Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.9.24, 09:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Ritchma - Favorit 136 50kw r.v. 1989 Prodáno :) 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek Ritchma - Favorit 136 50kw r.v. 1989 Prodáno :)
Takže jak asi z mýho podpisu vytušíte auta mam dvě. Saxo je ale dost drahý na opravy a všechno kolem a jelikož potřebuju jezdit každej den koupil sem si na to ještě jedno auto který se mi i líbí a to je favorit :D Vybíral sem podle toho v jakym stavu je kastle a bohužel sem to taky dost uspěchal, protože saxo už potřebovalo nutně zimní spánek a nic moc nebylo v nabídce. Koupil sem ho přišel mi v pohodě, už po cestě se začli objevovat první problémy. Nějak sem na to kašlal. Začlo mi problikávat při volnoběhu mazání, byl tam nastavenej volnoběh asi na 500ot. Moc to ale nejelo jednou chytil druhej dech a vytáh sem s nim kopec na 140km/h ale jinak sem byl rád když sem ho udržel na dálnici na 120kmh/h a ve městě to bylo taky nějaký vzdechlý. Po pár dnech odmítal startovat. Vyměnil sem svíčky, kabely, víčko rozdělovače, vzduchovej filtr, no k hovnu mi to bylo. Karbec byl nějakej KO. Následovala výměna karburátoru a ojdezdil sem s nim asi sto km. Pak sem si jednou zabouch doma klíče a čekal mě proto výlet 100km tam pro klíče a zpět. Cesta tam docela v pohodě bohužel cesta zpět už byla horší. Po cestě zpět už kousek od Prahy sem si říkal že to bylo fajn že sem to stihnul rychle a autíčko pochválil. Kopec na cukrák a auto začlo škubat, sem si říkal asi je to už moc na pětku, nasypal sem tamčtyřku a to samý, kouknu na budíky všechno ok, najednou škubnul výrazně, teplota vody okamžitě vyskočila do červenýho pole, motor chcípnul a už sem jel do odstavnýho pruhu. Ani nevim co tomu bylo a nebyla nálada nechávat to opravovat. Takže následovala výměna motoru za motor z fáčka 50kw a dal se tam ten karbec co se koupil. Teď to jezdí krásně a sem spokojenej. Sice mi přestal blikat doleva, ale to sem mu odpustil. Udělalo se toho už pár na motoru apod, vyměnily se svisláky, rozvody, pístní kroužky, opět svíčky atd. Jinak vzhledově je ve stavu jak sem ho koupil a fotky ještě od minulýho majitele.

Některé věci se mi na tomto fáčku opravdu nelíbí a sou výtvorem bývalého majitele, hodlám ho časem přetvořit k obrazu svému

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

V plánu je -
K&N filtr s přívodem vzduchu skrz masku
14" alu nebo plechy a 185/55 14" pneu bridgestone ponteza re 520 vepředu + něco co koupim dozadu
Koncovku z nerez plechu jednovrstvou kulatou průměru tak 70mm místo tý oválný
Zadělat prostor mez spz plechem (už ho mam) + spz do origo nárazníku někam níž
HP podvozek
Rádio + 4x repro
Přední nárazník a světla takto - http://img243.imageshack.us/img243/7038 ... pieqp7.jpg (vim že část je VT, ale nárazník a světla ne)
Odstranění zadního stěrače + zaslepení otvoru
Zbroušení adaptérů zrcátek aby líp pasovali do tvarů dvěří a víc je přitáhnout
Nalakování brzdičů do černa (nemam moc rád červenou)
Časem nový blatníky + šedý blikače origo tvaru + časem nová kapota se zahlazenýma žlábkama bez toho násosu bo jak to nazvat
Možná vačice ale to se uvidí
Nahradit rádoby sportovní pedály od benzínky normálníma gumam sériovema na pedály + nějakou rozumnější hlavu řadící páku s novym pytlíkem :D

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


Naposledy upravil Ritchma dne 15.11.08, 17:09, celkově upraveno 7



26.12.06, 22:24
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Nice, vcelku pekne :D ale preco xces dat prec zadny stierac?

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


26.12.06, 22:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
deekay píše:
Nice, vcelku pekne :D ale preco xces dat prec zadny stierac?


Protože skrz to zadní okno stejně neni takřka vidět :lol: A po třech letech řízení sem ho snad nikdy u žádnýho auta nepoužil, nelíbí se mi tam a je tam zbytečnej.

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


26.12.06, 22:30
Profil ICQ
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Ritchma píše:
deekay píše:
Nice, vcelku pekne :D ale preco xces dat prec zadny stierac?


Protože skrz to zadní okno stejně neni takřka vidět :lol: A po třech letech řízení sem ho snad nikdy u žádnýho auta nepoužil, nelíbí se mi tam a je tam zbytečnej.


to ja som si ho zas echt domontovaval :lol: ono ked prsi a chces od niekial vycuvat tak se to sikne :D

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


26.12.06, 22:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
deekay píše:
Ritchma píše:
deekay píše:
Nice, vcelku pekne :D ale preco xces dat prec zadny stierac?


Protože skrz to zadní okno stejně neni takřka vidět :lol: A po třech letech řízení sem ho snad nikdy u žádnýho auta nepoužil, nelíbí se mi tam a je tam zbytečnej.


to ja som si ho zas echt domontovaval :lol: ono ked prsi a chces od niekial vycuvat tak se to sikne :D


Nevim no, já ho nepoužívám :D
Obrázek

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


26.12.06, 22:32
Profil ICQ
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
8)

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


26.12.06, 22:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Ja by som bol docela spokojný zo zadným stieračom, keby som ho mal.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


26.12.06, 22:34
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Pekny fa. Jeste predelat tu zadni SPZ ... , tenhle spojler - bud tam dat znacku nebo dat pryc to osvetleni ... :)

Jo, cukrak vyjet s cukajicim motorem, to je zradlo, taky zname - bordel v karbecu :shock:

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


26.12.06, 22:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
No mě to nějak zdechlo komplet, rovnou se to vyhodilo ten motor. Jinak to osvětlení na nárazníku sem moc nepobral, jenom průser je ten že svítí to na nárazníku, musim to přehodit. Nárazník zadní dám jinej origo a tažný příjde pryč, nevyužiju ho a nelíbí se mi tam

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


26.12.06, 22:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Tú špz si si mohol naplánovať aj lepšie. Ako sa to tu už niekde riešilo... Tú špz je dobre zapustiť hlbšie do nárazníku. Takto ti tie lampičky na osvetlenie špz ľahko niekto zťukne dole. Ale zasa aspoň myslíš na to mať špz osvetlenú.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


26.12.06, 22:44
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
elegant píše:
Tú špz si si mohol naplánovať aj lepšie. Ako sa to tu už niekde riešilo... Tú špz je dobre zapustiť hlbšie do nárazníku. Takto ti tie lampičky na osvetlenie špz ľahko niekto zťukne dole. Ale zasa aspoň myslíš na to mať špz osvetlenú.


Já to naplánoval zrovna jak říkáš, udělat výklenek do nárazníku origo a tam dodělat osvětlení. Tohle jak to je nějak vymyslel předchozí majitel a částečně i zrealizoval. Netušim jak to myslel a hodlám to celý předělat. Nesnášim tohle osvětlení na nárazníku, je to opravdu ošklivý

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


26.12.06, 22:46
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
Tak sem dneska tak nějak dojebal ten přední pravej špatnej blatník. Stojim na vedlejší a chci na hlavní, zprava nic nejelo a výhled daleko, proti mě auto odbočovalo doprava a zleva mě pouštěl, sice mi pak rychle zakryl výhled doprava cayenne ale i tak tam prostě nic nejelo tak sem začal odbočovat doleva a najednou tůůůů bum bum a už byla ve mě :roll: nechápu že sem se nezeptal odkud vlastně přilítla :lol: Nevim moje vina no, mě to nevadí odřela mi lehce přední nárazník a promáčkla a odřela ten pravej blatník přední a sama si sjela celej bok a nárazníky :wink: měla myslim 307ku

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


22.2.07, 16:43
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
Takže zadek už je skoro podle mých představ, nárazník bez děr jak má být, akorát ten výfuk nakřivo nechápu :roll: Ještě tam dám nějaký maličký zástěrky, aby tam byly, ale zase moc nepřekáželi. A ještě sehnat záslepku zadního stěrače abych ho moh sundat :wink:
Obrázek

No a přední světla nejsou nejhorší, ale mohlo to bejt lepší, jestli dostanu jiný skoro nový přední světla jak mi jeden kluk slibuje, tak to udělám znova a líp :wink:
Obrázek
můžete porovnat
Obrázek

Takhle sem nahradil tu plastovou trubku k sání (původní upadla :roll: )
Obrázek

No a takhle sem si upravil blatník o peugeota kterej mi přilít na křižovatku netušim odkud, moje vina, ale škoda na fáčku žádná, protože ten blatník je z druhý strany už stejně špatnej :wink:
Obrázek

Ale co mě nejvíc potěšilo, když sem sundaval zadní nárazník, čekal sem že ten plech za nim bude schnilej, ale ono ne je úplně zdravej a podvozek vypadá taky dost dobře. Kastle je v dobrym stavu a to sem rád protože zbytek se už udělá :wink:

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


3.3.07, 15:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 675
Bydliště: Kyšice
Příspěvek 
Tak Fa je moc pěkný a plány jsou ještě lepčí - jsem přesvědčenej, že je auto v dobrých rukou (vidno na Saxu - krása :) ). Osvětlení SPZ mám taky těma hnusnejma světýlkama :oops: , nechápu proč jsem je tam asi před 3 rokama dával - půjdou pryč! Přeju rychlý a bezproblémový postup v dalších úpravách :) .

PS: ...a zadní stěrač je fakt na nic ! :lol:

_________________
Škoda "Julia alias Černá" 120L 89´ R.I.P.
http://www.youtube.com/watch?v=VYLFkT5jMZI


2.4.07, 11:36
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 322
Příspěvek 
Takže záslepku na zadní stěrač mam zajištěnou jakmile jim příjde na krám tak jí koupim a půjde na auto a stěrač pryč. Momentálně mam sundaný přední brzdy z auta, očištěný nalakovaný, jeden třmen byl naprosto OK, druhej sem rovnou koupil novej. Zadní bubny jsou komplet nový. Všechny brzdy budou černý. Kotouče jsem nakonec koupil obyč brembo u elitu a destičky ferodo premium. Brzdovku sem koupil taky novou a ještě hadice a nějaký šrouby. Dál sem koupil starý OZ 14" dopředu budou 185/55 14" bridgestone ponteza dozadu nějaký myslim klebery nebo tak něco. Zejtra nebo pozejtří si jedu pro strmí řízení a dozvim se něco málo o podvozku kterej bych případně vzal je to HP tréninkovej. Pak sem si koupil od bidrina kulatou hlavu řadící páky a novou koženku - ten pytlík. Doma mam připravenou sedačku která má nová hodnotu jako půlka toho fáčka :wink: Jsem na to zvědavej až to tam bude jo a kola budou jak jinak černý a v plánu je sundat časem okna a dát tam jiný s černou fólií vzadu a vepřdu jenom lehounce :wink: :wink:

_________________
Škoda favorit 136LS 50kw - prodáno
Citroen saxo VTS 1,6 16v 88kw+ 900kg Schořelo :(
Audi A4 B5 1,8T :)


30.4.07, 10:32
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz