Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 15:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Elektrické stahování oken na 105 ;-D 
Autor Zpráva
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Bukaj píše:
deekay píše:
nevedel by si vypisat vsetky mesiace prosim? :D
konecne to vase znacenie pochopim :D zvlastne ze 3/4 europy ma take iste slova (januar, februar...) a tuhle susedia so skoro rovnakym jazykom jak keby si povedali: Ani bohovi, my budemem mat ine! :D :D :D

peace :lol:


leden - január, únor - február, březen - märz, duben - apríl, květen - máj, červen - jún, červenec - júl, srpen - august, září - september, říjen - október, listopad - november, prosinec - december :wink:
Omlouvám se za případné zkomoleniny Slovenčiny :oops: :lol:

...be with you :lol:


diki moc :wink:
az na "märz" je to ok :lol: (marec :wink: )

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


3.2.07, 15:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Šemik píše:
S těma měsícema taky nechápu, proč my Česi musíme mít takovéhle pitomé jména, slovensky jsou měsíce stejně jako anglicky a ve většině ostatních jazyků je to fakt přinejmenším velmi podobné... napíšem Předsedovi vlády (jen nevím jestli to je vlastně Topolánek nebo Paroubek :? ) že ty měsíce musí přejmeovat :lol: Ale aspoň máme podobně dny v týdnu..


vy to mate este relativne dobre ;) su krajiny, kde maju dualny system, maju nejake svoje nazvy mesiacov, ale daju sa pouzit aj lokalizovane bezne nazvy mesiacov :) takze sa celkom lahko moze stat, ze budu dvaja ludia hovorit o niecom uplne inom, ale ono to bude v skutocnosti to iste :)

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


3.2.07, 17:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
>>Ing. Ředitel Zeměkoule<<
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2633
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Šemik píše:
ventYl píše:
Serifus píše:
ventYl píše:
pokial viem, tak vsetky moderne zapadne auta pouzivaju ten mechanizmus stahovania okna kovovou sponou - rybacou chrbticou. Takze by malo stacit demontovat kompletny mechanizmus chrbtovej kosti z dveri, co zrejme zahtrnie aj odflexovanie chrbtovej kosti od drziaka okna. Okno s drziakom a jeho kolajnicou sa ponecha, hodi sa tam drziach chrbtovej kosti z citrona, patricne sa ochopuje, aby dlzkovo, rozmerovo sedel, musi tam ist subezne. Nova chrbtova kost sa spoji s drziakom okna a mechanizmus motora sa zabuduje niekam dovnutra tak, aby tam sedel a nezavadzal. Potom sa to uz iba nadratuje, vyvedie sa vypinac a musi to fungovat. Dualny system klucka / motor som este nevidel a bolo by ho zrejme znacne komplikovane zostrojit.


No to je ostuda... Čechoslovák a už skoro nerozumim :oops: Ale to podstatné jsem chytil. Takhle jsem o tom přesně přemýšlel. Duální systém je pro mě samozřejmě blbost :wink: Děkuju.. a koukám, že máš skoro stejnou mašinu, jako já :)


To je nejaky vseobecny trend... mnoho mladych porevolucnych cechov nerozumie slovencine ;) A yo, karu mam skoro rovnaku, akurat ta moja je uz podla niektorych podrobnych opisov zmien karoserie pocas vyroby viac rocnik 1987, ako 1986, ved aj bola vyrobena niekedy v novembri.


Pokud je november česky listopad (11. měsíc roku) tak Škodovka vyrobená v listopadu 1986 je model 1987 :wink:



Je to trošku divný... výroba v 86 a přitom je to 87... v tom aby se čert vyznal... :roll:

_________________
ŠKODA 105L, r.v.1984 - NEJLEPŠÍ KÁRA :wink:
EX ŠKODA FAVORIT 136L, r.v.1991Obrázek
BMW E34 525i, r.v.1994 Plná Palba 11,6l/100km
Obrázek


3.2.07, 17:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nový modelový rok začínal vždy po celozávodní dovolené která byla na konci hlavních prázdnin, čili Škodovka model 1987 mohla být vyrobená od 9/1986 do 8/1987 :wink:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


3.2.07, 17:48
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6570
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Šemik píše:
Nový modelový rok začínal vždy po celozávodní dovolené která byla na konci hlavních prázdnin, čili Škodovka model 1987 mohla být vyrobená od 9/1986 do 8/1987 :wink:


dakujem za info :)

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


3.2.07, 17:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
>>Ing. Ředitel Zeměkoule<<
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2633
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Šemik píše:
S těma měsícema taky nechápu, proč my Česi musíme mít takovéhle pitomé jména, slovensky jsou měsíce stejně jako anglicky a ve většině ostatních jazyků je to fakt přinejmenším velmi podobné... napíšem Předsedovi vlády (jen nevím jestli to je vlastně Topolánek nebo Paroubek :? ) že ty měsíce musí přejmeovat :lol: Ale aspoň máme podobně dny v týdnu..


To ne... mám raději češtinu, než angličtinu... Máme prostě vždycky něco extra :D

_________________
ŠKODA 105L, r.v.1984 - NEJLEPŠÍ KÁRA :wink:
EX ŠKODA FAVORIT 136L, r.v.1991Obrázek
BMW E34 525i, r.v.1994 Plná Palba 11,6l/100km
Obrázek


3.2.07, 17:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Myslím si ale že je móc dobře, že máme fórum česko-slovesky hovořící. Za ten rok co to tu spolu rešíme, jsem se velmi zlepšil ve slovenském jazyce, už mi například vůbec nedělá problém zcela rozumět televizi, když sleduji STV, TA3 a pod :wink: Předtím jsem třeba musel nad nějakou větou (slovem) dlouho přemýšlet a tím mi uteklo to další a už jsem to vůbec nepochopil...

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


3.2.07, 18:00
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Serifus píše:
Šemik píše:
S těma měsícema taky nechápu, proč my Česi musíme mít takovéhle pitomé jména, slovensky jsou měsíce stejně jako anglicky a ve většině ostatních jazyků je to fakt přinejmenším velmi podobné... napíšem Předsedovi vlády (jen nevím jestli to je vlastně Topolánek nebo Paroubek :? ) že ty měsíce musí přejmeovat :lol: Ale aspoň máme podobně dny v týdnu..


To ne... mám raději češtinu, než angličtinu... Máme prostě vždycky něco extra :D


keby ste vymysleli juliansky kalendar tak nepoviem :D ale len zmenit nazvy... :lol: :lol:

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


3.2.07, 18:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
keby ste vymysleli juliansky kalendar tak nepoviem :D ale len zmenit nazvy... :lol: :lol:[/quote]

Prozraď, člověku neznalému, co je to ten juliánsky kalendář?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


3.2.07, 18:03
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz