Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 16:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Poraďte mi - kupuji Rapida 
Autor Zpráva
Příspěvek Poraďte mi - kupuji Rapida
Dobrý den.

Nejsem příliš zkušený řidič (řidičák mám teprve od listopadu 2006) a tak bych vás rád požádal o radu. Chci si do začátku koupit levné auto, finančne nenáročné jak na udržbu a provoz, tak i na případné opravy. S cenou do 40 tisíc. Říkal jsem si, že dobrým začátkem by mohla být pěkná škodovka. Můj děda měl Škodu garde a tak když jsem uviděl inzerát na prodej Škody Rapid, v podstatě jsem se vnitřně rozhodl. Nejsem sice člověk který by bůhví jak rozuměl autům, nebo si na koleni doma stavěl a tunil auta, ale technicky zručný jsem myslím dost a technika jako taková mě baví. Proto si myslím že si i dost úprav a oprav zvladnu udělat sám (další důvod proč bych volil Škodovku).

Žádám vás tedy o radu, na co si dát pozor při koupi ojetého auta obecně a hlavně i konkrétně Rapida. Auto které jsem si v inzerátu vyhlídnul je Škoda rapid 130 s moterem z Favorita. Ten je prý řádně zapsaný v techničáku. Přikládám fotografie:

http://www.michis.wz.cz/rapid1.jpg
http://www.michis.wz.cz/rapid2.jpg
http://www.michis.wz.cz/rapid3.jpg
http://www.michis.wz.cz/rapid4.jpg

Co se vybavení týká (MP3, Repraky, sedadla, palubovka a pod.) nemám sebemenší výtky a moc se mi líbí. Motor je prý v bezvadném stavu, neteče. Rád bych ale koupil auto, které dostane TK a emise. Proto osobně vidím možný problém spíš než ve špatném stavu vozu v úpravách vozu. Kolech, zadním křídle (k autu bych ale prý dostal originální zadní kryt na motor, takze by stacilo je prohodit.), světla a blinkry jsou bílé, mračítko na předku auta. Cena auta je 35 000,-Kč.

Rád bych vás tedy požádal o váš názor na TK ve spojení s tímto autem a taky celkové zkušenosti s upravenými auty a staršími škodovkami na TK (ja osobně jsem totiž na žádné ještě nebyl).
Předem vám moc děkuji za vaše reakce a názory.
S pozdravem
Michal Dawn

michaldawn@seznam.cz :)


8.2.07, 14:52
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 471
Bydliště: Děčín
Příspěvek 
srry za OT
35 za škodovku?? to bych si raději už koupil něcojinýho a vybavenějšího než škáďuli

_________________
život je boj, bohudík


8.2.07, 15:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
No, autíčko je to hezký, to jo, ale s tou TK to musel zařizovat asi někdo známý, nebo má plnej techničák vyjímek.
Motor z Favorita problém není, ale kola z Felicie (+ podložky), nárazník z Octavie, fólie na sklech, to křídlo, určitě to taky nebude mít originální sedačky...

Prostě je toho dost, za co by to auto neprošlo TK.
Ovšem je možnost, že všechny tyto úpravy má majitel zhomologovány a zapsány v TP, ale pochybuji o tom...
Jsou i STK, kde ocení kvalitní a dobrý tuning a nevyrazí tě, pokud je auto po technické stránce OK. Ale spíš to chce přes známé...

Raději si pořiď levnějšího Rapida v původním stavu (bez tuningu), kterej je zachovalej a nemá moc najeto...
Takové auto se dá sehnat okolo 20 000Kč...
Toť můj osobní názor... :wink:

Ale na druhou stranu - kola a podložky můžeš na TK sundat a dát tam původní, ty nárazníky by snad překousli a ta protisluneční fólie z předního skla a ze skel dveří (jestli tam je) by musela dolů... A ty bílé blinkry jsou v pohodě, když je uvnitř oranžová žárovka. A možná mají i homologaci... :)
...chce to se na STK zeptat a pak teprv tam jít... :arrow: co STK, to rozdílný přístup...
...anebo mít ty známé...

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


8.2.07, 15:26
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Ja by som majiteľovy byť tebou, nech si tie kolesa nechá aj s podložkami :) . Čo sa týka zvyšku, tak kapota prečuhuje do predných svetiel. To neviem, či je nelegálne, ale mračítka sú nelegálne. Neviem ale či ta kapota je.

Práveže by si mal majiteľovy vytknúť tie "chyby" :D . Musíš na neho tak, že proste toto a toto že tam nemá bť a sú z toho zbytočné problémy a že ty nemáš záujem niekde s nejakým fízlom, keď ťa zastaví, handrkovať, že teba nezaujma, že jeho nikdy za to nepokutovali a tiež spochybni STK. Inak je strašne málo týchto aut, čo neteče z motora. Čo myslíš, že prečo keď so škodovicou ideš na STK, tak prvé čo zapisuje (ani nevystúpiš z auta) netesnosť motora a spojky? To sa mi vidí prehnané.

Možno ak na neho takto pôjdeš, tak zľaví alebo ťa pošle do pr... :) Rozhodne len tieto možnosti sú pre teba tie správne. Mal by zľaviť minimálne na 25.000.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


8.2.07, 19:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Okrem toho vypada nedávno nastriekany. Možno je tam zakopaný pes. Možno má totiž prestriekanú hŕdzu. Skontroloval by som byť tebou podlahu a prahy.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


8.2.07, 19:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1471
Bydliště: Karviná / přes týden Zábřeh na Moravě
Příspěvek 
no ja bych radeji koupil nejakeho zachovaleho bez tuningu, jak radi Bukaj...
Ten muj me stal pred dvema lety 15 000. Bez koroze s vyjimkou zacinajicich rohu prednich blatniku kolem okna a kolem smerovek.
Pak v lete 2005 bouracka a dal to uz vsichni znate.

pises ze ses manualne zrucny, tak neni co resit. Kup nejakeho neupraveneho a mas moznost se vyradit a provest jen to co projde STK. Kazdopadne 35000 je moc, za auto se kterym na STK bez znamych asi nehnes.

_________________
Škoda 110R r.v. 1972, rallye červená / - šlo do světa
Škoda RAPID 130 r.v. 1987 - rallye červená, Apolla /
Coupé club TW


8.2.07, 19:53
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
elegant píše:
Okrem toho vypada nedávno nastriekany. Možno je tam zakopaný pes. Možno má totiž prestriekanú hŕdzu. Skontroloval by som byť tebou podlahu a prahy.


No, podle mne je to precizně udělané auto a za tu cenu určitě najde svého kupce.
Když se ty úpravy někomu nelíbí, kupovat to nemusí :wink:
Takže buď to brát s tim, že je to nevšední a originální auto, ovšem s rizikem problémů na STK, nebo se na to vykašlat a koupit si zachovalého Favorita, kterej ničím nevyniká a zapadá do davu a prostě s nim jenom jezdit a neřešit efekt prvního pohledu... :roll:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


8.2.07, 19:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 602
Bydliště: Praha-Zizkov
Příspěvek 
za 35 kkc se da koupit felicie a nebo moc zachovale facko,


9.2.07, 07:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Dusche píše:
za 35 kkc se da koupit felicie a nebo moc zachovale facko,



Felda za 35 000kč se dá sehnat ale v jakým stavu.... :( .......to už radši zachovalý fávo.... :D


9.2.07, 07:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8
Příspěvek 
Problem je v tom, ze se mi to auto libi... :oops: Ztmavene sklo je jen to vzadu a to pomoci folie, ktera jde sundat bez vymeny nebo kupovani noveho skla. Tu bych dal dolu, protoze nechci mit stmaveny skla. Zadni kridlo je soucast "dveri od motoru". Tuto cast kapoty bych ale dostal i s autem, takze neni problem tam dat originalni kus (navic opet uprava, kterou bych asi tak jako tak udelal, protoze naco takova "brzda vzadu :wink: ) Problem by opravdu mohl nastat s koly. Ty uz prodejce nema a tak bych musel sehnat origos. Kolik by me to asi tak stalo sehnat ctyri originalni kola (komplet i s gumama)? Dalsi problem by se asi mohl vyskytnout s tim mracitkem. Ten uz je navareny na kapote. Tzn nevim jak bych ho odstranil. Musel bych sehnat originalni kapotu. U svetel je ten problem, ze jsou bile. Sice rikate ze u blinkru by nemel byt problem, ale bile jsou i pry zadni svetla... Ty bych tez musel asi sehnat originalni.

No asi budu mit problem, protoze se mi nechce toho auta jen tak vzdat, ale zase na druhou stranu vim ze to neni auto se kterym budu mit klidne spani... :( Asi jsem se totiz zamiloval hlavne do toho interieru...


9.2.07, 07:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Dawn píše:
Problem je v tom, ze se mi to auto libi... :oops: Ztmavene sklo je jen to vzadu a to pomoci folie, ktera jde sundat bez vymeny nebo kupovani noveho skla. Tu bych dal dolu, protoze nechci mit stmaveny skla. Zadni kridlo je soucast "dveri od motoru". Tuto cast kapoty bych ale dostal i s autem, takze neni problem tam dat originalni kus (navic opet uprava, kterou bych asi tak jako tak udelal, protoze naco takova "brzda vzadu :wink: ) Problem by opravdu mohl nastat s koly. Ty uz prodejce nema a tak bych musel sehnat origos. Kolik by me to asi tak stalo sehnat ctyri originalni kola (komplet i s gumama)? Dalsi problem by se asi mohl vyskytnout s tim mracitkem. Ten uz je navareny na kapote. Tzn nevim jak bych ho odstranil. Musel bych sehnat originalni kapotu. U svetel je ten problem, ze jsou bile. Sice rikate ze u blinkru by nemel byt problem, ale bile jsou i pry zadni svetla... Ty bych tez musel asi sehnat originalni.

No asi budu mit problem, protoze se mi nechce toho auta jen tak vzdat, ale zase na druhou stranu vim ze to neni auto se kterym budu mit klidne spani... :( Asi jsem se totiz zamiloval hlavne do toho interieru...




jóóóó,tohle znám když se člověk do něčeho zamiluje a nechce se toho vzdát.....jediná rada...sežeň si jinou kapotu,zadní světla a prostě věci aby si to mohl prohodit a jet na stk.....hold budeš to mít někde v garáži a jednou za dva roky si uděláš pracovní výkend a proházíš to.....mám podobný problém....mám upravený fávo.....každý dva roky sem měnil na stk kola,komplet výfuky,sundal závodní karbece a dal klasiku,světla,.......každý mi říkal že se mám na to vys...ale prostě člověk když se zamiluje nenadělá nic........ :lol:

Jinak já ještě dělal že sem z auta na jaře vyndal origoš motor a dal upravený sevším šudy(musí se vyndat topení atd...)jezdil sem a na podzim sem to opět prohazoval za origoš....a takhle dokola....když člověk má rád to svoje vozidlo tak mu to vůbec nevadí..... :D ....Ať se rozhodneš jak chceš tak ti přeju aby to bylo rozhodnutí kterýho nebudeš litovat..... :D


9.2.07, 08:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8
Příspěvek 
No a nemáš potom problémy s policajtama? Když tě zastaví a zjistí že auto má jiné díly než ty se kterýma prošlo STK? :shock: :shock: :D


9.2.07, 08:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8
Příspěvek 
btw.: spletl jsem se :oops: chce za něj "jen" 30 000,- :) No vida a už jem usmlouval 5 tacu a bez námahy :D


9.2.07, 08:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
jen tak dál :wink:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


9.2.07, 10:14
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Dawn píše:
No a nemáš potom problémy s policajtama? Když tě zastaví a zjistí že auto má jiné díly než ty se kterýma prošlo STK? :shock: :shock: :D


S policajtami zatím v pohodě........jinak mám kámoše tak stk no problém..... :D


9.2.07, 10:18
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 21lucas a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz