není...




Neviem ci tam tyristor je alebo nieje ale kupil som to pod oznacenim |ZAPALOVANIE TYRISTOROVE FAV.| 941.00 SK.

. Moze sa to volat aj bezkontaktove zapalovanie ale myslim ze vsetci vedia o com sa bavime :idea:


25.1.06, 08:01
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Víme i nevíme, to není zapalování, správně je díl označen "elektronický spínač zapalování". A skytečně v něm žádný tyristor není. :-)

_________________
J.


25.1.06, 08:04
Profil

Příspěvky: 14
Bydliště: Južná Moravien
Příspěvek 
..koukám, že těch možných příčin bude povíc :D .. já byl teď o výkendu shánět na vrakáči jiný karbec, protože nový stojí 5000Kč :evil: .. bohužel jsem žádný nesehnal, ale jeden maník tvářící se jako mechanik :lol: mi tam poradil, že by to měla být bohatost směsi.. jenže za boha si nemoh už vzpomenout kde se to nastavuje, a popravdě, já to taky nikde nenašel ..co vy na to? :wink:


30.1.06, 19:03
Profil ICQ
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
My na to nic, jenom že jsi slepý jako patrona...;-) Hledej šroubek v blizkosti škrtící klapky I. stupně...

_________________
J.


31.1.06, 23:52
Profil
Příspěvek 
Tak zdravím, musím říct, že mám ten samej problém...pozoruji to už delši dobu. Při zahřátém motoru motor cukne. Jednou mě to vypeklo, když jsem chěl předjet kamion. Začlo to při vyšších otáčkách cukat...jako by se motor dusil, nebo naopak přechcal. No hrozný.

Měnil jsem kabely, svíčky, olej, filtr vzduch, filtr palivo, víčko rozdělovače + palec, do benzinu velfobin (nebo tak nejak :)) a výsledek pořád stejný. Prostě to dělá stále. :roll:


4.2.06, 16:15

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To samé jsem měl u své Š130 a dnes to díky mému otci přestalo. Udělal to tak, že místo předepsaných pěti stupňů na předstih nastavil cca stupňů deset. Netušim čim to může být způsobené, ale cukání se zcela vytratilo :lol:


4.2.06, 17:02
Profil

Příspěvky: 819
Bydliště: jih vysočiny
Příspěvek 
Tento problém měl kdysi dávno i táta a dělal to v rozdělovači propoj na kladívko. /krátký bílý drát/.Dělalo to jen někdy, o to horší tuto závadu najít. :idea: Nemusí to být tvoje závada,ale stojí zato to zkontrolovat, :lol:


4.2.06, 20:40
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Cukání auta předsihem neodstraníš, při malém předstihu auto nemá výkon, při velkém klepe. Možná tím, jak s něčím pohnul, to "vadné" se odstranilo, řekl bych, že se dostal kablík od kontaktů k cívce do jiné polohy, kde nezkratoval...

_________________
J.


6.2.06, 13:32
Profil
Příspěvek 
Presne toto isté robilo otcove Favo. Najprv cukalo iba občas, potom čím ďalej viac, až jedného krásneho dňa to počas jazdy chcíplo uplne a nešlo to naštartovať. Po vyšroubovaní sviečok zo štvrtého valca vytiekol prúd vody a bolo to jasné. Po výmene tesnenia pod hlavou cukanie prestalo.


7.2.06, 02:55
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz