Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 09:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 podtlakova regulace 
Autor Zpráva

Příspěvky: 290
Bydliště: JIŽNÍ MORAVA
Příspěvek podtlakova regulace
mužete ně někdo vysvětliv vliv podlakové regulace rozdělovače dík


20.2.07, 19:44
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 433
Bydliště: Novosedlice(Okr. Teplice)
Příspěvek Re: podtlakova regulace
kozina píše:
mužete ně někdo vysvětliv vliv podlakové regulace rozdělovače dík


meni ti predstich v zavislosti na otackach a zatizeni motoru.


20.2.07, 19:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
To je tak, že při větším zatížení motoru je jiný podtlak v sání a zatížený motor potřebuje jiný předstih než nezatížený. Tak je podtlak přiveden na membránu a ta otáčí destičkou, na které jsou připevněny koltakty přerušovače, tzn. že změní předstih.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


20.2.07, 21:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
To je ta hadička co vede k rozdělovači ?


6.3.07, 11:05
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
M3Power píše:
To je ta hadička co vede k rozdělovači ?


Jo, od karbu k rozdelovaci, do toho zlatyho kloboucku :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


6.3.07, 11:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Matthes píše:
M3Power píše:
To je ta hadička co vede k rozdělovači ?


Jo, od karbu k rozdelovaci, do toho zlatyho kloboucku :)


No mám Š-120 a tam to mám takové docela volné, nemyslím, že by to udrželo jakýkoliv podtlak. Mám to tam nějak lépe přilepit ? Je to důležité ? Auto mi taky hopsá a škube při přidání více plynu většinou za studena :(


6.3.07, 11:25
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Za studena mi to taky skace jak koza :D musi se jemne zachazet s plynem. Tu podtlakovou regulaco tuneri odpojujou uplne, takze tam neni 100% nutna, ale treba to s ni bude min zrat :) Jesi to mas volny tak muzes k utesneni pouzit treba teflonovou pasku co se pouziva na vodovodni potrubi :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


6.3.07, 11:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Matthes píše:
Za studena mi to taky skace jak koza :D musi se jemne zachazet s plynem. Tu podtlakovou regulaco tuneri odpojujou uplne, takze tam neni 100% nutna, ale treba to s ni bude min zrat :) Jesi to mas volny tak muzes k utesneni pouzit treba teflonovou pasku co se pouziva na vodovodni potrubi :)


Hmm, tak teď nevím, jestli to tam nechat, nebo to odpojit ... Já taky musím jemně s plynem za studena, ale dělá mi to i za tepla a to mě trápí. Jakpak se šteluje předstih ?


6.3.07, 13:14
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Podtlakova regulacia ma vplyv na vyuzitie paliva v rezime ciastocneho zatazenia. Ked ju odpojis, budes mat o pol az jeden liter vyssiu spotrebu.
Na vykon to nema vplyv, lebo na plny plyn sa to neprejavuje. V rezime ciastocneho zatazenia su vo valcoch nizsie tlaky, tak sa tym zvysi predstih a
ziska sa viac prace z rovnakeho mnozstva benzinu. Pri plnom zatazeni sa vo valcoch dosahuju vyssie tlaky a pripadne zvysenie predstihu by viedlo
ku klepaniu motora. Ak podtlakova regulacia nefunguje, je tazke si to vsimnut, lebo motor ide dobre aj bez nej. Jedina indikacia nefunkcnosti
je prave zvysenie spotreby.


6.3.07, 13:52
Profil
Příspěvek 
Peter50kw píše:
Podtlakova regulacia ma vplyv na vyuzitie paliva v rezime ciastocneho zatazenia. Ked ju odpojis, budes mat o pol az jeden liter vyssiu spotrebu.
Na vykon to nema vplyv, lebo na plny plyn sa to neprejavuje. V rezime ciastocneho zatazenia su vo valcoch nizsie tlaky, tak sa tym zvysi predstih a
ziska sa viac prace z rovnakeho mnozstva benzinu. Pri plnom zatazeni sa vo valcoch dosahuju vyssie tlaky a pripadne zvysenie predstihu by viedlo
ku klepaniu motora. Ak podtlakova regulacia nefunguje, je tazke si to vsimnut, lebo motor ide dobre aj bez nej. Jedina indikacia nefunkcnosti
je prave zvysenie spotreby.


Spotřeba je tak +/- 8.6l / 100km a tlaky všechny kolem 10 ... auto má najeto skutečných 90.000km ... už jsem byl 2x na seřízení motoru (2 x 800,-Kč) a potom je to OK, ale po nějaké době (cca. 3 měsíce) to udělá znovu a jde to s autem z kopce :( Nechci jít na další seřízení, vlastně ani nevím, co s tím udělá. Raději bych to nějak vyřešil sám ... svíčky mám nové, kabely ne, ale není problém je vyměnit ... už nevím co s tím .... :(


6.3.07, 14:13

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Vyměnil jsi i kontakty přerušovače?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


7.3.07, 13:49
Profil
Příspěvek 
Šemik píše:
Vyměnil jsi i kontakty přerušovače?


Vyměnil co ? Kde to v autě roste ? Jsem LAMA na mě musis pomalu a nejlépe s fotkama :)


7.3.07, 15:27
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
M3Power píše:
Šemik píše:
Vyměnil jsi i kontakty přerušovače?


Vyměnil co ? Kde to v autě roste ? Jsem LAMA na mě musis pomalu a nejlépe s fotkama :)


když sundáš víčko rozdělovače tak tam je kladivko (jako u fichtla)

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


7.3.07, 20:58
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Jo achtung, v posledni dobe sem se setkal s nekolika podivnejma kladivama na kterejch neslo po prisroubovani do rozdelovace nastavit spravnou mezeru :shock: Asi naky polsko ... :?

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


7.3.07, 21:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
Matthes píše:
Jo achtung, v posledni dobe sem se setkal s nekolika podivnejma kladivama na kterejch neslo po prisroubovani do rozdelovace nastavit spravnou mezeru :shock: Asi naky polsko ... :?


Tak tak a je jich dost v oběhu, nemaj oválnou dírku takže s nima nejde hnout, no takže buď zahodit a pokusit se sehnat jiný nebo opatrně něčím přihnout ten druhej kontakt, jo a nebo ho jít prodavači omlátit o hlavu :lol:


8.3.07, 07:59
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz