Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Standik84 - Škoda 120 L, typ M 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek Standik84 - Škoda 120 L, typ M
Představuji vám svou Škodovičku. Auto jsme s přítelkyní dostali od táty mé přítelkyně. Jsem třetím majitelem po strejdovi a následně tátovi mé přítelkyně. Oba dva se o ní poměrně pečlivě starali. Původně jezdila v Praze, i když spíš jen trasu byt – chalupa „Praha – Třitim (u Týna nad Vltavou)“. Strejda jí měl garážovanou, táta přítelkyně nejprvé také, ale poté již celá léta stála před panelákem na sídlišti v Českých Budějovicích. Bohužel se nevyhnula takovým věcem, jako krádež benzínu, pokus o krádež přední mlhovky, lak (sedačky) byly vystaveny celodennímu slunci…ale přesto všechno je v poměrně zachovalém stavu. V současnosti parkuji auto již pod střechou, za což jsem moc rád. V autech se bohužel moc nevyznám, ale s přítelkyní jsme se rozhodli, že Škodovku chceme zachovat jako veterána, udržovat ji a postupně renovovat. Prostě mít ji pro radost. :-) V tuto chvíli se snažím získávat informace a zkušenosti ohledně aut, sháním veškeré možné náhradní díly, abych byl co nejvíc zásoben do „budoucna“ a auto buď svými silami nebo silami automechanika udržovat v co nejlepší kondici. Do budoucna plánuji generálku motoru, nový lak…mým cílem je mít co nejlepší technický i vzhledový stav.

Teď pár základních informací:
Typ: Škoda 120 De Luxe
Barva vozu: 4185 – blankytně modrá
Datum výroby vozu: 5. 4. 1986
Datum prodeje vozu: 28. 4. 1986
Prodejce: PRIOR – Pražské obchodní domy Praha, odštěpný závod BÍLÁ LABUŤ

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Naposledy upravil Standik84 dne 4.4.11, 21:46, celkově upraveno 2



12.9.10, 12:25
Profil
Pspvek Reklama

   
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Pěknej zachovalej kusek. :)


12.9.10, 12:36
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
Je tam pár detailů které by tam být nemusely, ale jinak auto ve velmi pěkném stavu. A minimálně levej př. blatník byl měněnej, že?

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


12.9.10, 12:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4270
Bydliště: kousek od Tábora
Příspěvek 
Hurá jihočech s Mkem 8) . Máš to super.

_________________
Škoda 120 L r.v. 1988 - 167 000 KM
Opel Vectra Sedan 1.6 16V r.v. 1996 - 268 000 KM
BMW E46 320D 110 kw touring r.v. 2002 - 266 000 KM


12.9.10, 18:28
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek 
takovou barvu chtěl kdysi i Šemik na svou bývalou Pastelku... to je jediné co si z jeho garáže pamatuju :D modř blankytná

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


12.9.10, 20:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4576
Bydliště: Citov Ol.Kraj
Příspěvek 
Tak tě tu vítám mezi světle modrýma eMkama máš to pěkně zachovalé moje eMko je o rok mladší než to tvé...a je tak na vyvářku..

:wink:

_________________
Š 100L http://martin91.rajce.idnes.cz/S100_-_Stovecka
Š 110R http://martin91.rajce.idnes.cz/Skoda_110R_,,eRko
Š 136GL http://martin91.rajce.idnes.cz/Smoula/
Š Favorit, VW Caddy, Octavia III.


12.9.10, 23:20
Profil ICQ
Senior TW team
Uživatelský avatar

Příspěvky: 766
Bydliště: kde si ustelu, tam si lehnu...
Příspěvek 
pěkný a zachovalý originálek - tleskám a ať slouží ke spokojenosti majitele :wink:

_________________
Škoda 120GLS - renovace od základu, expediční vůz - cesta je cíl
Škoda 120L - spotřební vůz - končí
Xantia 1,8i 16v Break - ať se nám svět houpe

Když se zblázníte do řady 742 není cesty zpět - zbývá vyřešit jen otázku - kdy konečně dostanu rozum?


13.9.10, 07:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5224
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Příspěvek 
Další zástupce Jčk na TW :D Pěkné Mko!

_________________
Škoda 105L, r.v.1983
Peugeot 306 HDi Break


13.9.10, 08:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek 
Carlos píše:
Je tam pár detailů které by tam být nemusely, ale jinak auto ve velmi pěkném stavu. A minimálně levej př. blatník byl měněnej, že?


Ahoj, moc ti dekuju za pochvalu nasi skodovicky. :wink: Jinak k tve otazce. Ptal jsem se otce me pritelkyne a rikal, ze zadny plech menen nebyl. Pouze po mensi nehode, pri ktere bylo ze strany odreno auto, byl vyklepan pravy predni blatnik a oboje prave dvere. Dvere byly prestrikany, blatnik pouze rozlesten. Co se tyka tech par detailu, co rikas, ze by tam byt nemusely, tak asi vim, co tim myslis. Predevsim asi zadni brzdove svetlo. To vis, donedavna jezdila jako hlavni auto, tak se ji clovek snazil trochu zkraslit. Casem zase spis zacnu tyto novoty omezovat a nektere mozna i odstranim. Uvidim.


13.9.10, 21:09
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek 
Jinak Vam vsem moc dekuji za pochvaly. Jak rikam, velkou zasluhu na tomto stavu maji strejda a otec me pritelkyne, kteri se o auto vzorove starali jak po mechanicke tak i po vzhledove strance. V takovym stavu byla pro me radost auto prebirat. Samozrejme ji budu postupne renovovat a udrzovat a pokracovat v rodinne tradici! :D Az budu mit trochu cas, tak se taky podivam na ty Vase kousky a urcite Vam je taky ohodnotim. :wink:


13.9.10, 21:16
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
Standik84: Tak brzdové světlo je pochopitelné. Spíše je škoda těch poklic a koberců vpředu. Ale je zajímavé to s těma plechama, bych to fakt nečekal. :wink: Ale jak říkám, pěkný vůz. :wink:

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


13.9.10, 21:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek 
Carlos píše:
Standik84: Tak brzdové světlo je pochopitelné. Spíše je škoda těch poklic a koberců vpředu. Ale je zajímavé to s těma plechama, bych to fakt nečekal. :wink: Ale jak říkám, pěkný vůz. :wink:


Poklice, ty patri taky k tem novotam. Uz mam doma schovane klasicke cerne poklicky, casem tam prijdou. Koberce se mi take moc nelibi, byly tam pouze z praktickeho hlediska. Ty nejspis taky pujdou pryc. :wink:

_________________
Škoda 120 L, typ M


13.9.10, 21:42
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
V tom případě super. 8)
EDIT: Ale pořád je to eMko no... :lol:

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


13.9.10, 21:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5224
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Příspěvek 
Také bych nejdříve vyhodil ty koberce a poklice... Jinak je to opravdu hezká škodovka :wink:

EDIT: Carlose si nevšímej, jeho vkus je už značně pokřivený... :lol:

_________________
Škoda 105L, r.v.1983
Peugeot 306 HDi Break


14.9.10, 09:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Bydliště: České Budějovice
Příspěvek 
Petr105 píše:
Také bych nejdříve vyhodil ty koberce a poklice... Jinak je to opravdu hezká škodovka :wink:

EDIT: Carlose si nevšímej, jeho vkus je už značně pokřivený... :lol:


Díky za upozornění na Carlose! :-) :-) :-)
Přítelkyně táta tam měl vždy asi 50 koberců a ještě různé rohože, které se mi akorát pletly pod pedály. :-) Ty jsem už vyhodil, akorát asi ještě ty červený koberce. Jsou tam z důvodu ochrany těch původních. Poklice jsme před pár lety kupovali my s přítelkyní, aby se auto zkrášlilo, ale jak říkám, to bylo v době hlavního užívání auta, teď bych je nejradši dal už také pryč, ale musí mi to posvětit přítelkyně, které se to moc nelíbí. :-)
Za tu chvíli co auto mám a při téměř žádných mechanických znalostech jsem vyměnil akorát blinkry za nové, ty původní měly rozpadlé zdířky pro uchycení masky a tak tam maska moc nedržela. Koupili jsme oboje zástěrky, ale co jsem pak zjistil, tak přední nám dali jiné, hodně se museli upravovat, aby tam vůbec šly přidělat, prostě to spletli za jiný typ. Oboje, jak přední, tak zadní jsou ze strašně tenké gumy, nic moc kvalita. Včera jsem proto koupil lepší přední zástěrky - správný tvar i tuhý materiál a přes inzerát objednal nové origo zadní. Až se ty stávající trochu opotřebují nebo, s jejich kvalitou, upadnou :-), tak je přehodím. :-) Také jsem si koupil nové plastové mřížky zadních sloupků, tak je možná vyměním.
Hodně sháním nové nárazníky, ale nedají se již sehnat, možná se mi podaří sehnat zadní, ale po předním nikde ani zmínka. :-( Také sháním starší zadní opěradla, ta má jsou trochu potrhaná, tak uvidíme, jestli se časem poštěští.

_________________
Škoda 120 L, typ M


14.9.10, 10:06
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz