Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26.10.24, 12:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 Světla ve Felicii svítí málo 
Autor Zpráva

Příspěvky: 28
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
tvůj problém je v 3xM5,

ten tvůj alternátor se jemnuje třífázový generátor a ty fáze musí být řádně ukostřeny jinak ti to bude nabíjet jen bez zátěže miloš


Už jsem na to koukal, tak to zkusím.


24.10.09, 16:24
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
shodíš starter ze strany od řemenice sděláš 3xM5, pak altík jehce upni za řemenici do svěráku a na zadní straně 1xM6a 3xM5 pak vyklepneš deklík a na diodovém můstku utáhneš 3aM5 :wink: miloš


24.10.09, 16:32
Profil

Příspěvky: 28
Příspěvek 
caba píše:
slovacek.milos píše:
tvůj problém je v 3xM5,

ten tvůj alternátor se jemnuje třífázový generátor a ty fáze musí být řádně ukostřeny jinak ti to bude nabíjet jen bez zátěže miloš


Už jsem na to koukal, tak to zkusím.


Tak hotovo, šlo to docela rychle, je pravda že ty matky byly volné.
Po dotažení při zátěži světla + dálky + topení na plno + radio je na altíku 13,3.
Je to pokrok ale světla stejně svítí méně na volnoběh.


24.10.09, 17:45
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27226
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
asi se na to budu muset taky podívat takže sundat zadní dekl ?

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


24.10.09, 18:01
Profil ICQ

Příspěvky: 28
Příspěvek 
Sadra17 píše:
asi se na to budu muset taky podívat takže sundat zadní dekl ?


Musíš ho celkem rozebrat.


24.10.09, 18:04
Profil

Příspěvky: 14787
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Asi na to bude mít velký vliv i to, že felda má i užší světla, tudíž menší plochu světelné plochy, ne? Někdo zlepšoval k horšímu :) Já mám fáčko, tatík má nyní feldu 97 a mě to svítí o hodně lépe. I když mě i tatíkovy to dobíjí dobře, napětí okolo 13,5- 13,8V při zátěži, tak fáčko prostě svítí o poznání lépe.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


25.10.09, 10:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
když tam sou lampy jako kráva....fotroj taky favorit svítí líp

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


25.10.09, 11:15
Profil ICQ

Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Světla ve Felicii svítí málo
Ahoj,

mám problém s levým světlem na Feldě 1,3Mpi 50kW r 96. Svítí málo, a to dokonce tak, že jsem již od VB obdržel pokutu 100 Kčs.

KDysi jsem někde slyšel něco o tom, že tam něco způsobuje to, že jedno světlo svítí víc a druhé míň, ale už si to nepamatuju, proč. Faktem ale je, že po proměření kostry P a L světla jsem zjistil rozdíl P= 1 Ohm L= 2 Ohmy , měřeno proti pólu (-) na baterii. No další vodítko je, že když otevřu pojistkovku, vemu drát napojím ho na plus od baterky a vytahám pojistky od světel a rozsvěcím jím jednotlivá vlákna žárovek, tak P světlo svítí normálně, ale levé vůbec. Někde jsem kdysi zahlédl plánek kostřících bodů, tak sem je zkoušel najít, na držácích tlumičů, namotoru, převodovce, atp, sic nevěda ke kterému jsou připojena světla... zkoušel je "protáhnout", ale myslím, že u tohohle problému to asi nebude hlavní zádrhel?


22.10.12, 12:50
Profil

Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Světla ve Felicii svítí málo
Tak jsem po měření odporů kostry, vedení k jednotlivým vláknům, kontrol relátka, přepínače, atp dospěl k vyřešení záhady. Toho, že žárovka svítí slabě jsme si všimli nějakou dobu po tom, kdy jsem ji měnil za prasklou. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by výrobce nebo prodejce zaměnil 24V za 12V :D Koupil jsem tehdy dvě stejné 12V a i ta druhá svítila méně :) A také proto, jak jsem psal výše, že si pamatuji nějaký ten špek se špatnou kostrou nebo čím u Felicií, sem na špatnou žárovku přišel až jako na poslední možnost :)


24.10.12, 12:31
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz