Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
 Dundee- Favorit "Trpaslík" 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Dundee- Favorit "Trpaslík"
Trpaslíka jsem koupil 30. 12. 09 z toho důvodu, že moje dosavadní 405ka se ocitla v servise a já se bojim, že se motor bude kazit dál (po výměně rozvodů praskla hlava a nastaly další problémy). Navíc co se týče cen ND, tak se rozhodně nedají porovnávat.

Trpaslíkova pořizovací cena byla 5.000,- Kč, což je vzhledem k jeho stavu výborná cena. Dnes mi navíc psal pán ze Škoda auto, že motor 781.135B plní Euro 1, takže přepis bude taky za 5.000,- Kč :mrgreen:

Jedná se o verzi Comfort line z roku 1994 (první registrace 26. 9.), 40 kW BMM. Z výbavy mě nejvíc těší přední mlhovky, který tady v okolí Labe dost často využiju a centrál (kterej bohužel teď nefunguje :( ). Dost budu postrádat el. okna a zrcátka stejně jako kůži a klimu, co má 405, ale holt si budu muset zvyknout.

Dost mě při prohlídce překvapilo, že je na autě minimum koroze (začátky prahů a pár kvítků na dveřích) a hlavně stav tachometru, který mi byl doložen, takže se tomu dá (výjimečně) věřit. Navíc po koupi předchozími majiteli se měnili tlumiče a výfuk, plus bylo auto celkem dobře servisovaný. Bývalý majitel stihl Trpaslíka opřít o nějakej betonovej patník, takže jsou nový blatníky, čelo, jedno světlo a zřejmě i nárazník. Jenže to lakoval nějakej odborník, tak to pod kapotou vypadá šíleně :roll:

Zatím jsem s ním najel cca 1000 km a musim říct, že se s ním jezdí relativně dobře (až na ten tah motoru a výkon v otáčkách, viz. vlákno v sekci Motor). Má sice nějaký mouchy, ale vzhledem ke stáří vozu jsou to docela prkotiny- nefunkční centrál, trochu poklepávající př. náprava, špatný krytky některých spínačů, nefunkčí naklápění světel a možná ještě něco.

Dneska jsem zjistil, že mi teče ventil ventil topení, tak jsem ho cestou domů koupil (83,- Kč), včetně 4 litrů antifreezu G48 (285,- Kč), abych rovnou vyměnil kapalinu, ve který byl Stabil :sick: Po jeho výměně jsem ještě namontoval rozpěru mezi tlumiče, kterou jsem dostal od kolegy. Musím podotknout, že je z karburátorový verze a na tu stříkačku sedla perfektně, tak nevím, proč jsem se tu dočetl, že to nejde

No a tady je:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Pak jsem ještě dostal od kolegy volant z Felicie i se slopkem. Myslíte, že by tam šel bez velkých úprav?
Obrázek[/b]

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


Naposledy upravil Dundee dne 13.11.10, 21:21, celkově upraveno 15



6.1.10, 21:49
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Dundee- Favorit "Red Dwarf"
tak tu máme daľšie pekné autíčko, budem pozorne sledovať čo sa s ním bude diať...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


6.1.10, 21:57
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
Fešné vozidlo, a za ty prašule.. 8) Každopádně škoda že to je jen 40kW. S 50 kW BMM Fa jsem jel a na to že byl po důchodci to jelo hodně pěkně.

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


6.1.10, 22:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Hlavně když to jede. Vypadá to pěkně a držím palce ať to vydrží i nadále 8) 8)

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


6.1.10, 22:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Díky všem, budu se snažit, aby vydržel co nejdýl. Bude to vlastně jediný rodinný vůz (oba Peugeoti půjdou pryč, ale doufám, že zase někdy nějakej bude).

Zpočátku plánuju zprovoznit ten centrál, pak el. přední okna a doufám, že brzy přibudou folie na zadních oknech (kvůli synovi, ale na přední boční nechci). Na jaře znova vystříkám dutiny a mrknu na podvozek.

Carlos: Zvykám si na ten výkon těžko a myslim si, že by to mělo jet o něco líp (měl jsem 1.3 40 kW MPi Golfa II, tak vim, co se dá z 1.3 vydolovat).

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


6.1.10, 22:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
jestli to je rodiný vozidlo, který bude muset zvládat i pár "ostrejch" kilometrů, naloženej, ve 4ech lidech na dovolenou (klidně i chorvatsko) tak bych tam nastrojil 50kw a sem tam nějakou úpravičku...uvidíš i na spotřebě a bude se s těma kilometrama pod zátěží vyrovnávat mnohem líp, než zdechlá 40tka :wink:

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


6.1.10, 22:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Jsme dva dospělí jeden cvrček (2,5 roku) a jediný ostrý kilometry bude zvládat občas kousek po dálnici a jinak max. do Severních Čech :)

Nějakou úpravu na motoru bych si taky nechal líbit, jen si budu muset promyslet, co s tim vyvedu :wink:

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


6.1.10, 22:45
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
někdo tady už řešil přestavbu 40kw na 50kw a rozmlouval sem mu to, ani neim proč, ale tobě bych to doporučil...

písty, vačka, řj, změřit klapku a dyštak vyměnit a máš to....pak k tomu čip nebo rovnou s vačkou a máš z toho pilu :wink:

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


6.1.10, 22:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9032
Bydliště: Jihlava
Příspěvek 
jako pěkný, ale měl sis nechat pežota;)


6.1.10, 22:52
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Ondras: Střeva motoru s jednotkou jsou mi jasný, jen se mi moc nechce do těch pístů (a jsou určitě jiný?)...

paži: Já bych si 405ku nechal (pět let super ježdění a ten komfort, no nádhera), ale bohužel jsem se dostal do situace, kdy mají peníze přednost a fakt mám z toho motoru strach (poslední investice včetně rozvodů jsou cca 20.000,- a to ještě nemám Gerarda doma :( ).

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


6.1.10, 22:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
písty sou určitě jiný, teď mi věř :)

a pažiho neposlouchej, von má srdce na druhý straně :wink: ...rapida sice má, ale to je jen proto, aby to nebylo hned poznat :lol: 8)

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


6.1.10, 23:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9032
Bydliště: Jihlava
Příspěvek 
Ondras83 píše:

a pažiho neposlouchej, von má srdce na druhý straně :wink: ...rapida sice má, ale to je jen proto, aby to nebylo hned poznat :lol: 8)


rapid je super svělá kára :!: to není o srdci, ale o koulích;) :lol:

pežot je pohodlnej, fávo ne


6.1.10, 23:07
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
Mě na těhle všech lidových škoda vágnech vyloženě se*e vyosení sedačky vůči volantu. A kupodivu ve 120 mi to vubec nevadí, tam sednu a dobrý. :) Každopádně 405 je poměrně pěkné auto, a bude ho škoda dát pryč, ale když si vezmeš že za cenu tvé poslední investice do něj bys koupil Felicii .... :?

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


6.1.10, 23:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Carlos píše:
když si vezmeš že za cenu tvé poslední investice do něj bys koupil Felicii .... :?


No právě :?

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


7.1.10, 07:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Carlos píše:
Mě vyloženě se*e vyosení sedačky vůči volantu.

no teda nevim co myslíš, tohohle sem si všim jedině u hondy CR-V a po pár km jízdy sem si na to zvyk a už to tak strašný nebylo, ale jinak mě příde, že mám volant přesně proti sobě...a že už sem s pár autama jel

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


7.1.10, 15:55
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz