Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 22:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Podvalnik za favorita??? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
učebnice je pouze informativní se koukni na netu na zákon o provozu na pozemních komunikacích a tam se dočteš i to že ve zcela vyjímečných případech může být teoreticky vlek těžší než auto, a to že ti někdo řekl že nad 750kg potřebuješ E je opět chybný výklad zákona


1.3.07, 15:52
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Tady to máš aby jsi to nemusel hledat::::::


(4)/c: Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení : jízdních souprav složených z motorového vozidla a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.

(10):Řidičské oprávnění skupiny B+E opravňuje k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla uvedeného v odstavci 4 a přípojného vozidla, pokud nejde o jízdní soupravu podle odstavce 4 písm. c).

§ 14
Technické požadavky na spojitelnost vozidel do jízdních souprav a jejich provoz
(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)

(1) Okamžitá hmotnost přípojného vozidla nebo přípojných vozidel smí být u souprav s nejvyšší konstrukční rychlostí do 40 km.h-1 nejvýše 2,5násobku okamžité hmotnosti tažného vozidla. U souprav traktoru a traktorového návěsu se okamžitou hmotností každého z vozidel soupravy rozumí součet hmotností připadajících na jednotlivé nápravy traktoru, respektive návěsu. Podíl hmotnosti připadající na nápravy traktorového návěsu nesmí převyšovat největší povolenou hmotnost přípojného vozidla uvedenou v technickém průkazu traktoru.

(2) Okamžitá hmotnost přípojného vozidla nebo přípojných vozidel smí být u souprav s nejvyšší konstrukční rychlostí vyšší než 40 km.h-1 nejvýše 1,5násobku okamžité hmotnosti tažného vozidla.


1.3.07, 16:17
Profil

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
Kristensen píše:
učebnice je pouze informativní se koukni na netu na zákon o provozu na pozemních komunikacích a tam se dočteš i to že ve zcela vyjímečných případech může být teoreticky vlek těžší než auto, a to že ti někdo řekl že nad 750kg potřebuješ E je opět chybný výklad zákona


tak tě chci vidět až ti orgán nařídí odpojit tažený vozík a nechat ho tam a zakáže ti s ním jízdu :lol:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


1.3.07, 16:17
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
No pokud pojedu s dvou tunovým autem a potáhnu 1500kg těžkej vlek a v techničáku auta bude taková hmotnost povolená tak mě prostě stačí B a policajt má smůlu a může si to dát třeba ministroj dopravy, vyhláška jasně tohle umožňuje. A jen tak pro zajímavost jsem za ještě starého zákona řešil trošku takovej opak kdy se mě policajt v Moravské Třebové snažil přesvědčit o tom když jsem jel s dodávkou která měla celkovou 3500 a tažný zařízení, tak i přesto že jsem jel bez vleku tak se mě snažil přesvědčit že potřebuju řidičský průkaz skupiny C protože i když vlek netáhnu tak ale je tam ta možnost a tudíž bych přesáhl hranici 3500kg, samozřejmě že při řešení na patřičném úřadě mě bylo sděleno nějakým vyšetřovatelem že došlo k chybě a že se mě omlouvaj. A co se týče těch násobitelů hmotností tak to je jen aby jsi viděl že i toto naše zákony umožňují, sice už by to byla dlouhá kapitola při řešení ale i tato možnost tady je.


1.3.07, 21:40
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz